Oversize Modası Hakkında Detaylar

Oversize Modası Hakkında Detaylar

İngilizce ‘’büyük beden’’ anlamına gelen oversize, moda tutkunlarının vazgeçemediği giyim stillerinden biri olarak biliniyor. Uzun yıllar öncesinde moda olup tüm dünyada fırtınalar estiren oversize modası günümüzde kaban, ceket, gömlek, pantolon ve hatta canlı renklerle bezenmiş berelerde bile göze çarpıyor. Oversize giyimi tarz olarak kabullenmiş birçok kadın, aksesuar, yüzük ve kolye modellerinde bile oversized veya cluth tercihini kullanıyor. Erkek kıyafet kesimini andıran ve normal beden ölçüsünden 2-3 beden daha büyük bir tarz olmasına rağmen hemen her giyene yakışan oversize tarzı kıyafetler son birkaç yılın moda kreasyonlarında sıklıkla yer buluyor.

Salaş giyim tarzını seven ve vücudunu özgür hissetmek isteyenlerin tercihiyle yeniden moda haline gelen overside kıyafetler, kilolarını saklamak isteyen kadınlar tarafından özellikle tercih ediliyor. Ancak overside kıyafetler zayıf kişilerde de oldukça zarif görünümler oluşturuyor. Özellikle 2019-2020 modasında yeniden trend olan oversize, bol kesimli kabanlar, kazak ve triko ürünlerinde çok şık modellerle mağaza vitrinlerinde yerini alıyor.

Oversize Kıyafetler Nasıl Kombin Edilmeli?

Moda tutkunu kadın-erkek herkesin severek giydiği oversize kıyafetler, farklı giysi gruplarıyla kombin edildiğinde oldukça şık ve gösterişli tasarımlar ortaya çıkabiliyor. Ustaca yapılan farklı kombinler her gün ayrı bir estetik görünümün elde edilebilmesine olanak sağlıyor.

Oversize kombinleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus renk seçimidir. Farklı renklerden oluşan giysilerin kombine edilmesi halinde görünüm istenilen etkiyi göstermeyebilir. Bu sebeple çok renkli kombinlerin yerine tek renk oversize modellerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Günlük giyilen kazak ve hırkalarla yapılacak kombinlerde ise, dara paça kotlar ve taytlar tercih edilmeli, pantolon giymeyi sevmeyenler ise bu tür kıyafetleri dar eteklerle kombin ederek kullanmalıdır. Oversize kıyafet kombinlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka husus da, alt ve üst kıyafetleri seçerken parçaları doğru birleştirilmesidir. Aksi takdirde saklamaya çalıştığınız kilolarınız sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu gösterecektir.

Bu yüzden tek parça oversize kıyafetleri tercih etmek her zaman durumu kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Giyilen mont oversize ise tercih edeceğiniz pantolon skinny olmalı, elbisenizi oversize bir modelden tercih etmişseniz giyeceğiniz mont normal kesim olmalıdır.

 

Hamilelikte Doğru Bilinen 5 Yanlış – Hamilelik Dönemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir