Siyah Nokta Nedir? Siyah Noktalardan Kurtulmak..

Siyah Noktalardan Kurtulmak için 4 Kolay Cilt Bakımı

Siyah Nokta Nedir?

Siyah nokta esasen etkilenmiş gözeneklerdir. Fazla sebum, ölü deri hücrelerinin birikmesi ve oksijenle reaksiyona giren bakterilerin tümü, onlara imza niteliğindeki siyah rengini vermeye katkıda bulunur.

Pek çok insan bunlardan muzdariptir ve onları sıkmak sadece ağrılı değil aynı zamanda cildinize de zarar verir. Oldukça tatmin edici olsa da, bu yöntemden her ne pahasına olursa olsun kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederim (bazen kendimize yardım edemeyecek olsak da … kendim de dahil).

Yüzümü çok fazla yıkamaya ihtiyacım olmadığı ve hiç sivilcem olmadığı için hayatım boyunca oldukça kutsanmıştım. Ancak kızımı doğurduktan sonra, burnumu kaplayan bir sürü büyük siyah nokta olduğunu ve muhtemelen hormonlar nedeniyle oldukça düzenli olarak kırılmalar yaşadığını fark ettim. Bu yüzden, bu sorundan kurtulma maceramda, siyah noktaları temizlemek ve gözeneklerimi küçültmek için epeyce numara buldum.

Bu makalede, bu sinir bozucu siyah noktalarla başa çıkmanıza yardımcı olacak bu ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağım.

1: Eksfoliye Edici Yüz Yıkama

Sahip olduğumu fark ettiğim en büyük sorun, ciltte ölü cilt oluşumu. İnsanlar cilt tiplerine kuru, yağlı vb. Etiketler koyacaklar. Ancak yüzüm aynı anda kuru ve yağlı olma eğilimindedir ve sonuç, ciltte yaklaşık bir gün sonra çok fazla birikme olur.

Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanın ilk ve en önemli adımı, sadece iyi bir yüz yıkama rutinidir. Öyleyse belirlemeniz gerekiyor: cildinizde gerçekte ne tür sorunlar var? Bu birikimi benim gibi kuru veya yağlı ciltten mi alıyorsunuz?

Sorunlarım çoğunlukla T bölgemde (burun, alın ve burnun yanındaki cilt) ve bu birçok insan için geçerli. Cildiniz sadece yağlıysa ve çok kuru değilse – ve yıkarken bir birikme ya da herhangi bir şey fark etmiyorsanız – diğerleri kadar sık pul pul dökmeniz gerekmeyebilir. Bunu her gün yapıyorum ve daha sonra başka bir gözenek temizleme ve parlatma yüz yıkama ile takip ediyorum.

Favori Eksfoliye Edici ve Yüz Yıkama

Şahsen, Innisfree Brightening ve Pore-caring Facial Cleanser ile birlikte Posh BFF (Sonsuza Kadar En İyi Yüz) Eksfoliye Edici Yüz Yıkama kullanıyorum. Çok hassas bir cildim var ve yıllarca yıkandıktan sonra kırmızı yüzün yanmasının normal olduğunu düşündüm. Ama bu kesinlikle sağlıklı değil!

Sizin için işe yarayan daha ucuz bir şey bulabilirseniz, bunun için gidin! Sonuçları gördüğünüz sürece fiyat etiketi önemli değil. Benim için Oil of Olay hassas formülleri bile sorunlara neden oldu. Bu yüzden, düzenli rutinim için biraz zaman harcarken, benim için buna değer. Her birinde aldığınız ürün miktarı da buna değer, çünkü uzun süre dayanır ve her birinden bezelye büyüklüğünden fazlasını kullanmanıza gerek yoktur.

Bir süredir sadece Innisfree’yi kullanıyordum ama yüzümün peelinge gerçekten ihtiyacı olduğunu fark ettim ve bu beni çok çok kuru bırakıyordu. Beni bu markayla ilk etapta tanıştıran şey, umutsuzca bir nemlendiriciye ihtiyacım olması ve parayı Posh’un Moisturize 911’i alması için nakliye için harcamak istememesiydi.

2: Siyah Nokta & Yüz Maskeleri

Dışarıda bir sürü yüz maskesi var ve ben şahsen onları seviyorum. Çok fazla birikimi olan biri olarak, daha uzun vadeli bir seviyede yardımcı olmak için peeling tipindeki maskeleri gerçekten seviyorum.

Çok yağlı bir cilde sahipseniz, kil tipi bir maskeden çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Nemlendirici maskeler ayrıca kuru cilt tipleri için son derece faydalıdır. Çok fazla birikim alırsanız, bunları peeling maskeleriyle birleştirmek, aslında ne kadar döktüğünüzü azaltarak uzun vadede çok yardımcı olabilir.

Kullandığım yüz maskelerinin çoğu Posh’tan. Ve ürünlerinin çoğunu gerçekten sevmeme rağmen, çok pahalılar. Farklı yaprak tipi maskeler ile çok şey denedim ve bunlar kesinlikle harika alternatifler. Bu, özellikle 20 $ harcamak istemiyorsanız ve sadece bir şans vermek ve sonuçların ne olduğunu görmek istiyorsanız geçerlidir.

Cildinize en çok neyin fayda sağladığını görmek için ucuz, hızlı toplama maskelerini denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

3: Siyah Nokta Soyma Maskeleri ve Burun Şeritleri

Bunların cildiniz için iyi olup olmadığı konusunda çok fazla tartışma var. Ama benim için önemli olan Bioré Burun Şeritlerinin gözeneklerinizi temizlemek için harika bir iş çıkardığıdır. Bunları kullanarak pek başarılı olamadıysanız, size yardımcı olacak bazı hilelerim var.

Talimatları okuduysanız, burun şeritlerinin düzgün bir şekilde yapışması için cildinizi nemlendirmeniz gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Çok ıslak olmasını istemezsin. Ancak yeterince neminiz yoksa, o zaman kesinlikle fazla kalkmayacaklar.

Gözeneklerinizi Isı İle Açmak
Bunu aklınızda tutarak, sıcaklığın gözeneklerinizi açacağını bilip bilmeyebilirsiniz. Benim önerim çok, çok sıcak (yanmayan) bir yıkama bezi kullanmak ve burun bantlarını kullanmadan önce birkaç dakika yüzünüzde bırakmaktır. Bu, gözeneklerinizi açmanıza yardımcı olacak ve bu şeride, onu yakalamaya yardımcı olmak için daha iyi bir fırsat verecektir.

Karbonat Yapıştırmak
İşe yaradığını gördüğüm ama şahsen kullanmadığım bir başka numara da biraz karbonat kullanmak ve onu macun haline getirmek. Yüzünüzü ısıttıktan ve gözeneklerinizi yukarıda önerildiği gibi açtıktan sonra macunu burnunuza ve yanındaki yan yanak bölgelerine masaj yapın. Bu, bu siyah noktaların yüzeye daha da yaklaşmasına yardımcı olur ve burun şeritlerine onları yakalama ve dışarı çekme konusunda çok daha iyi bir şans verir. Şeridi uygulamadan önce yıkadığınızdan emin olun.

Burun Şeritleri Sizin İçin Gerçekten Kötü mü?
Şimdi, bazı insanlar bu burun şeritlerini kullanmamanız gerektiğini söyleyecek. Şeritlerin sadece gözeneklerinizi genişleteceğini ve orada olması gereken ve her zaman yeniden büyüyecek olan bir şeyi çekip çıkardığınızı söylüyorlar. Bu doğru ve doğru değil. Elbette, gözeneklerinizi açık bırakırsanız ve onları küçültmek için hiçbir şey yapmazsanız tekrar büyürler. Evet, onları azaltsanız bile, yine de büyürler. Bu sadece şeylerin doğal düzeni. Ancak bir sonraki hack’imle, bu etkiyi büyük ölçüde azaltabileceksiniz. Böylece uzun vadede, gözenekleri açık bırakmadan daha az fark edilir bir birikim elde edeceksiniz.

Soyulabilen Siyah Maskeler Etkili mi?
Şu soyulan siyah maskeler olduğu sürece, onları kendim kullanıyorum. Ölü deriyi toplamaya gerçekten ihtiyacım olmadıkça onları yüzüme tam olarak uygulamıyorum, çünkü dürüst olmak gerekirse siyah noktaları toplamak için gerçekten harika bir iş çıkarmıyorlar. Kullandığım kömür içeriyor, bu yüzden gözenekleri netleştirmek için hala bir şeyler yapıyor. Normalde bunu yalnızca T bölgeme uygularım.

4.Gözeneklerinizi Kapatın ve Küçültün

Cilt bakımı rutinlerine kadar izlenecek bir yöntem var ve bu son kesmenin en önemlisi olduğunu düşünüyorum.

Tipik bir günde temizler, nemlendirir ve buna bir gün dersin, değil mi? Yine de bir yüz maskesi yapmak istediğini söyle. Doğrudan temizledikten sonra nemlendirmek yerine yüz maskesinden sonra nemlendirirsiniz. Burun şeritlerinde de durum aynı: temizledikten sonra, nemlendirmeden önce.

Yaptığım şey, nemlendirmeden önce gelen ekstra bir adım eklemek. Daha önce yüz toniği kullanmadıysanız, bunun genel cilt sağlığınız üzerindeki etkisi karşısında çok şaşıracaksınız.

Göz Altı Torbalarından Kalıcı Olarak Nasıl Kurtuluruz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir