Kuşburnu Çayının Faydaları

Kuşburnu Çayı Nedir? Kuşburnu Çayının Faydaları ;  Kuşburnu Çayı, Rosaceae familyasına ait Rosa (Gül) bitkisinin meyvesinden elde edilir. Bitkinin kendisi, dünyanın pek çok yerinde bulunan otsu bir çalıdır. Kanıtlar, Kuzey İran’dan (günümüz Irak ve İran) geldiğini gösteriyor.  Geleneksel Çin Tıbbı (TCM), Kuşburnu Çayı faydalarını tanıyan ilk uygulamalardan biriydi.  Ayrıca Kuşburnu Çayı, yaşamı küçük ama önemli şekillerde iyileştirebilen bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Özellikle antioksidanları vücuttaki serbest radikallerle savaşabilir. Bu sonuçta çok sayıda kronik durum geliştirme riskini azaltır.

Bu arada bol miktarda C vitamini, bağışıklık sistemini destekler. Bu da küçük soğuk algınlığı ve gribi (grip) önleyebilir. Ama elbette yapabileceği tek şey bu değil. Diğer bileşenleri şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Kuşburnu Çayı Faydaları

Kuşburnu Çayı zihne, bedene ve ruha birçok yönden fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirebilir, iltihabı azaltabilir, sindirimi destekleyebilir ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirebilir. Ayrıca idrar söktürücü olarak işe yarayabileceğini öne süren araştırmalar da var. Hatta bazıları bunu bir Detoks Çayı olarak görüyor.

Bunlar, sağlık bilincine sahip bireylerin bu demlemeye akın etmesinin nedenlerinden sadece birkaçı. Nedeniniz ne olursa olsun, Kuşburnu Çayı faydalarıyla iyi bir seçim yaptınız.

Kuşburnu Sivilceye Yardımcı Olabilir

Birçok insan bu çayı cilt sağlığını iyileştirmek için içiyor. İşe yaramasının nedeni ise içerdiği antioksidanlardır. Daha önce de belirtildiği gibi, antioksidanlar vücuttaki doğal, zararlı olsa da insan oksidasyonunun ürünü olan serbest radikallerle savaşır. Serbest radikaller, sağlıklı emsallerine tutunan ve böylece daha fazla eşleşmemiş elektron yaratan eşleşmemiş (ve güvensiz!) elektronlardır.  Bu zincirleme reaksiyon anlatılmamış hasarlara neden olabilir. Akne, sedef hastalığı ve egzama gibi cilt sorunları da dahil olmak üzere çeşitli kronik durumların riskini artırır. Kuşburnu Çayı faydaları ise riski azaltır. Böylece cildinizin sağlıklı, taze ve genç görünmesini sağlayabilir.

Kilo kaybı (Kuşburnu Çayının Faydaları)

Kuşburnu Çayı faydaları kilo kaybını teşvik edebilir. Araştırmacılar, kuşburnu çayının otuz iki obez öncesi birey üzerindeki etkilerini inceledi. Her katılımcının on iki hafta boyunca Kuşburnu özütü veya plasebo tükettiği görüldü. Sonuçlar, Kuşburnu alanların, plasebo alanlara kıyasla karın viseral yağının önemli ölçüde daha düşük olduğunu ortaya koydu .

Henüz kanıtlanmamış olmasına rağmen, Kuşburnu Çayı yağ hücrelerinin metabolizmasını da hızlandırabilir. Bu, vücudun yağları daha hızlı ve daha verimli yaktığı anlamına gelebilir. Buna karşılık, bu, daha iyi, daha belirgin sonuçlar veren orta dereceli egzersiz dönemleriyle sonuçlanabilir.

Romatoid Artrit ile Yardımcı Olabilir.  (Kuşburnu Çayının Faydaları)

Romatoid Artrit, eklemlerde ağrı, şişme ve sertliğe neden olan sıklıkla kronik bir durumdur. En sık eller, ayaklar ve bilekleri etkiler. Birleşik Krallık’ta 400.000’den fazla insan Romatoid Artrit yaşıyor; ama Kuşburnu Çayı işe yarar mı? Belki. Bu Çayın anti-inflamatuar özellikleri en azından yardımcı olabilir. Ön araştırmalar, hareketliliği iyileştirebileceğini ve iltihabı azaltabileceğini, böylece oksidatif stresi düşürürken yaşam kalitesini iyileştirebileceğini öne sürüyor.

Yan etkiler

Birçok sağlık uzmanı hamilelik sırasında Bitki Çayı içilmemesini tavsiye eder. Hamilelikte Kuşburnu Çayı lehine veya aleyhine yeterli araştırma yoktur. Bu sebeple dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir endişeniz varsa doktorunuzla veya ebenizle konuşun.  Muhtemel olmasa da, büyük miktarlarda C vitamini tüketmek böbrek taşı geliştirme riskini artırabilir. Yine, herhangi bir endişeniz varsa, bir tıp uzmanına danışın.

Kefirin Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir