Lords Mobile Canavar Avı Rehberi Tüm Detaylarıyla

Lords Mobile Canavar Avı, lords mobile oyuncularının en çok merak ettiği konulardan biri. Sizlere bugün Canavar avı nedir ? Hangi canavara hangi itemlar ile vurulması gerekiyor. Canavar avında kullanılması gereken ekipmanlar neler tüm detaylarıyla aktarmaya çalışacağız.

Burada aktardığımız bilgiler oyun stratejinize göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden sizlerin de eklemek istedikleri veya daha iyi bir taktik paylaşmak isterseniz yorumlardan bizlere iletebilirsiniz.

Lords Mobile Canavar Avı Nedir ?

Lords Mobile Canavar Avı, harita içerisinde rastgele ortaya çıkan belli bir zaman aralığında gözüken ve farklı türlerde yenilenen canavarları avIayabileceğiniz bir etkinliktir. Bu sayede birçok ödül ve puan kazanabilirsiniz. Canavarlar, askerlerde olduğu gibi seviye seviye değişkenlik göstermektedir. Canavar seviyeleri 1, 2, 3, 4 ve 5. seviyeden oluşmaktadır.

Canavarların seviyeleri onlardan çıkacak olan ödülleri kalitesini de etkilemektedir. Tabi ki canavarların seviyeleri arttıkça onları öldürmek de gittikçe zorlayıcı olacaktır.

Canavarları avlayabilmek için herhangi bir loncada olmanız gerekmektedir. Bu canavarları başarılı bir şekilde avladığınızda her lonca arkadaşınıza ganimet de kazandırmış olucaksınız. Ardışık canavar avlarında yani ard arda aynı canavar vurmanız halinde ekstra hasar (HSR) desteği de kazanmış olursunuz.

Canavar Avı Ödülleri Neler ?

Canavar ödülleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar her canavarda kazanabileceğiniz ortak ödüller ve avladığınız canavarın türüne ait özel ekipmanlardan oluşmaktadır.

Canavarlara saldırmak sadece size ödül kazandırırken canavarları öldürmek ise tüm lonca üyelerine hediye kazandırır. 1. seviyeden daha basit ödüller çıkarken 3, 4 ve 5. seviyelerden çok daha iyi ödüller kazanabilirsiniz. Ancak bu seviyelerdeki canavarları lonca desteği olmadan kesmek neredeyse imkansızdır. Kazanabileceğiniz ödüller ise her canavarda avından gelen ortak ödüller, türlere göre ekipmanlar ve değerli taşlar olabiliyor.

Ortak Ödüller

 • Kalkan
 • Mücevher
 • Hızlandırıcı
 • Kahraman Sandığı

Canavar Avına Nasıl Çıkılır ?

Canavar avına çıkmak için gerekli en önemli şey kuşkusuz enerjidir. Enerjiniz ne kadar fazla olursa o kadar çok canavar avına çıkabilirsiniz. Enerjinizi haritaya girdiğinizde sol üst köşede mücevher çubuğunun altındaki şimşek işareti ile gösterilen çubuktan takip edebilirsiniz. Canavar avına çıkmak için ilk olarak araştırma yapmanız gerekmekte. Akademi binasından Canavar avı araştırmalarını yapmanız gerekmektedir. Bu bölümde ne kadar çok araştırma yaparsanız canavar avında ödüller toplama şansınız artacaktır. Ayrıca ardarda vurma sayısı, saldırı gücünüz, enerji yenilenme hızınız, enerji tasarrufu, enerji sınırı, başlangıç MP değeriniz de bir o kadar fazla olacaktır.

Canavar Sırası ve İngilizce Karşılıkları

Bildiğiniz gibi harita her gün canavarlar değişmekte ve o gün için sadece size sunulan 2 ya da 3 farklı türdeki canavara saldırabilirsiniz. Bu yüzden belli bir ekipman için hangi canavar ne zaman çıkıyor bilmenizde fayda var. Aksi durumda gereksiz yere biriken enerjilerinizi harcamış olursunuz.

 • Gryphon Türkçe : Grifon
 • Snowbeast Türkçe : Kar Canavarı
 • Tidal Titan Türkçe : Dalga Titanı
 • Frostwing Türkçe : Buz Kanat
 • Jade Wyrm Türkçe : Yeşim Yılansı Ejder
 • Grim Reaper Türkçe : Azrail
 • Hell Drider Türkçe : İblis Örümcek
 • Hardrox Türkçe : Hardrox
 • Mecha Trojan Türkçe : Meka Truva
 • Queen Bee Türkçe : Kraliçe Arı
 • Bon Appeti Türkçe : Bon Appeti
 • Gargantua Türkçe : Gargantua
 • Saberfang Türkçe : Kılıç Diş
 • Voodoo Shaman Türkçe : Voodoo Şamanı
 • Terrorthorn Türkçe : Dikenli Kök
 • Noceros Türkçe : Tek Boynuzlu Canavar
 • Blackwing Türkçe : Kara Kanat

Lords Mobile Canavar Avı Hardrox Hangi Kahraman

Hardrox tamamen taş haldedir. Hiçbir şekilde fiziksel darbeden etkilenmez. Bu yüzden büyü becerileri olan kahramanlar ile ona saldırmalısınız. Onu yenmenin tek yolu var o da büyü.

Hasar Türü : Fiziksel ve Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile hardrox hangi kahraman hero

Lords Mobile Canavar Avı iblis Örümcek Hangi Kahraman

Zalim Cehennem avcıları kahramanlarınız içinde hangisi en yüksek sağlığa sahip ise ona saldırırlar. Saldırı hedeflerinde en yüksek sp sahibi heroları odaklanırlar. Ayrıca enerji kalkanıyla korunmaya çalışırlar. Bu yüzden onu yenebilmek için en güçlü kahramanlarınızla saldırmalısınız.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Fiziksel ve Büyü

lords mobile canavar avı rehberi iblis örümcek hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Dev Larva Hangi Kahraman

Devasa Kurt kuyruğunda dev bir iğne saklamaktadır. Bu zehirli iğnesiyle sürekli kahramanlarınıza zarar vermeye çalışır. Bu yüzden kahramanlarınızı sürekli iyileştirmeyi unutmayın. Onu öldürmenin en kolay yolu büyü becerileri yüksek büyü hasarı vuran kahramanları kullanmak.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile canavar avı rehberi dev larva hangi kahraman

Canavar Avı Voodoo Şaman Hangi Kahraman

Voodoo Şaman için hangi kahramanlar seçilmeli ? Voodoo Şamanı herosu inanılmaz derecede kurnaz bir kahramandır. Bu hilekar kahramanlarınızı zayıflatan bir aura yayar. Bu değişik bir büyü ile düşmanlarının hepsii taşlaştırmaktadır. Kahramanlarınız bu kötü büyülerin kurbanı olmasını istemiyorsanız onu fiziksel becerileri yüksek hahramanlarınızın saldırıları ile durdurmalısınız.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile voodoo şaman hangi kahraman hero canavar avı

Lords Mobile Canavar Dikenli Kök Hangi Kahraman

Diken Kök canavarı için hangi kahramanları seçmelisiniz ? Dikenli Kök canavarı, asma kırbaçlarını kahramanların üzerine doğru vurarak onları hareketsiz hale getirir. Aynı zamanda çevresindeki tüm kahramanları tohumlarını patlatarak geri püskürtmeye çalışır. Bu korkunç yaratığı öldürmenin tek yolu var o da saldırılarından kurtulmak. Bu yüzden büyü becerileri yüksek kahramanları seçmelisiniz.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile canavar avı dikenli kök hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Kara Kanat Hero Seçimleri

kara kanat ideal hero

Kara Kanat sürekli kana açtır ve her zaman görüşündeki en sağlıklı hedefe doğru kilitlenir. Zehirli pençeleri tüm can çalma etkilerini tamamen geçersiz kılar. Kalın derisi onu en güçlü saldırılardan koruyabilmektedir. Bu yüzden onu en vahşi fiziksel becerisi yüksek olan kahramanlarınızla yenin.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile canavar avı kara kanat hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Kar Canavarı Hero Seçimleri (Snowbeast)

Kar Canavarları her zaman kendinden en uzak olan kahramanlarınıza saldırır. Dev vücudu ile hedefine doğru hücum eder. Tüm kahramanlarınızın zamanla hasar almasına sebep olur. Bu korkutucu canavara karşı en yüksek hasar veren kahramanlarınızı kullanmalısınız.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile kar canavar hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Yeşil Yılansı Ejder Hero Seçimleri (Jade Wyrm)

canavar avı yılansı ejder ideal hero

Yeşil yılansı ejder canavarlarının yakıcı alevleri kahramanlarınızın fsav değerlerini sıfıra düşürecektir. Bu nedenle savaş sırasında ondan hasar alan kahramanların fsav değerleri olmayacaktır. Yeşim Yılansı Ejderin gazabından kurtulmak istiyorsanız güçlü kahramanlarınızı kullanmalısınız. Yüksek SP’li kahramanlar ile onu alt edebilirsiniz.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile yeşim yılansı ejder hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Kılıç Diş Hero Seçimleri (Saberfang)

Kılıç diş canavarlarını yenmek çok kolaydır. Ama yinede dikkatli bir şekilde kahraman seçmelisiniz. Güçlü ve tahmin edilemeyebilirler. Kılıç diş yıkım getirebilir. Bu nedenle birliklerinizi katletmeden önce büyü becerisi yüksek olan kahramanlarınız ile ona saldırmalısın.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile canavar avı rehberi kılıç diş hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Grifon Hero Seçimleri

lords mobile grifon ideal hero seçimi

Grifonlar herkesin avlamak istediği ender canavarlardan biridir. Grifon’un süper becerisi ile savaştaki tüm kahramanlarınızı hedef alabilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. Ancak saldırıları koşullardan etkilenir ise aksayabilmektedir. Grifon’un saldırılarını önleyerek katliamları durdurabilirsiniz.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Fiziksel ve Büyü

lords mobile canavar avı rehberi grifon hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Bon Appeti Hero Seçimleri

ideal hero seçimi bon apeti

Bon Appetiyi yenmek biraz zordur. Bu düşmüş melekler tüm hastalıklara karşı bağışık durumdadır. Uzun menzilli saldırı becerileri vardır. Yakındaki düşmanlarını yemeğe çeviren ilginç bir güce sahiptirler. Kahramanlarınız onun bir sonraki yemeği olmasını istemiyorsanız onları fiziksel becerisi olan kahramanlarınız ile alt etmelisiniz.

Hasar Türü : Fiziksel ve Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile bon appeti hangi kahramanlar

Lords Mobile Canavar Avı Meka Truva Hero Seçimleri (Mecha Trojan)

Meka Truva canavarını yenmek diğer canavarlara göre daha kolaydır. Mekanik truva atı kahramanlarınızı rahat bırakmaz. Hedeflerini sersemleten acımasız saldırılar yapabilmektedir. Onu alt edebilmek için büyü becerileri olan büyü hasarı kuvvetli kahramanlarınızı kullanmalısınız.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile canavar avı meka truva hangi kahraman rehberi

Lords Mobile Canavar Avı Kraliçe Arı Hero Seçimleri (Queen Bee)

kraliçe arı en iyi kahraman seçimi

Kraliçe arıyı avlamak aslında diğer canavarlara göre daha kolaydır. Kışkırtıldığında kraliçe arı ilk gördüğü hedefi sokar. Aynı zamanda saldırganları kovması için vızıldayan bir arı sürüsü çağırmaktadır. Onu yenebilmek için fiziksel saldırı becerileri olan kahramanlarınızı kullanmalısınız.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile kraliçe arı hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Azrail Hero Seçimleri (Grim Reaper)

Azrail yani grim reaper canavarını avlamak için güçlü kahramanlara ihtiyacınız var. Azrail en yüksek max SP sahibi kahramanlarınızın ruhunu alacaktır. Daha fazla kurban vermeden fiziksel hasar vurabilen fiziksel becerileri olan kahramanlarınızla onu durdurmayı deneyin.

Hasar Türü : Büyü

Karşısında Dayanıklı : Yüksek BSAV

lords mobile canavar avı rehberi azrail hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Tekboynuzlu Canavar Hero Seçimleri (Noceros)

Noceros yani bizim bildiğimiz adıyla tek boynuzlu canavar, zorlu bir yaratıktır. Kalın derisi sayesinde tüm fiziksel hasarlara karşı koyabilmektedir. Kristal boynuzu ile kahramanlarınızın iyileşme odağını azaltabilmektedir. Nocerosu yenmek için büyü hasarı vuran büyü becerileri olan kahramanlarınızı kullanmanız gerekmektedir.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Yüksek FSAV

lords mobile canavar avı rehberi tek boynuzlu canavar noceros hangi kahraman

Lords Mobile Canavar Avı Buzkanat Hero Seçimleri (Frostwing)

Buzkanat her zaman en yüksek Maks SP’ye sahip olan kahramanları hedef alır. Buzlu saldırıları büyük alanı kapsar. Bu nedenle hedefin arkasında duran kahramanlarınız da büyük hasar almasına sebep olur. Buzkanatı yenmek istiyorsanız onun arkasında siper alabilecek becerileri olan kahramanlarınızı kullanmanız gerekmekte.

Hasar Türü : Fiziksel

Karşısında Dayanıklı : Fiziksel ve Büyü

lords mobile buzkanat hangi kahraman

Tüm canavarlara ait hangi kahraman tablosu dev liste

lords mobile canavar avı hangi kahraman heroes

Canavar Avı Başlangıç MP Nedir ?

Lords Mobile Başlangıç MP ne demek çok merak ediliyor. Bildiğiniz üzere canavara saldırırken kahramanlarınızın yetenekleri bulunmakta. Bu yetenekler savaş sırasında dolduğunda kullanabiliyorsunuz. İşte bu MP değeri ne kadar fazla olursa o yetenek çubuğu o kadar dolu şekilde savaşa başlıyor. Yani kahramanlarınızı yeteneklerini daha hızlı kullanmalarını sağlamakta. Bu şekilde canavarlara daha fazla hasar verme şansınız artıyor.

Araştırma kısmında başlangıç MP’yi ne kadar arttırırsanız o kadar iyi ödüller kazanmaya başlarsınız.

Lords Mobile oyununu apk olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Lords Mobile APK İndir

Canavar avında başarılı olmak için bu kuralları uygulamanız yeterli. Sakın unutmayın, canavarlara saldıracağınız kahramanların seçimi canavar avında en önemli etken. Kahramanlarınız hangi sınıfa ait ise ona göre saldırı ekibinizi oluşturmalısınız. Ek olarak her kahramanın bireysel özelliklerini, becerilerini de inceleyerek saldırı yapmanız size ciddi katkı sağlayacaktır.

Bu yazımızı şimdilik sonlandırıyoruz. Zaman ayırıp sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız canavar avı ile ilgili sizlere yardımcı olabilmişizdir. Eğer atladığımız bir nokta var ise lütfen yorum kısmından bizlere ulaştırmayı unutmayın. Ek olarak sizin de eklemek istediğiniz farklı taktik ve öneriler varsa onları da bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz. Sizlerin de taktiklerinizi yazımıza ekleyerek Lords Mobile Oyuncularına katkıda bulunabilirsiniz. Görüşmek üzere, iyi oyunlar 🙂

Oyunlarla ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty 2 Konsol Komutları – Rcon Komut Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir