Türkiye Doğalgaz Rezervi 2020 – Türkiye’de Doğalgaz Çıkan Yerler

Türkiye Doğalgaz Rezervi 2020

RTE : Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün duyurmuş olduğu “müjde” açıklamasını bugün yaptı. Erdoğan, “Türkiye tarihin en büyük keşfini Karadeniz’de gerçekleştirmiştir. Fatih sondaj gemimiz, Tuna-1 sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiştir.” dedi. Recep Tayyip Erdoğan, “Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz’in gazını milletimizin kullanımına sunmaktır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20.08.2020 tarihinde yaptığı “Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı bildiriyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vererek Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum” açıklaması sonrası bugün kameralar karşısına geçti.

Recep Tayyip Erdoğan “Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.Fatih sondaj gemisi 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumdadır. Hemen tespit kuyuları açmaya başlayacağız ve Üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin ihtiyacına sunmaktır” açıklamasını yaptı.

Türkiye Doğalgaz Rezervi 2020

Erdoğan “Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmanın yanı sıra milli bağımsızlığın temelinde de büyük öneme sahip.” dedi ve  “Doğu Akdeniz’de oynanan onca oyunun gerisinde de enerji kaynaklarının paylaşımı kavgası bulunmaktadır.” ifadesini kullandı..

Türkiye Doğalgaz Rezervi 2020  “FATİH SONDAJ GEMİMİZ 320 MİLYAR METREKÜP DOĞAL GAZ REZERVİ KEŞFETTİ”

Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştiren Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından aşağıda yer alan açıklama ile kamuoyuna sunulmuştur.

“Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. Bu operasyonu tamamen milli imkanlarla gerçekleştirdik. Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor. Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır. Şimdi hemen tespit kuyuları açmaya başlayacak ardından üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğal gazın yüzeye çıkartılması ve sisteme aktarılması işlemleriyle birlikte bu kaynaktan fiilen istifade etmeye başlayacağız.” ifadesini kullanmıştır.

“İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz’den de bekliyoruz”diyerek devam eden Cumhurbaşkanı, “Fatih ve Yavuz gemilerimiz vasıtasıyla Akdeniz ve Karadeniz’de bugüne kadar 9 derin deniz sondajı gerçekleştirdik. Son sondajda milletimize beklediği müjdeyi verme şerefine nail olduk. Keşifler için söylenen o güzel sözü sondaj faaliyetlerimize uyarlayarak tekrarlamak istiyorum, her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır.” diye açıklama yapmıştır.

 

”DOĞAL GAZDA, PETROLDE VARIZ DİYECEĞİZ”

9 derin sondajını tamamladık. Kararlılıkla bunlar devam edecek. Öyle ülkelerle çalıştık ki bunlar marka isimlerdi. 100-150 arama yapıp netice alamayıp dönüp gidenler bizden para almadılar bütün harcama kendilerinden.

Kanuni de devreye girdikten sonra Karadeniz’de Kanuni ile de yola devam edeceğiz. Doğal gazda petrolde varız diyeceğiz.”

Hızlı Ev Satmak İçin 6 İpucu – Hızlı Ev Satma Yolları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir