Koronavirüs Nedeniyle Fiyatı En Çok Artan Ürünler

Covid-19 yani yeni tip corona virüsü salgını, tüm dünyada milyonlarca insana bulaştı. Birçok ülke, halkın sokağa çıkmasını engellemeye çalışıyor. Durum böyle olunca, koronavirüs nedeniyle fiyatı en çok artan ürünler de ortaya çıkmaya başladı. İnsanların uzun süre boyunca evde kalması, doğal olarak ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını da doğrudan etkiledi. Bu alışkanlıkların başında ise internet alışverişleri geliyor. Hiç şüphesiz değişen alışkanlıklara en salt örnek; ABD’nin corona virüsten dolayı son bir yıl içerisinde internetten verilen sipariş oranının katlanmasıdır. Son zamanlarda ekmek yapma makineleri revaçta olurken, valiz siparişleri sıfıra inmiş durumda.

Türkiye’de Corona Virüsü Sayısı Kaç Oldu? SON DAKİKA!

Sağlık Ürünlerindeki Fiyat Artışı Tavan Seviyeye Yükseldi

sağlık ürünleri - Fiyatı En Çok Artan Ürünler

Sağlık ürünlerinde tek kullanımlık eldiven ve maske başta olmak üzere; birçok ürünün fiyatı artış gösterdi. Bu ürünleri dezenfektan takip etse de, birçok sağlık ürünü eskiye nazaran neredeyse 5 katı fiyatına satılmakta.

Evde Spor Malzemeleri Artışta

spor malzemeleri

Koronavirüs nedeniyle fiyatı en çok artan ürünler arasında en çok rağbet gören; evde spor malzemeleri. Spor salonlarının kapanmasının ardından, fit ve formda kalmak isteyen kişiler evde spor malzemeleri almaya başladı. Dambıl, pilates ve koşu bandı en çok satın alanlar arasında yer alıyor. Bu durum dolaylı olarak diyet ürünlerini de etkiledi.

Tuvalet Kağıdı Ve Temizlik Ürünleri De Yükseliyor

temizlik

Coronavirüs ile savaşmanın en etkili yolu, temizlik yapmaktan ve dezenfekte etmekten geçiyor. Bu nedenle de en çok satılan ve rağbet gören ürünlerin başında temizlik ürünleri ve tuvalet kağıdı geliyor. Aynı zamanda dezenfektan ve kolonya da ülkemizde en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Kişisel Bakım Ürünlerinde Artan Satış Miktarı

kişisel bakım ürünleri - Fiyatı En Çok Artan Ürünler

Kuaförlerin kapatılmasının ardından, kişisel bakım ürünlerinin satışında da artış meydana geldi. Bu artış, ağda ve tıraş makinesi gibi ürünlerde fazlaca görünse de, saç boyası da oldukça revaçta. Bunun yanı sıra tıraş bıçakları, ağda bezi ve makinesi gibi ürünler de eskisine nazaran satış miktarında artış yapmış durumda.

Koronavirüs Nedeniyle Fiyatı En Çok Düşen Ürünler

Koronavirüs, hiç şüphesiz en çok ulaşım araçlarını etkiledi. Zira fiyatlarının düşmesi bir yana, otobüs – uçak – kara yolu ve deniz yolu araçlarının seferleri tamamen durduruldu. Buna ek olarak fotoğraf makinesi satışları, tatil ürünleri ve kıyafet satışlarında da ciddi oranda düşüş yaşandı. Bu ürünleri ise kamp ve doğa malzemeleri takip ediyor.

 

Sosyal Mesafe Nedir? Nasıl Uygulanır? Kaç Metre Olmalıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir