Twitch Para Kazanma – 2021 Twitch ile Nasıl Para Kazanılır ?

Twitch Para Kazanma yöntemleri neler ? Türk yayıncılar ne kadar kazanıyor ? Twitch abone parası çekme ? Twitch abonelikten ne kadar kesiyor ? Twitch partnerlik nedir ? gibi sorular bu sıralar çok fazla aratılanlar arasında. Bizde sizler için twitch üzerinden nasıl para kazanılır bunu göstermek istedik.

Video oyunları oynayarak para kazanmak bir rüya gibi görünse de birçok insanın Twitch’te yaptığı şey bu. Sana nasıl yapıldığını göstereceğim.

Twitch’in ben büyürken etrafta olmaması muhtemelen iyi bir şey.

Bana Twitch’te ayda 20.000 dolar kazanabileceğimi söyleselerdi, her şeyden vazgeçerdim ve twitch yayınına bir şans verirdim.

Popüler Twitch oyuncuları, oynadıklarını izlemek isteyen hayranlardan para alır. Oyuncular oyun oynarken kendi videolarını yayınlarlar ve onları oynarken izleyenler doğrudan para bağışında bulunur, abonelik satın alır veya reklam izler.

En büyük takipçilerden biri olan Richard “Tyler” Blevins’in 2018’de 5,4 milyon dolar kazandığı bildirildi .

L337 oyun becerilerinizden para kazanmak ister misiniz ? Okumaya devam et..

Twitch’i Anlamak

Twitch kullanıcıları, seyircilerdeki izleyicilerden ve oyun sırasında kendilerini yayınlayan oyunculardan oluşur. Yayıncılar, Twitch’in kurallarına uydukları sürece herhangi bir oyunu oynamayı seçebilirler .

İzleyiciler sadece izleyebilir, ancak oyun oynarken kendinizi yayınlamak istiyorsanız, bir hesap açmanız gerekir. Twitch reklam geliri, abonelik geliri ve site içi satın alımlar yoluyla para kazandığı için bunların tümü ücretsizdir.

Hesapla, video akış pencerenizi, bir sohbet odasını ve kendi kimliğinizi içeren kendi kanalınızı alacaksınız. Oynamadığınız zamanlarda kanalı çevrimdışı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, arşivlenmiş oyunları kaydetme ve takipçilerinize sunma seçeneğiniz de vardır.

İzleyiciler sitede belirli oyunlar veya belirli oyuncular için arama yapabilirler.

Twitch İstatistikleri

Bu sitenin popülerliğinden şüphe etmeyin. Twitch hizmeti :

 • Bir seferde ortalama 1,38 milyon izleyici.
 • Ayda yaklaşık 4 milyon flama var.
 • Kullanıcıların ayda ortalama 1 milyar saatten fazla akış içeriği izlemesini sağlar.

Twitch’te büyük paralar kazanmak istiyorsanız, biraz rekabet edeceğiniz açıktır. Site, herhangi bir zamanda ortalama 53.000’den fazla canlı akışa sahiptir. Günde en yoğun zamanlarda, genellikle 75.000 eşzamanlı yayıncı bulunur. Bu kanalların hepsi önemli veya hiç para kazanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Youtube Para Kazanma Yöntemleri 7 Adımda Para Kazan

İzleyici Oluşturmak – Twitch Para Kazanma

Popüler oyuncular Twitch’te para kazanmak için en iyi şansa sahiptir. Sadık, küçük bir kitleyle biraz para kazanabilseniz de, büyük paralar kazanmak için büyük bir takipçiye ihtiyacınız var.

Dürüst olmak gerekirse, çok sayıda Twitch yayıncısı oyunlarını az sayıda izleyiciden oluşan veya hiç olmayan bir izleyici kitlesi için oynarken zaman geçiriyor .

Zamanla Twitch’te takipçi kazanmak ve büyük maaş günü şansınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey:

 • Diğer oyuncuları, özellikle de popüler olanları izleyin ve kullanabileceğiniz bazı fikirler arayın.
 • İnsanların izlemek isteyeceği popüler bir oyunu oynamak.
 • Başarılı bir oyuncu olmak, izleyiciler genellikle kendi oyunlarını nasıl geliştirecekleri konusunda teknikler isterler.
 • İzleyicilerin daha iyi oyuncular olmasına yardımcı olacak ipuçlarını, hileleri ve önerileri paylaşmak.
 • Yorumunuzu gösterişli ve bilgilendirici hale getirmek için pratik yapmak.
 • Başkalarıyla, kanalınızı tanıtacakları ve siz onların kanalını tanıtacağınız ortaklıklar kurmak.
 • Popüler Twitch kullanıcılarıyla arkadaş olmaya çalışmak; belki sosyal medyada veya Twitch’te size bir not verecektir ki bu paha biçilemez.
 • Sesli mesajlar, sohbet odası katılımı, özel mesajlar veya canlı oyun maçları için davetler yoluyla akışınızı görüntüleyenlerle düzenli olarak etkileşim kurmak.
 • Kalabalıktan sıyrılmanıza yardımcı olacak bir niş bulmaya çalışarak yayınınızı eğlenceli ve eğlenceli hale getirin.
 • Görüntüleyenlerin güvenebileceği canlı akış ne zaman olacağınıza dair düzenli bir program belirlemek.

Esasen, Twitch’te bir kitle oluşturmak, sosyal medyada veya YouTube’da bir kitle oluşturmak için aynı ilkelerden birkaçını izler. Kullanıcıları Twitch kanalınıza çekmek için sosyal medya akışlarınızı kullanmak da önemlidir.

Twitch Ortaklık Programını Kullanma

Twitch’te en fazla parayı kazanmanın en iyi yolu, Twitch Ortaklık Programına başarılı bir şekilde başvurmaktır .

Bununla birlikte, Twitch sizi programa kabul etmelidir ve yalnızca belirli bir takipçi seviyesine ulaştıktan sonra hak kazanırsınız. Twitch yayıncılarının% 1’inden daha azı bu programın bir parçası.

Diğer bir deyişle, bu program yeni başlayanlar için değildir.

Twitch Programı Para Kazanma Seçenekleri

Twitch Ortaklık Programındaki biri için para kazanma seçeneklerinden bazıları aşağıdakilerden elde edilen gelir paylarını içerir:

 • İzleyici ücretli abonelikler.
 • Kanaldaki reklamlar.
 • Cheers ile Bit Bağışları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Türk Twitch Yayıncıları

Abonelerden Yararlanmak – Twitch Para Kazanma

İzleyiciler, kanalınıza aylık ücretli abonelik edinebilir. Daha önce, herhangi bir abonelik parasını Twitch ile paylaşacaksınız. Daha fazla takipçi kazandıkça ve programda daha uzun süre kaldıkça, kanalınız için abonelik parasının% 100’üne kadar kazanabilirsiniz.

Kanalınıza abone olanlar aşağıdaki gibi şeyler alır:

 • Sizinle kişiselleştirilmiş sohbet oturumları.
 • Arşivlenmiş oyunlarınıza erişim.
 • Özel ifadelerin kullanımı.
 • Sadakat rozetleri.
 • Reklamsız görüntüleme.

Popüler bir oyun profiliniz varsa, kanalınıza abone kazanma şansınız yüksektir.

Abonelik geliri elde etmenin en güzel yanı, her ay Twitch’ten sabit bir gelir kaynağına sahip olmanızdır. Takipçilerinizi abone edinebileceğiniz noktaya getirmek zor ve zaman alıcıdır, ancak getirisi güzeldir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Among Us Oyunu Nasıl Oynanır ? Among Us İndir

Reklam Dolarını Alma – Twitch Para Kazanma

Yalnızca Ortaklık Programındakiler reklamlardan gelir elde edebilir. Akış kanalınızdaki izleyiciler reklam izlerse, Twitch’in elde ettiği reklam gelirinin bir kısmını alırsınız.

Bir sorun var: Hedef kitlenizde etkinleştirilmiş bir reklam engelleyici varsa, bu reklamlar için kredi almazsınız. Seyirci üye, reklamı gerçekten görmelidir. Bu sorunu gidermek için, popüler yayıncılar genellikle izleyicilerden Twitch kullanırken reklam engelleme yazılımlarını kapatmalarını ister.

Program Gereksinimleri

Partnere Giden Yol programını tamamlayan oyuncular, Ortaklık Programına başvurabilirler.

Programa katılmaya uygun olmak için kanalınızda aşağıdakiler dahil birkaç öğeyi yerine getirmeniz gerekir:

 • Ortalama izleyici: Eşzamanlı olarak ortalama en az 500 izleyiciniz varsa, programa katılmaya hak kazanırsınız.
 • Haftalık yayınlar: Programın bir parçası olmak için haftada en az üç oyun yayını gerçekleştirmelisiniz.

Bu temel gereksinimleri yerine getirmek, Twitch’in sizi programa kabul edeceğini garanti etmez.

YouTube oyun hizmeti gibi diğer hizmetlerde çok sayıda takipte bulunmuş olanlar , resmi başvuru sürecinden geçmek zorunda kalmadan Ortaklık Programına hak kazanabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Türk E Spor Takımları LoL CSGO Zula PubG

Twitch Ortaklık Programı

Ortak Programının bir parçası olmak için yeterli takipçisi olmayanlar, Ortaklık Programına katılmayı deneyebilirler . Kullanıcıların en az 50 takipçiye ihtiyacı vardır ve en az yedi günlük yayın tamamlamış olmalıdır.

Ortaklık Programı, aboneliklerden ve Bitlerden para kazanmanıza izin verir, ancak reklamlardan para kazanmanıza izin vermez.

Bir seferde, Ortaklık Programındakiler, izleyiciler kanal üzerinden oyun içi öğeler veya gerçek oyunlar satın aldıklarında komisyon oluşturabilirler, ancak Twitch bu programı 2018’de durdurdu.

Programların Dışında

Zaten çantada on binlerce takipçiyle Twitch’e gelmediğinizi varsayalım. Ortaklık Programını veya İştirak Programını kullanmadan sıfırdan başlamanız ve Twitch’te para kazanmaya çalışmanız gerekecektir.

Neyse ki, para kazanmaya başlamak için başka seçenekleriniz var. Takipçilerinizi zaman içinde büyütmede başarılı olursanız, tam zamanlı oyun oynamanıza izin veren türden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bağışlar – Twitch Para Kazanma

Twitch hizmetinde yayın yapmaya yeni başlayanlar için, izleyen kitlenizden para kazanmanın en iyi yolu, izleyenlerin bağışlarıdır. Çoğu izleyici Bits aracılığıyla bağış yapacak, ancak izleyicilerden nakit bağış da isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Call of Duty 2 Konsol Komutları Rcon Komut Listesi

Satın Alma Uçları

Bitler, Twitch kullanıcılarının gerçek para kullanarak hizmetten satın aldıkları animasyonlu emojilerdir. Ardından, siz oynarken, yayınınızı izleyenler sizi cesaretlendirmek veya takdir etmek için akış akışınızla ilişkili sohbet odası içinde kullanabilir.

Bir izleyici her Bit kullandığında, Twitch’ten bir kuruş alırsınız. Her Bit, bir seferde satın aldıkları Bit sayısına bağlı olarak, izleyiciye kabaca 1,2 sent ila 1,4 sente mal olur. İzleyiciler ayrıca reklamları izleyerek Bit kazanabilirler.

Bit Toplama

Bits ile önemli miktarda para biriktirmek, yeni başladığınızda her biri 1 sentlik hızlı bir süreç olmayacak. Ancak daha fazla takipçi kazandıkça toplanır.

En popüler yayıncılar, izleyicilerden sohbet odasına katılmak için belirli sayıda Bit bağışlamalarını gerektirebilir.

Ek olarak site, hangi izleyicilerin her yayıncıya en çok Bit’i bağışladığını izleyerek sıralamaları gösterir. Bu, izleyicileri grafikte tırmanmak için daha fazla Bit bağışlamaya teşvik eder.

Promosyonlar – Twitch Para Kazanma

Twitch’te yeni olanlar için bir başka seçenek de sponsorluk parası almaktır. Bu, büyük bir takipçi olmadan son derece zordur, çünkü işletmeler genellikle yalnızca binlerce göz sunabilen yayın yapan oyunculara sponsor olur.

Sponsorları olan oyuncular için, bir işletme oyuncuya aşağıdakiler dahil öğeler için ödeme yapacaktır:

 • Ürünleri canlı bir yayının arka planında görüntüleme.
 • Üzerinde sponsor logosu bulunan bir ürün giymek.
 • Canlı yayın sırasında bir ürünü doğrudan tanıtmak, bir tür TV reklamı gibi.
 • Sponsordan yeni yayınlanan bir oyunu, izleyicilerin oyunu satın almayı seçebileceklerini umarak oynamak.
 • Yayınınız sırasında izleyicilerinizle bir ürün için bir kupon kodu paylaştığınızda ve izleyiciler ürünü satın aldığında bir pay alırsınız.

Bu, Twitch aracılığıyla pazarlık yapacağınız bir şey değil. Bunun yerine, sponsorlarla kendi başınıza pazarlık yapmakta özgürsünüz. Bu, geliri Twitch ile paylaşmak zorunda olmadığınız için hızlı bir şekilde çok para kazanmanın harika bir yoludur. Ancak sponsorluk bulmak biraz çaba gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir