Gülmenin 5 Faydası

Gülmenin 5 Faydası, Sağlık ve yaşam kalitesi için gülümsemenin 5 faydası;  Farklı araştırmalara göre gülümseme sadece bir pazarlama ve estetik meselesi değil, insanların sağlığı üzerinde gerçekten olumlu etkileri var. Bu yazıda gülümsemenin başlıca 5 faydasını öğrenebilirsiniz.

Hem gülümsemenin neden olduğu biyokimyasal etkilerden hem de kişinin yaşam kalitesini doğrudan etkileyen bir hayata bakış açısına sahip olmasından kaynaklanabilecek en çok gülen kişilerin fiziksel ve psikolojik sağlıklarının daha iyi olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur. .

Gülmenin 5 Faydası

1.Sağlığınızı iyileştirin / ağrı ve stres seviyenizi azaltın.

Güldüğünüzde, beyin mutlu olduğunuzu yorumlar ve endorfin , serotonin ve diğer doğal ağrı kesiciler gibi, kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olan, ağrı ve stres seviyelerini azaltan maddeler salgılar .

Buna karşılık, kahkaha ve gülümseme, adrenalin, kortizol ve dopamin gibi strese neden olan hormonların azalmasıyla ilişkilidir.

2.Kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirin.

Gülümseme ve iyi bir ruh hali, kan basıncında düşüş ve bazı kardiyovasküler hastalıklara karşı daha fazla koruma ile ilişkilidir.

3.Savunmanızı geliştirin. (Gülmenin 5 Faydası)

Gülümseme, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, farklı patolojileri önlemeye ve bunlardan muzdarip olduğunda daha iyi iyileşmeye yardımcı olabilir.

4.Daha uzun yaşa.

Farklı araştırmalara göre, gülümseyen insanlar, her zaman ciddi olanlardan 4 ila 7 yıl daha uzun yaşıyor.

5.Korkunun üstesinden gelmek daha iyi. (Gülmenin 5 Faydası)

Gülmek rahatlatır ve korkuyu azaltır, diş hekimi fobisi olan kişiler için bile çok faydalı olabilir.

Sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmak gülümsemenize yardımcı olur
Gülümsemenin faydaları bilindiği zaman, dişleri kötü durumda olan veya bakımsız olan kişilerin, güldüklerinde rahatsız olma eğiliminde oldukları ve hatta bazı durumlarda sürekli olarak ağızlarını tutma veya kapatma eğiliminde oldukları unutulmamalıdır. .

Öte yandan sağlıklı ve estetik bir gülümsemeye sahip olmak gülümsemeye yardımcı olur, bunun için günlük ağız hijyenini iyi bir şekilde sağlamanız ve herhangi bir rahatsızlık veya estetik bir problem gözlemlemeniz durumunda diş hekiminize gitmeniz çok önemlidir , çünkü büyük olasılıkla Derhal müdahale edilirse daha kolay düzeltilebilir.

Sizi bu makaleyi paylaşmaya davet ediyoruz, böylece diğer insanlar gülümsemenin faydalarını bilsinler ve iyi bir ağız sağlığı ve estetiğine sahip olmanın muhtemelen onlara yardımcı olacağının farkına varsınlar.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir