Güneşlenmek Dişlerinize de İyi Gelir

Güneşlenmek dişlerinize de iyi gelir ; Güneşlenmek, D vitamini sentezlememize ve böylece kemiklerimizin ve dişlerimizin sağlığını korumamıza yardımcı olur. Yılın her mevsiminde ne kadar maruz kalma süresine ihtiyacınız olduğunu bilin.

İyi düzeyde D vitaminine sahip olmak, dişlerinizin yanı sıra kemiklerinize de fayda sağlar. Bunun nedeni, diş minesinin esas olarak kalsiyum ve fosfatlardan oluşması ve bu vitaminin vücudun bu elementleri emme yeteneğinde temel bir rol oynamasıdır.

(Güneşlenmek Dişlerinize de İyi Gelir)

Bazı araştırmalar, D vitamini eksikliğinin diş eti hastalığını kötüleştirdiğini ve ayrıca kemik gücünü etkilediği için diş implantlarının düzgün gelişimini bozduğunu göstermektedir .

İlginçtir ki, D vitamini beslenme yoluyla yeterince alamadığımız az sayıdaki vitaminden biridir. Vücudumuz güneşe maruz kalma sayesinde sentezler.

Bu nedenle, özellikle sonbahar ve kış aylarında, hava koşulları ve yaşamın ritmi nedeniyle maruz kalma süresinin genellikle azaldığı prensipte, dişleri güçlendirmek için güneşlenmenin önemini hatırlamak fena olmaz .

Dişleri ve kemikleri güçlendirmek için güneşlenmek ne kadar süre tavsiye edilir? (Güneşlenmek Dişlerinize de İyi Gelir)

Her zaman aynı anda güneşlenmek gerekli değildir. (çocuklar D vitaminini daha iyi sentezler), giydiğimiz giysiler (bizi ne kadar çok kaplar, o kadar az radyasyon emeriz), günün saati, coğrafi konum veya cilt tipi gibi faktörler vardır ki bunlar daha fazla mı yoksa daha az mı olduğunu belirleyecektir. günlük maruz kalma gereklidir.

Referans olarak, orta kuzey enleminde hafif koyu tenli ve bronzlaşmaya duyarlı (İspanya’da en yaygın olan tip III cilt) bir yetişkin için, her mevsimdeki olağan giysiler göz önüne alındığında ve öğle saatlerinde güneşlenenler, Önerilen günlük D vitamini miktarını elde etmek için aşağıdaki güneşe maruz kalma süreleri gereklidir :

• İlkbahar ve yaz: 10 ila 20 dakika.

• Kış ayları: yaklaşık 2 saat.

Belirtilen maruz kalma süreleri göz önüne alındığında, kış ve sonbaharda birçok insanın önerilen D vitaminini güneş yoluyla alabilmesi karmaşık görünmektedir, bu nedenle yılın bu zamanında yumurta, süt ürünleri gibi zengin gıdaları tüketmek özellikle önemlidir. balık veya tahıllar.

(Güneşlenmek Dişlerinize de İyi Gelir)

Ve tabii ki başlıca ağız problemlerini zamanında önlemek ve tespit etmek için diş hekiminizle düzenli kontrolleri kaçırmamalısınız ; Özellikle menopoz ve yaşlılık gibi eksiklik riskinin olduğu dönemlerde bir doktora D vitamini seviyenizi analiz ettirmenin tavsiyesini de unutmamalısınız.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki makalelere başvurmanızı öneririz:

• Sağlığınız için ne kadar güneş iyidir? ( Ülke )

• Gerekli D vitaminini almak için ne kadar güneşlenmeli ( Webconsultas )

Çevrimiçi topluluğumuza sunduğumuz özel indirimlere erişmek ve diş sağlığı hakkında daha fazla tavsiye / bilgi almak istiyorsanız bizi Sosyal Ağlarda takip edin.

Güneşlenmenin kemikleri ve dişleri güçlendirmedeki önemini daha çok kişinin anlaması için sizleri bu makaleyi paylaşmaya davet ediyoruz.

 

Yaşlılara Yönelik Diş Tedavileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir