IMDB’ye Göre 2020 Yılının En İyi Ve En Çok İzlenen Dizileri

Korona virüs, pandemi şartları ve kısıtlamalar sonunda evde geçirdiğimiz zaman daha da çok arttı. Evde kaldığımız süre boyunca en çok yaptığımız şeylerden bazılar yeni bir hobi edinmek, kitap okumak, film ve dizi izlemek. 2020 yılı boyunca IMDB’ye Göre 2020 Yılının En İyi Ve En Çok İzlenen Dizileri ni sizler için listeledik. İmdp puanı da oldukça yüksek olan 2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri listemizden izledikleriniz ile ilgili yorumlarınızı bekleriz.

 

1. Dark  / 8.8

Dark - 2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri arasında yer alan Dark Almanya’da yer alan Winden kasabasında kaybolan iki çocuğun hikayesinden doğmaktadır. Çocukların kaybolması üzerine gelişen olayları konu alan dizide en çok dikkat çeken zaman yolcuğu ve kurgudaki kusursuz karmaşıklık. 🙂

2. The Mandolorian / 8.8

Imdb puanı 8.8 olan dizi The Mandolarian, Star Wars dizilerinden olan bir mecera bilim-kurgu dizisidir. “Snoke’un diktatörlüğünün kökenine inen dizi “İlk Düzenéin nasıl oluştuğunu anlatmaktadır.

3. The Boys  / 8.7

The Boys - 2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri arasında yer alan The Boys’un imdb puanı; 8,7 . Süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kullandığı bir evrende geçen dizi, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmaya çalışan “The Boys” adlı bir grup insanın mücadelesini konu almaktadır.

4. The Crown / 8.7

The Crown - 2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

69 yıldır İngiltere krallığının kraliçesi olarak hüküm süren Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını konu alan dizi. Kraliçenin tahttaki ilk yıllarını konu alan dizi siyaset, aşk, rekabet ve en önemlisi 20.yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olayları anlatmaktadır.

5. Westworld  / 8.6

Fantastik türde yer alan dizi, laboratuvarda üretilmiş bir halkın ve zenginlerin eğlenceli vakit geçirebildikleri ve daha da önemlisi fantezilerini gerçekleştirebildiği bir eğlence parkın (westworld) ve burada geçen olayları konu almaktadır.

İlginizi çekebilir : Bir Başkadır Dizi Müzikleri – Bir Başkadır Dizi Müziği

6. The Queen’s Gambit  / 8.6

2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri arasında yer alan tabi ki  The Queen’s Gambit.  Elizabeth Harmon isimli bir yetimin, 8 ile 20 li yaşları arasında geçen hayat öyküsü ve satranç hikayesini konu almaktadır.  Yaşamış olduğu psikolojik sorun ve bağımlılıkların yanı sıra satranç’ta gösterdiği büyük başarılar ile dünyanın ilgi odağı haline gelen küçük bir kızın yaşadığı mücadele konu edinmektedir. Dizi tamamen kurgu ürünüdür. Sanıldığı gibi gerçek bir kişinin yaşamı değildir.

7. Ozark  / 8.4

Chicago’da banliyöde yaşayan standart bir aile. Aile babası olan Marty Byrde’ın şirketinin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturcu kartelinin para aklama işine karışmasını konu almaktadır. Gitgide sarpa saran

8. La Casa de Papel  / 8.3

Lacasa de papel 2020 Yılının En Çok İzlenen Dizileri

Tüm dünyanın dikkatini çeken dizi La casa de papel.  İspanya’da geçen dizi ülkenin darphanesine gerçekleştirilen mükemmel soygunun nasıl organize edildiğini konu almaktadır.

9. The Witcher  / 8.2

The Witcher, büyülerin, cadıların ve garip yaratıkların yer aldığı fantastik bir dizi. Hayatını canavar avlayarak sürdüren bir cadı ve gittikçe güçlenen bir büyücünün sürükleyici hikayesi.

10. The Umbrella Academy  / 8.0

Yine bir süper kahraman dizisi The Umbrella Academy. Birbirleri ile pek anlaşamayan bir ailenin hikayesini anlatan dizi kendilerini büyüten babalarının gizemli hikayesini çözmek için bir araya gelir ve olaylar başlar.

Emily In Paris Dizi Müzikleri – Soundtrack

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir