Kaynak Suyu ve Maden Suyu

Kaynak Suyu ve Maden Suyu ; Su içmenin sağlık için hayati önem taşıdığı gerçeği üzerinde yeterince durulmaz. Düzenli olarak su içmek , her zaman nemli kalmanıza yardımcı olur . Böbreklerinizin ve diğer düzenleyici organlarınızın düzgün çalışmasını sağlar. Su içmek vücut ısısını düzenler, besin emilimine yardımcı olur, kan oksijen dolaşımını iyileştirir ve çok daha fazlasını yapar. Ancak, herhangi bir kaynaktan bir bardak su alıp sizi zinde ve sağlıklı tutmasını bekleyemezsiniz.

İçme suyundaki TDS , mineral değeri vb. faktörler suyun içmeye uygun olup olmadığının belirlenmesinde önemli rol oynar. Ancak birçok içme suyu türü olduğunu biliyor muydunuz? Sparkling to Mineral, içme suyu konusunda size sayısız seçenek sunuyor.

İçme Suyu Çeşitleri

Musluk suyu

Musluk suyu genellikle temizlik, tuvalet sifonu çekme, yemek pişirme, bahçe işleri, çamaşır yıkama gibi ev işlerinde kullanacağınız şeydir. Belediye tarafından düzenlenir ve musluklardan aldığınız sudur.

Bu su genellikle Hindistan’da içme amaçlarına uygun değildir. İçme suyu için daha ucuz bir seçenek olsa da, kamuya açık olarak dağıtılan su, kirlilikten arınmış olmayabilir ve plastik parçacıklar, pestisit kalıntısı, alüminyum ve diğer istenmeyen maddeler içerebilir.

Maden suyu

Lokantalarda, garsonun gazlı su mu yoksa durgun su mu tercih ettiğinizi soracağı durumlarla sık sık karşılaşmış olabilirsiniz. Köpüklü su, içme suyunun kabarcıklı ve gazlı çeşididir. Fizz, karbonatlı olduğu için değil, doğal olarak oluşan gazlardan gelir. Saf, temiz tadı kalsiyum, magnezyum ve potasyumla doludur.

Şeker bazlı alkolsüz içeceklere iyi bir alternatiftir. Maden suyu, kaynak suyu, arıtılmış su veya hatta maden suyu olabilir ve karbon dioksit ilavesiyle maden suyuna dönüşür. Maden suyu mineraller açısından zengin olsa da sağlığınızı güçlendirmek için yeterli değildir. Musluk veya şişelenmiş sudan çok daha pahalıdır.

Maden suyu

Maden suyu denilince segmentinde lider oyunculara yer açmalısınız. İdeal olarak, potasyum bikarbonat ve magnezyum sülfatın doğru karışımına sahip paketlenmiş içme suyunu seçmelisiniz. Ayrıca, arıtma işlemi son derece önemlidir. Bisleri, paketleme öncesi 10 aşamalı saflaştırma işlemi ile akla geliyor. İçme suyundaki TDS, insan tüketimi için ideal olan Bisleri için 80 ila 120 PPM arasındadır.

Suyu bu kadar sağlıklı yapan temel minerallerdir – içme amaçlı mükemmel bir seçimdir ve sindirime yardımcı olur. PET plastik ile paketlendiğinden kullanılmış boş şişeler verimli bir şekilde atılabilir ve geri dönüştürülebilir.

RO Arıtılmış Su

Ters Ozmoz (RO) Arıtılmış Su, kaynağından elde edilen ve bir tesiste arıtma işlemine tabi tutulan musluk suyu veya yeraltı suyunu ifade eder. Arıtma işlemi, içme ve diğer amaçlar için uygun hale getirmek için tüm bakterileri, kirleticileri ve çözünmüş katıları giderir.  Bu içme suyu şişelenip marketlerde satılmaktadır ya da evinize su arıtma cihazı takabilirsiniz. Suyunuzu tüm zararlı ve istenmeyen maddelerden arındırırken, süreç içinde gerekli bazı mineralleri de kaybedebilirsiniz.

Arıtılmış su

Arıtılmış su gibi, damıtılmış su veya demineralize su da suyun mineralleri ve tuzu uzaklaştırmak için bir işleme tabi tutulduğu yerdir.  Damıtılmış su teknik olarak saf su olmakla birlikte, tuz ve mineral eksikliği vücutta mineral eksikliklerine neden olabileceğinden tüketime tam olarak uygun değildir. Bu suyu içmek sodyum, potasyum, klorür ve magnezyum kaybetmenize neden olabilir. Bu, yalnızca musluk suyunun tek su kaynağı olduğu ve olası bakteri ve yabancı maddelerden kurtulmanız gerektiği durumlarda bir seçenektir.

Hızlı Karşılaştırma

Musluk suyu

Artıları – Uygun fiyatlı su kaynağı. Ev işleri için kullanılır

Eksileri – İçme amaçlı değildir (plastik parçacıklar içerebilir)

Maden suyu

Artıları – Saf, temiz ve kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi minerallerle dolu

Eksileri – Sağlığınıza herhangi bir şekilde fayda sağlamak için yeterli değil

Maden suyu

Artıları – Kalsiyum, magnezyum ve manganez dolu. İçmek için uygun

Eksileri – Paketlenmiş su, dolayısıyla şişelerin imha edilmesi gerekir.

RO Arıtılmış Su

Artıları – İçmek için arıtma işleminden geçen yeraltı suyu

Eksileri – Arıtma işlemi sırasında temel mineralleri de kaybedebilirsiniz.

Arıtılmış su

Artıları – Zararlı maddeleri uzaklaştırmak için arıtma işleminden geçen su

Eksileri – Demineralize ve dolayısıyla içme amaçlarına uygun değil

Çözüm

Bu içme suyu türlerinin her biri kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. Bir tür içme suyu sağlığınız için faydalı olabilirken, bir diğeri… o kadar da değil. Seçeneklerinizi değerlendirmeli ve sizin için en uygun ve uygulanabilir olanı seçmelisiniz. Bugün sadece birkaç tıklama ile online su satın alabilirsiniz.

Çiğ Sütün Cilde Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir