MasterChef Kim Elendi? SON DAKİKA!

Masterchef kim elendi kim gitti merakla beklenirken, 25 Ekim gecesi Masterchef Türkiye’de bu haftanın elenen ismi Berker oldu.

Hafta içi her akşam TV8 ekranlarında yer alan ve vazgeçilmezler arasında yer alan “MasterChef Türkiye” yarışma programının her hafta sonu merakla beklenen sorusu MasterChef Kim Elendi?

25.10.2020 Pazar Gecesi potaya kalan yarışmacılardan elenen isim ; Berker oldu.

MasterChef Türkiye  Eleme Gecesi

MasterChef Kim Elendi?

2018 yılından bu yana TV8 ekranlarında gösterimde olan MasterChef bir aşçılık yarışmasıdır. 2018 yılında jüri kadrosu Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Hazer Amani iken 2019- 2020 sezonlarında şef kadrsou  Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna yer almaktadır.

Somer Sivrioğlu Kimdir ? 

Somer Sivrioğlu

Türk şef, restoran işletmecisi ve sunucudur. Avusturalya Sidney’de  Türk lezzetlerinin bulunduğu kendi restoranını işletmektedir.

2010 – İç Batı’nın En İyi Türk Restoranı Ödülü

2010 – 2011  RCNSW Mükemmellik Ödülü

2012 İç Batı’nın En İyi Restoranı ve En İyi Lezzet Ödülü

2013 Yerel İşletme Ödülü

2018 Yılın Şefi Ödülü – GQ Türkiye Ödül Töreni

ödüllerinin sahibidir.

Ayrıca, David Dale ile birlikte, 2015 yılında  Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera adlı kitabı yayımlanmıştır.

Mehmet Yalçınkaya Kimdir ?

Mehmet Yalçınkaya

Türk aşçı ve şef.

1974 Bolu doğumlu olan aşçı İtalya, Fransa, Katar, Almanya ve Yunanistan’da gastronomi ve mutfak kordinatörlüğü yapmıştır. 2014 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim almıştır. 2018 yılında Almanya’da 4 yılda bir yapılan  IKA/Olympiade der Köche A kategorisinde dünya üçüncüsü olan Şef Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazanmıştır. Mehmet Yalçınkaya aynı zamanda farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye’de ilk uygulayan şeflerden birisi olmuştur. Mehmet Yalçınkaya 2012 yılında Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi olmuştur.

Danilo Zanna Kimdir? 

Danilio Zanna

İtalyan Şef.

Türk Mutfağı ile ilgilenen şef, kariyeri için Türkiye’ye taşınmıştır. İtalyan ve Türk Mutfağının harmanlandığı bir restorantı bulunmaktadır. “Zahide ile Hayata Yetiş” programında yardımcı yemek şefi olarak yer almıştır. Danilo Zanna’nın asıl tanınması Planet Mutfak tv kanalında hazırlayıp  sunduğu “İtalyan İşi” adlı yemek programı ile olmuştur. Ayrıca, Danilo Zanna, Kadir Has Üniversitesi İstanbul Mutfağı Enstitüsü’nde İtalyan yemekleri üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Türkiye Doğalgaz Rezervi 2020 – Türkiye’de Doğalgaz Çıkan Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir