Türkiye’nin En Başarılı 10 Startup’ı

Teknolojinin gelişmesi ile doğru orantıda; birçok başarılı startup da ortaya çıkıyor. Türkiye’de ortaya koyulan en iyi Startup’lar genç ve yeni girişimciler tarafından oldukça merak edilenler arasında yer alıyor. Farklı fikirler ve projeler, yatırımcıların da destekleri ile hayata geçirilebiliyor. Ülkemizdeki kuluçka merkezlerinde ilk adımları atılan ve tüm Dünyaya açılan bir çok proje mevcut. Amerika Birleşik Devletlinden’ Türkiye’ye kadar, onlarca ülkede yapılan araştırmaların neticesinde Startup 100 Listesi yayınlandı. Bu listede yer alan ve başarılı olduğu bir kez daha açıklanan 10 Türk Startup’ını sizler için sıraladık.

Türkiye’nin En Başarılı Startup Projeleri

Bizler de bu içeriğimizde hem ilham olabilmesi için, hem de başarılı işlere imza atan girişimcileri yakından tanıyabilmeniz için bir liste oluşturduk. Hazırsanız, başlayalım…

1- Insider

Insider Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Dünya genelinde öncü olan markalar için kullanılabilir verileri oluşturan ve pazarlama teknolojilerini geliştiren bir sistemdir. En iyi startup listemizin 1. Sırasında yer alan Insider, markaların ileri seviye segmantasyon ve otomatik optimizasyon yapmalarını sağlamaktadır.
Insider’ın ulaştığı sonuçlara göre, kullanıcıları satın alma ihtimali ve eğilimi üst seviyelerde olan ziyaretçi seğmenlerini hedefleyerek; mesaj ve bildirimler gibi kişiselleştirmeler ile verim sağlıyor. Dünya çapında aktif olarak kullanılan teknoloji ile çalışan bazı bankalar; AVIS, Toyota, CNNTürk, Biletix ve Trendyol.

2- Paraşüt

Paraşüt Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Türkiye’nin en başarılı 10 Startup’ı arasında yer alan Paraşüt; 2. Sırada konumlandırılabilir. Bir şirketin olmazsa olmazlarından birisi olan ön muhasebe ve bütçe kontrolü; paraşüt sayesinde oldukça kolay bir hale getirilebiliyor. Finansal operasyonlar ile ilgili yardım almak isteyen kullanıcılara hizmet veren Paraşüt, cari hesap takibi, fatura ve gelir gider takibi, e-Fatura ve stok takibi gibi birçok entegrasyonu da sağlamaktadır.

3- Onedio

Onedio

ODTÜ kuluçka merkezinde ortaya çıkarılan ve birçok projeyi geçerek en başarılı projeler arasında giren Onedio, son yılların en başarılı oluşumlar arasında yer alıyor. 2012 tarihinden beridir aktif olarak yayın yapan Onedio, birçok çeşitte içerik yayınlıyor.

4- iyzico

iyzico Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Yerli ödeme sistemleri arasında en başarılı olan platformlardan İyzico, en iyi projeler arasında yer almaktadır. Oldukça kolay entegrasyon özellikleri bulunan İyzico, güvenli ödeme alt yapısını kullanmaktadır. Atlas Global, Modanisa ve Sahibinden, Zara, Samsung gibi şirketler tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

5- Sinemia

Sinemia Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Sinemia, üyelerinin sinema salonuna sınırsız şekilde girerek; sınırsız film izleme olanağı sunan bir sistem ve üyelik modelidir. Lokasyon bazlı teknolojilerle banka alt yapılarını kullanan Sinemia, kredi kartlarının geçerli olduğu her salonda kullanılabilir.
Türkiye’deki sinema kültürünün gelişmiş olması ile beraber; oldukça yoğun olan film seansları da binlerce sinema severe ev sahipliği yapmaktadır. Bir girişimcilik projesi olarak Türkiye’de karşımıza çıkan Sinemia; sinema severler için birçok avantaj sağlıyor.

İlginizi çekebilir : Türkiye’deki En İyi Girişim Hızlandırma Programları

6- Connected2me

Connected2me

Ülkemizde ve yabancı ülkeler tarafından sıklıkla kullanılan Connected 2 Me, anonim olarak anlık mesajlaşmanızı sağlıyor. Random olarak dilediğiniz kişiye yazabilir, son güncelleme ile arama yapabilir ve görsel paylaşabilirsiniz.

7- Scorp

Scorp Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Türkiye’nin En Başarılı 10 Startup’ı arasında yer alan Scorp, yerli sosyal medya platformlarından birisidir. Kendilerini dünyanın en samimi sosyal medyası olarak tanımlayan Scorp, bazı sorular ile video çekilmesi üzerine kurulmuştur. Sistemde yer alan sorular ile ilgili kullanıcılar video çekmekte ve bu videoları herkese açık bir şekilde yayınlamakta.

8- FitWell

FitWell

Fit kalmak ve sağlıklı şekilde hayatını sürdürmek isteyen herkesin ilk tercihleri arasında FitWell yer alıyor. Bu bağlamda kullanıcılara yardım etmek ve istedikleri görünüme ulaşabilmelerini sağlayan uygulama; Türkiye’nin en iyi girişimcilik örneklerindendir.

9- Segmentify

Segmentify

Tıpkı Insider yazılımı ile benzer özellikler gösteren sehmentify, ziyaretçi davranış analitiği ve pazarlama otomasyonu sağlamaktadır. 100’den fazla müşteriye sahip olan proje, 8 ülkeden fazla alanda faaliyet göstermektedir.

10- Kolay İK

Kolay İK Türkiye'nin En Başarılı 10 Startup'ı

Zahmetli ve ekstra iş gücü gerektiren personel yönetim işlemleri; Kolay İK ile oldukça basit bir hal alıyor. Personel yönetimi sorunlarına çözüm üreten sistem, online erişim imkanı ile personel izinleri, harcamalar, avans, bordro ve yemek kartı gibi birçok detayın kontrol altında olmasını sağlıyor. Personele ait olan detaylar; bu sistem sayesinde düzenlenebiliyor ve kontrol edilebiliyor.

En İyi Instagram Uygulamaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir