Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor ve Nasıl Youtuber Olunur?

Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor şu sıralar çok merak edilen konular arasında. Peki youtuberlar ne kadar kazanıyor ? Youtuber kazanç tablosu, youtube gelir tablosu, youtube kazanç sorgulama, en çok kazanan youtuberlar kimler ?

Artık büyük küçük herkes youtube üzerinden yayın yapmaya başladı. İşte, telefonunuz yanlara çevrilmiş ve kulaklıklar takılı halde yatakta oturuyorsunuz, en sevdiğiniz sanatçıların VEVO kanallarından birini, bir makyaj eğitimini, bir “nasıl yapılır” videosunu veya yeterince alamadığınız birçok şaka kanalından birini izliyorsunuz nın-nin. İlk başta, muhtemelen bu kişilerin içeriklerini ücretsiz yüklediklerini düşünüyorsunuz. Ve elbette, ilk günlerinde bu şekilde başlamış olabilirler, ancak size YouTube’un en çok izlenen kanallarından bazılarının ve birçoğunun para kazandığını söylemek için buradayız. Peki, YouTuber’lar tam olarak ne kadar kazanıyor? Size söyleyeceğimiz şey bu.

YouTuber’ların ne kadar para kazandığını ve nasıl YouTuber olunacağını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Ortalama YouTube ödeme oranını ve başarılı bir YouTube kanalı oluşturmaya yönelik ipuçlarını ve püf noktalarını gözden geçireceğiz. Tek yapmanız gereken okumaya devam etmek veya merak ettiğiniz bir bölüme doğrudan gitmek için aşağıdaki bağlantıları kullanmak.

YouTuber’lar görüntüleme başına ne kadar kazanıyor?

YouTuber’ların görüntüleme başına ne kadar para kazandığını mı merak ediyorsunuz? Çeşitli uygun kaynakları , YouTubers arasında herhangi bir yerde yapmak görüntüleme başına $ 0.03 $ 0.01 ile AdSense görüntüleme başına $ 0.18 arasında bir ortalama ile,. Ancak, YouTube.com’un ödeyeceği para miktarı aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Videonuzun aldığı görüntülemelerin sayısı
 • Bir reklamın aldığı tıklama sayısı
 • Reklam kalitesi
 • Reklam engelleyicileri
 • Video uzunluğu

YouTuber’lar her 1000 görüntülemede ne kadar para kazanıyor?

Bir reklam görüntülemesi için ortalama YouTube ödeme oranı 0,01 ila 0,03 ABD doları arasında değişirken, bir YouTube kullanıcısı 1000 reklam görüntülemesi başına yaklaşık 18 ABD doları kazanabilir, bu da 1000 video görüntülemesi başına 3 ila 5 ABD dolarıdır . Forbes ayrıca, en iyi yetenekler için bir YouTuber’ın her 1000 video görüntülemesi için yaklaşık 5 $ kazanabileceğini tahmin ediyor.

Bununla birlikte, bir YouTube kanalı oluşturmak , özellikle büyük bir kitleyi çeken ilgi çekici içerikler üretiyorsanız, harika bir yan koşuşturma olabilir . Ancak, bu noktaya gelmek zor bir iş olabilir ve bu yazının ilerleyen bölümlerinde buna daha fazla değineceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Youtube Para Kazanma Yöntemleri 7 Adımda Para Kazan

Bir YouTuber, abone başına ne kadar para kazanıyor?

YouTube, kanalınızdaki abone sayısına göre size ödeme yapmaz. Aboneler, en son videolarınıza kolayca erişebilmeleri için hesabınızı takip etmeyi seçen kişilerdir. Bir video yayınladığınızda, otomatik olarak ana sayfasında görünecektir.

Aboneler değerlidir çünkü videolarınızı daha fazla kişiyle yorumlama, beğenme ve paylaşma olasılığı en yüksek olanlardır. Bu, doğru reklamları yerleştirirseniz daha fazla görüntüleme ve potansiyel olarak daha fazla YouTube parası elde edebileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla, YouTube size sahip olduğunuz abone sayısına göre ödeme yapmazken, bunlar videolarınızın aldığı görüntüleme sayısının ayrılmaz bir parçasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Bir YouTuber video başına ne kadar para kazanabilir?

Bir YouTuber’ın video başına kazanabileceği para miktarı, biriktirdikleri görüntüleme sayısı ve videolarında görüntülenen kaç Google reklamı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Forbes’un 1.000 görüntüleme başına 5 ABD doları olan tahmini ödeme oranını kullanarak , 1.000.000 görüntülemeye sahip bir YouTube videosu 5.000 ABD dolarının üzerinde bir kazanç sağlayabilir ve bu da günümüzün etkileyicisi olmayı oldukça kazançlı bir iş haline getirir ! Bununla birlikte, daha önce belirtildiği gibi, bunlar tahminlerdir ve bazı YouTuber’lar, reklamın kalitesine, tıklama oranına ve diğer faktörlere bağlı olarak az ya da çok para kazanabilir.

Bunun aynı zamanda hızla büyüyen bir alan olduğuna da dikkat etmek önemlidir. EMarketer tarafından yapılan bir araştırmaya göre , sosyal video reklam harcamaları 2019’dan 2021’e kadar% 44 artacak. Bu 14,89 milyar dolarlık bir artış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Dabbe Serisi En Korkunç Dabbe Filmi Hangisi ?

YouTuber’ların ödeme alması için kaç görüntülemeye ihtiyaç var?

YouTube’dan ödeme alabilmek için, görüntülemelerden 100 ABD doları veya daha fazla bakiyeye ulaşmanız gerekir. Bu, 1.000 görüntüleme başına 5 ABD doları alırsanız 20.000 görüntüleme almanız gerektiği anlamına gelir. Bunun gerçekleşmesi için YouTube , sayfanızdaki reklamlarla ödeme almanıza olanak tanıyan YouTube İş Ortağı Programı’nı oluşturdu . YouTube İş Ortağı Programı’na kabul edilmek için şunları yapmanız gerekir:

 • En az 1.000 aboneye sahip olmak
 • Son 12 ayda 4.000 geçerli genel izlenme saatine ulaşın
 • Şartları ve koşulları imzalayın ve kabul edin
 • AdSense hesabınız olsun
 • İncelenip onaylanın

Youtube Partners Programına girdikten sonra, reklamlarla para kazanmaya başlayabileceksiniz. Bu, bin görüntüleme başına maliyet (BGBM) veya tıklama başı maliyet (TBM) olmak üzere iki şekilde yapılır. CPM ile biriktirdiğiniz her 1000 görüntülemeye göre para kazanabilirken, CPC ile sayfanıza veya videonuza yerleştirilen reklamı tıklayan kişi sayısına göre para kazanabilirsiniz.

Ancak, AdSense ile reklamları görüntülerken Google’ın size gelirin% 68’ini sağlayacağını unutmamak önemlidir . Dolayısıyla, örneğin, bir video AdSense gelirinden 1.000 ABD doları gelirse, 680 ABD doları alırsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Amazon Prime Filmleri

YouTuber’lar başka hangi yollardan para kazanıyor?

Reklam yerleşimleri, YouTuber’ların para kazanmasının ve ek gelir elde etmenin tek yolu değildir . Aslında, bir YouTuber’ın maaşı çeşitli başka kaynaklardan gelir. İşte bir YouTuber’ın gelirini desteklemek için bazı diğer seçenekler:

 • Satış ortağı bağlantıları: Hiç bir YouTuber’ın bir ürünü gözden geçirdiği bir video izlediniz mi? Bir YouTuber’ın “favori markası” adına attığı bir yere ne dersiniz? Eğer öyleyse, bağlı kuruluş bağlantıları yaşadınız. Satış ortağı bağlantıları, bir YouTuber’ın makyaj gibi bir ürünü veya pazarlama yazılımı gibi bir hizmeti incelemesini veya bunlardan bahsetmesini içerir. Bir izleyici video açıklamasında bulunan bağlantıya tıkladığında ve bir satın alma işlemi yaptığında, YouTuber bu satın alma işleminin bir yüzdesini kazanacaktır.
 • Merchandise: İster popüler bir oyuncuyu ister günlük bir vlogger’ı takip edin, muhtemelen onların mağaza açtığını ve sadık hayranlarının satın alması için giysiler oluşturduklarını fark etmişsinizdir. Büyük bir takipçi kitlesi olan YouTuber’lar genellikle kanallarından bir marka oluşturur ve gömlek, çanta, şapka ve aksesuar gibi şeyler satarlar.
 • Sponsorluk: Aylık 2 milyardan fazla kullanıcısı ve günde 1 milyar saat izleme ile YouTube, günümüzde en yaygın kullanılan video izleme platformudur. Ve güçlü bir takipçi kitlesine sahip büyük bir YouTuber iseniz, şirketler sizinle ortaklık kurmak isteyecektir. Ünlü YouTuber’lar ayrıca marka sponsorluklarından da para kazanıyor. Kaç markanın YouTuber’lara ürünlerini gözden geçirmeleri veya tanıtmaları ve satışlarını artırmaları için ödeme yapmaktan mutlu olduğuna şaşırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Türk Makyaj Sanatçıları

En çok ücretli YouTuber’lar kimler? – Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor

Peki, YouTuber’lar ne kadar ödeme alıyor? Artık nasıl ödeme aldıklarını bildiğinize göre, her yıl eve ne kadar para getirdiklerini merak ediyor olabilirsiniz. 2018’in ilk on YouTuber maaşına bir göz atın :

10. Logan Paul – 14,5 milyon dolar

9. PewDiePie – 15,5 milyon dolar

8. Jacksepticeye – 16 milyon dolar

7. VanossGaming – 17 milyon dolar

6. Markiplier – 17,5 milyon dolar

5. Jeffree Star – 18 milyon dolar

4. DanTDM – 18,5 milyon dolar

3. Dude Perfect – 20 milyon dolar

2. Jake Paul – 21,5 milyon dolar

1. Ryan ToysReview – 22 milyon dolar

YouTube’da nasıl para kazanılır? – Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor

İlk on YouTuber’ın maaşlarını gördükten sonra, bir kariyer değişikliği yapmayı düşünüyor olabilirsiniz . Onu büyütmek ve bu YouTube yıldızlarıyla rekabet etmek için gerekenlere sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz ve nasıl bir YouTuber olunacağını merak ediyor musunuz? YouTube’da nasıl ödeme alacağınızı öğrenirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler şunlardır:

 • Nişinizi bulmak, güçlü bir takipçi kitlesi geliştirmenin bir yoludur. Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı popüler nişler arasında oyunlar, haberler, ünlülerle ilgili dedikodular, ürün incelemeleri, yemek pişirme, sahtekarlıklar / şakalar, nasıl yapılır gösterileri ve cankurtaranlar bulunur. Bir kategori seçmek için biraz ilhama ihtiyacınız varsa, 2018’deki ilk on YouTuber’dan beşi oyuncuydu.
 • Düzenli olarak paylaşım yapmak, YouTube’dan para kazanmanıza yardımcı olabilecek başka bir stratejidir. Belirli bir yükleme programı oluşturarak, diyelim ki her Salı gecesi, takipçileriniz sizden ne zaman yeni içerik bekleyeceklerini bilecekler.
 • Kamera, mikrofon ve aydınlatma ekipmanı gibi doğru malzemeleri satın almak da başarılı bir YouTuber olmanıza yardımcı olabilir.

Videolarınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek, daha fazla izleyici de çekebilir. Kaliteli ve büyüleyici efektlere sahip ilgi çekici içerikler, videolarınızın öne çıkmasına yardımcı olabilir. Düzenleme yapmak sizin güçlü yanınız değilse, serbest çalışan bir video tasarımcısı tutmayı deneyebilir veya hatta videolarınızı nasıl düzenleyeceğiniz konusunda YouTube eğitimlerini izleyebilirsiniz.

Temel Çıkarımlar – Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor

 • YouTuber’lar ne kadar kazanıyor? Görüntüleme başına 0,01 ila 0,03 ABD Doları arasında herhangi bir yerde, bu, 1000 görüntüleme başına 3 ABD Doları 3 ABD Doları ve 1.000.000 görüntüleme için 5.000 ABD Doları anlamına gelir.
 • YouTube geliri, AdSense aracılığıyla reklamlar, popüler markalarla sponsorluklar ve bağlı kuruluş bağlantılarından elde edilir.
 • YouTube, yalnızca kanalınıza ve videolarınıza reklam yerleştirerek 100 ABD doları veya daha fazlasını kazandıktan sonra size ödeme yapar.
 • Ünlü YouTuber maaşları milyonlara yükselebilir ve 2018’deki en yüksek ücretli YouTuber, Ryan ToysReview adlı kendi kanalını kuran Ryan adında 7 yaşındaki bir çocuktu. Ona bir yılda 22 milyon dolar kazandırdı.
 • YouTube’da nasıl para kazanılacağını merak mı ediyorsunuz? Bir niş bulma, düzenli olarak yayın gönderme, doğru ekipmanı satın alma ve videolarınızı nasıl iyi düzenleyeceğinizi öğrenmeye yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

YouTube’da Para Kazanmak İçin Gereksinimler

YouTube’da para kazanma özelliklerini etkinleştirmeden önce belirli uygunluk koşullarını karşılamanız gerekir. Yapmanız gereken ilk şey, YouTube İş Ortağı Programı’na (YPP) başvurmaktır.

YPP için dikkate alınması gereken minimum gereksinimler şunları içerir:

 • 1.000’den fazla abone
 • Son 12 ayda 4.000’den fazla herkese açık izlenme saati
 • Geçerli ve bağlantılı bir Google AdSense hesabı (bu şekilde ödeme alırsınız)
 • YPP’nin mevcut olduğu bir bölge veya ülkede yaşamalısınız
 • Tüm YouTube para kazanma kurallarına ve politikalarına uyun

İş ortağı programına kabul edildikten sonra, her bir para kazanma özelliğine hemen erişemezsiniz. Her birinin kendine özgü gereksinimleri vardır:

Reklam Geliri

 • 18 yaşından büyük olmalıdır (veya AdSense hesabınızı yönetebilecek 18 yaşından büyük bir yasal veliye sahip olmalıdır)
 • İçerik, reklamveren dostu kurallara uygundur

Kanal Üyelikleri

 • 18+ olmalıdır
 • Minimum 30.000 kanal abonesi

Ürün Rafı

 • 18+ olmalıdır
 • Minimum 10.000 kanal abonesi

Super Chat ve Super Stickers

 • 18+ olmalıdır
 • Super Chat’in kullanılabildiği bir ülkede veya bölgede yaşıyor olmalıdır

YouTube Premium

 • YouTube Premium aboneleri tarafından izlenmekte olan içerik oluşturmalıdır

Sponsorlu içerik için ödeme alıyorsanız (YouTube İş Ortağı Programı’ndan ayrı olarak), içerik yüklerken yine de marka ilişkilerinizi YouTube’a açıklamanız gerekir. Bunun yapılmaması, muhasebenizin askıya alınmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir