Kudret Narının Sağlığa Faydaları

Kudret Narının Sağlığa Faydaları; Kudret Narı mükemmel bir B1, B2, B3 ve C vitamini kaynağıdır. Ayrıca zengin demir ve kalsiyum içeriğine sahiptir. Yüksek diyet lifi ile dolu bu acı sebzede ayrıca magnezyum, folat, fosfor, çinko ve manganez bulunur. Her gün makul miktarda tüketmek sağlığınıza ve cildinize harikalar yaratabilir.

Sağlık Yararları  (Kudret Narının Sağlığa Faydaları)

1. İyi sindirimi destekler – Kudret Narı, bağırsak rahatsızlıklarını ve ayrıca mide rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olur. Düzenli olarak acı kabak tüketmek, vücudun genel sindirim sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

2. Astım rahatlaması – Kudret Narı, solunum sağlığını geliştirmeye yardımcı olduğu ve astım hastalarına rahatlama sağladığı için anti-viral, anti-inflamatuar ve anti-histaminik özelliklere sahiptir.

3. Kan temizleyici – Kudret Narı, ciltteki toksinlerin atılmasına yardımcı olan antimikrobiyal ve antioksidan özelliklere sahiptir. Aynı zamanda kanın temizlenmesine yardımcı olur, böylece cilt problemlerini, kan bozukluklarını azaltır ve ayrıca kan dolaşımını iyileştirir. Kudret Narı, vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini bile engeller.

4. Kilo vermeye yardımcı olur Kudret Narı  yemek düzenli olarak karaciğeri safra asitlerini salgılaması için uyarır. Bu asitler vücuttaki yağları metabolize etmek için gereklidir. Ayrıca, acı kabak, toksinleri vücuttan temizleyen ve sonuçta sindirim sisteminin düzgün çalışmasına ve kilo kaybına yardımcı olan antioksidanlar içerir.

5. Diyabetin üstesinden gelmeye yardımcı olur – Hücrelerin insüline karşı direnç geliştirmesi veya çoğu zaman yetersiz insülin nedeniyle kandaki şekeri absorbe edememesi nedeniyle ortaya çıkan Tip 2 diyabet, hurma suyu tüketilerek aşılabilir. her gün Kudret Narı.

6. Gözler için harika – Kudret Narı, göz komplikasyonlarının tedavisinde ve önlenmesinde son derece etkili olan yüksek beta-karoten içeriğine sahiptir. Düzenli olarak Kudret Narı yemek, görme yeteneğini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Cilt Faydaları  (Kudret Narının Sağlığa Faydaları)

7. Parlayan cilt – Ciltte harika bir ışıltı elde etmek için, güçlü antioksidanlar, A Vitamini ve C Vitamini içerdiğinden cildin yaşlanmasını önleyen ve ayrıca kırışıklıkları azaltan Kudret Narı düzenli olarak tüketilmelidir. Toksinler vücuttan atıldığından, sivilceler azalır ve cilt UV ışınlarından korunur, ciltte bir parlaklık oluşur.

8. Akneyi tedavi eder – Kudret Narı, derin cilt enfeksiyonlarını lekelemeye yardımcı olur. Sedef hastalığı, kaşıntı, saçkıran ve diğer mantar enfeksiyonları gibi kan hastalıklarını tedavi eder. Anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle sivilceleri tedavi edebilir.

9. Yaşlanma karşıtı – A Vitamini, C Vitamini, Çinko ve Biotin cilde parlaklık kazandırdığı bilinmektedir. Serbest radikallerin varlığı, Kudret Narı harika bir yaşlanma karşıtı ajan yapar.

10. Kaşıntıyı tedavi eder – Kan temizleyici özellikleri nedeniyle Kudret Narı her türlü cilt enfeksiyonunu ve kaşıntıyı tedavi edebilir.

11. Cilt enfeksiyonlarını önler – Düzenli olarak Kudret Narı tüketimi, her türlü cilt hastalığı ve enfeksiyonunun tedavisinde yardımcı olur. Egzama ve sedef hastalığı da acı kabak ile önlenebilir. Saçkıran ve atlet ayağı gibi mantar enfeksiyonları da tedavi edilebilir.

Saç Faydaları  (Kudret Narının Sağlığa Faydaları)

12. Saça parlaklık verir – Yarım saat boyunca saçınıza bir bardak Kudret Narı suyu dökün ve saç derinizin ıslanmasına izin verin. Saçınızı suyla yıkayın ve saçınızdaki parlaklığı görün. Kudret Narı ayrıca saç dokusunu yumuşatmaya yardımcı olur.

13. Saç dökülmesini tedavi eder – Kudret Narı suyu, bir tutam şekerle uygulandığında saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Kudret Narı suyu sadece saç dökülmesini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda saçı güçlendirir.

14. Yağlı saçlar için çare – Saçınızda fazla yağ birikirse, Kudret Narı suyu ve elma sirkesi karışımını saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada iki kez kullanmak saçınızda oluşan fazla yağdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

15. Kepek Tedavisi – Saç deriniz aşırı kuruysa ve sert saçlarınız varsa, bir parça Kudret Narı suyu ile saç derinize masaj yapabilir veya Kudret Narı suyunu saçınıza uygulayabilirsiniz. Saç derinizde de kaşıntı hissediyorsanız, ezilmiş muzla karıştırılmış Kudret Narı suyu uygulamak saçınızda harikalar yaratabilir. Haftada bir kullanmayı unutmayın.

16. Saçların beyazlamasını önler – Daha iyi sonuçlar için taze sıkılmış Kudret Narı suyu gri saç tellerine uygulanabilir. Ayrıca saçın erken grileşmesini de tedavi edebilir. Gri saçların büyümesini engellemek için haftada bir kez Kudret Narı suyu uygulayın.

 

Balık Pulu Hastalığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir