Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Günümüzde yaşamın her alanında oldukça etkin bir konuma sahip olan internet teknolojisi, yatırım ve tasarruf alanında da oldukça farklı uygulamalarla para biriktirmek isteyenlere farklı alternatifler sunuyor. Ülkemizde de giderek yaygınlaşmaya başlayan bazı mobil uygulamalar, küçük birikimlerle önemli miktarlarda para tasarrufuna olanak sağlıyor.

Yapmanız gereken tek şey, uygulamalarınızı satın aldığınız sanal mağazalara bir göz gezdirmek ve uygulama içerikleri hakkında bilgi almak. Uygulamaların birçoğu henüz ülkemizde işlevsel olmamakla birlikte kısa süre içerisinde tasarruf etmek isteyenlerin kullanımına sunulacak olan bu uygulamaların bazılarını sizler için araştırdık.

Mint

Mint-Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Para biriktirmenize yardımcı olacak mobil uygulamalar listemizin ilki en iyi bütçe oluşturma uygulaması olarak lanse edilen Mint, banka hesaplarına bağlanarak hesap hareketlerini analiz ediyor. Kullanıcı dilediği zaman uygulamayı kullanarak finansal varlıklarıyla ilgili ayrıntılı raporlar alarak bütçe programlamasını elde edilen veriler doğrultusunda yapabiliyor. Tek bir ekran görüntüsünde ne kadar borcunuz olduğunu gösteren uygulama, bütçe planlarınız aşıldığında uyarı vererek kullanıcıyı gereksiz harcamalara karşı bilgilendiriyor. Ayrıca uygulama sayesinde kişi kreşi notu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabiliyor.

Digit

Digit-Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Mobil tasarruf uygulamaları arasında en iyi tasarruf uygulaması olarak öne çıkan digit, hesap sahibinin sürekli parayı düşünmesine meydan vermeden birikim yapmasına olanak sağlıyor. Uygulama banka hesabına bağlanarak harcama eğilimlerini analiz ederek hesaptan küçük miktarları dijital tasarruf hesaplarına aktarıyor. Dijital hesaplara yönlendirilen miktarlar kişinin bütçe kapasitesine göre belirlendiğinden dolayı, tasarruf sahibi çoğu kez farkında bile olmadan birikim sahibi olmaya başlıyor.

Wally

wally-Para Biriktirmenize Yardımcı Olacak Mobil Uygulamalar

Wally uygulaması yapılan her bir harcamayı takip ettiği gibi, hesap sahibinin her türlü harcama sonrasında kendisini hesaba çekmesiyle fark yaratıyor. Hesap sahibi her alışveriş sırasında alınan fatura ve fişleri uygulamaya tarattıktan sonra her bir alışverişi açıklayıcı notları uygulamaya giriyor. Böylece kişinin bütçesini gereksiz harcamalardan sakınması yönünde bir disiplin oluşturuluyor.

Acorns

Arcorns

Yatırım yapmak isteyen ancak bu konuda herhangi bir tecrübesi olmayan kişiler için geliştirilmiş bulunan Acorns,  banka hesabına bağlanarak kişinin bütçesine uygun yatırım portföyleri oluşturuyor. Finansal varlıkları analiz ederek başlatılan yatırım programı, belli bir düzeye eriştikten sonra dilerse hesap sahibi tarafından bizzat yürütülebiliyor.

 

En İyi Türk Netflix Dizileri – IMDB Puanı 7.5 ve Üzeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir