Kabağın Faydaları Nelerdir?

Kabağı yemeniz için birçok neden var  İşte lezzetli  ve sağlıklı öğünlerinizi planlarken bu sonbaharda kabak tüketmeniz için 6 neden ve Kabağın Faydaları Nelerdir?

  1. Vitaminlerinizi Artırın: Kabak, vücudumuzun A vitamini yapmak için kullandığı beta karoten bakımından yüksektir. Bu, kemikleriniz ve vizyonunuz için önemlidir. Bir kabak ne kadar yoğun renklendirilirse, o kadar fazla beta karoten taşır!
  2. Sağlıklı Cilt ve Saç: Yüksek A vitamini, cilt ve saç dahil tüm vücut dokularının büyümesinde önemli bir rol oynar!
  3. Kanser Riskini Düşürür: Kabakta bulunan beta karotenin kanser gelişimi ile ters bir ilişkisi olduğu gösterilmiştir.
  4. Anti-inflamatuar Etkiler: Squash içindeki yüksek antioksidan içeriği, astım ve artrit gibi antiinflamatuar sorunların riskini azaltmaya yardımcı olur.
  5. Beslenme Bolluğu: Kabak, beta karoten ve A vitamininin yanı sıra magnezyum, lif, folat, riboflavin, fosfor, potasyum ve Vitamin içerir.
  6. Tarif Çeşitliliği: Kabak ile yaptığınız tariflerde (Thai Squash köri, balkabağı çorbası, pancar ve kabak salatası vb!) Sadece çeşitlilik değil, kabak çeşitlerinin de çeşitleri var! Butternut’tan hoşlanmıyorsanız, spagetti versiyonuyla yeni bir şey deneyin. Ve bundan hoşlanmıyorsanız, bebek ezmesini deneyin. Çok güzeller.

Bal kabağı

Kabağın Faydaları Nelerdir?

Balkabağı, soluk turuncu tenli ve parlak turuncu renkli bir kış kabağıdır. Hem deri hem de et sert ve sağlamdır ve neredeyse uzun bir armut şeklindedir. Kabak ve kabak gibi balkabağı da kabakgiller ailesinin bir üyesidir.

Kabak, 10.000 yıl öncesine kadar Meksika ve Orta Amerika’ya kadar uzanan, bilinen en eski mahsuller arasındadır. Balkabağının tadı oldukça hafif, biraz tatlı ve biraz da çatlaktır. Tadı size tatlı patates ile havuç veya şalgam arasındaki haçı hatırlatabilir.

Beslenme Profili
Bir porsiyon balkabağı hiçbir şey eklenmeden, şu özelliklere sahiptir:

63 kalori
0 gram yağ
16 gram karbonhidrat
2.8 gram diyet lifi
3 gram şeker
1.4 gram protein
6 miligram sodyum
İçin vitamin ve besin, kabak ezmesi Bir porsiyon ile doludur:

Günlük A vitamini ihtiyacınızın% 100’ünden fazlası
Günlük C vitamini ihtiyacınızın yaklaşık% 40’ı
Günlük magnezyum ihtiyacınızın yaklaşık% 15’i
Günlük potasyum ihtiyacınızın yaklaşık% 18’i
Günlük kalsiyum ihtiyacınızın yaklaşık% 5’i

Bir porsiyon balkabağı kabaca% 87 sudur ve bu da su ihtiyacını karşılamana yardımcı olabilir. Bağışıklığınız için iyidir. Diğer turuncu renkli meyveler ve sebzeler gibi balkabağı da beta- karoten ve alfa-karoten ile doludur. Vücudunuz onları bağışıklık sisteminiz için önemli olan A vitaminine dönüştürür. Gözlerin için mükemmel. Balkabağında lutein ve zeaksantin bulunur ve genellikle sarı meyve ve sebzelerde ve yumurtalarda bulunur . Beta karoten ve A vitamini ile birlikte bunlar gözlerinizi ultraviyole ışınlarından korur. İyi bir lif kaynağıdır. Diyet lifi içeriği yüksek yiyecekler kilonuzu dengede tutmanıza ve kanser riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir . Araştırmalar, balkabağının özellikle kolorektal kanser riskinizi azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Havuçun Faydaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir