Koltuk Altı Tüylerinden Nasıl Kurtuluruz?

Koltuk Altı Tüylerinden Nasıl Kurtuluruz? İstediğiniz pürüzsüz cildi elde etmek için koltuk altlarınızı tıraş etmekten sıkıldıysanız, koltuk altı tüylerinden tıraş olmadan kurtulmanın yolları olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.  Koltuk altı tüylerinden sonsuza kadar nasıl kurtulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Koltuk altlarınızı tıraş etmekten bıktıysanız, lazer epilasyon koltuk altı tüylerinden kurtulmak için harika bir seçenektir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için daha uzun vadeli bir çözüm sunar ve tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler gibi kısa vadeli alternatifler arasında sürekli bocalamanın zorluğunu ortadan kaldırır.  Sizin için en iyi koltuk altı epilasyon yöntemine karar vermenize yardımcı olmak için, vücudun bu belirli bölgesi ve tüylerin neden orada büyüdüğü hakkında biraz daha bilgi burada.

NEDEN KOLTUK ALTI KILLARIMIZ VAR? (Koltuk Altı Tüylerinden Nasıl Kurtuluruz?)

Çoğu insanın sahip olduğu ve hemen hemen kabul ettiği bir şey olduğu düşünüldüğünde, koltuk altı kıllarının amacı hala tartışılmaktadır. Koltuk altı kıllarımız olduğuna dair kabul edilen teoriler arasında teri ve diğer nemi uzaklaştırarak cildin havalandırılmasına yardımcı olmak, cildi sürtünme ve aşınmaya karşı korumak ve rahatsızlık veya yaralanmaya karşı bir bariyer görevi görmek sayılabilir.

KOLTUKALTI EPİLASYON İÇİN MEVCUT YÖNTEMLER NELERDİR?

Birçok kişi koltuk altı kıllarını estetik nedenlerle ve kendilerini daha taze hissettirdiği için almayı tercih eder. Bu makalenin başında bahsedildiği gibi, tıraş, tüy dökücü kremler ve ağda, en popüler olanı olmak üzere yaygın olarak kullanılan yöntemlerdir. Epilatörler de dikkate alınması gereken bir seçenektir. Koltuk altları çok hassas olduğundan ve bazen kıl dönmesine meyilli olduğundan, bu bölge için özel olarak tasarlanmış ürünlerin kullanılması önemlidir.

KOLTUK ALTI KILLARINI TIRAŞ ETMENİN ARTILARI VE EKSİLERİ NELERDİR?

Koltuk altı kıllarını tıraş etmek basit, hızlı, ağrısız ve nispeten ucuz olduğu için birçok insan için iyi bir seçenektir. Ortada çok az karışıklık vardır ve jiletler, kremler ve köpükler yaygın olarak bulunur.  Başlıca dezavantajı, kılların yalnızca yüzeyden alındığından ve genellikle koltuk altı kılları tıraştan sonra hala görülebildiğinden, sürekli yeniden büyüme ile uğraşmaktır. Bu aynı zamanda saçın daha kalın, daha koyu ve daha hızlı uzamasına neden olabilir. Diğer dezavantajlar arasında cilt hassasiyeti, kesikler ve sıyrıklar bulunur. Göze hoş görünmeyen cilt koyulaşması da meydana gelebilir.

TIRAŞ OLMADAN KOLTUK ALTI TÜYLERİ NASIL ALINIR? (Koltuk Altı Tüylerinden Nasıl Kurtuluruz?)

Belirtildiği gibi, ağda ve tüy dökücü kremler, tıraş yerine koltuk altı tüylerini almanın etkili kısa vadeli yollarıdır. Ağda yapmayı deneyen çoğu insan, yeniden büyümenin tıraştan daha yavaş olduğunu ve batık tüylerin nadir olduğunu söyleyecektir. Bununla birlikte, birçok ağdacı, ağda sırasında önemli miktarda rahatsızlık ve sonrasında bir miktar hassasiyet bildirmektedir. Ayrıca enfeksiyon, yanık ve ciltte koyulaşma riski de vardır. Ek olarak, hem ağda hem de epilasyonda, tüyleri tekrar almadan önce tüylerin doğru uzunluğa ulaşması için bir yeniden büyüme periyodu gerekir, bu da elverişsiz olabilir.

KOLTUK ALTI TÜYLERİ KALICI OLARAK NASIL KALDIRILIR ?

Koltuk altı tüylerini kalıcı olarak azaltmak için en etkili seçenek lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında bir başlangıç masrafı olsa da, uzun vadeli faydaları çok büyüktür: saç bir kez gittiğinde, gitmiş olur! En önemlisi, lazer epilasyon bikini bölgesi, dudak üstü, bacaklar ve kollar gibi tüysüz tutmak isteyebileceğiniz diğer alanlarda da eşit derecede iyi sonuç verir.

Kalıcı olmayan seçenekler için uzun vadeli harcamalara bakıldığında; ağdayı tekrar kullanamazsınız, bu yüzden onu satın almaya devam etmeniz (veya bir kuaföre ödeme yapmanız) ve tıraş bıçakları ve kremlerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Bu, her yıl tıraş ve ağda için harcadığınız zamanı düşünmeden öncedir. Bunu birkaç on yıl ile çarpın ve uzun bir süre boyunca lazer çıkarmanın uygun maliyetli bir yatırım olduğunu görebilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIR VE NE KADAR SÜRER? (Koltuk Altı Tüylerinden Nasıl Kurtuluruz?)

Lazer epilasyon, hafif radyasyon vererek saç köklerinize zarar vermek için lazerlerin kullanılmasını içerir. Bu yavaş yavaş saç büyüme döngülerini azaltır. Koyu ten de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde çalışır, ancak özellikle koyu renkli saçları olanlarda etkilidir. Tüm vücut kılları büyüme döngülerinden geçer, bu nedenle aktif büyüme aşamasındayken kılları hedeflemek için bir dizi randevu gerekir. Genel olarak, yaklaşık altı ila on lazer seansı gereklidir.

 

Kudret Narının Sağlığa Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: