Gül Suyunun Faydaları

CİLDİNİZ İÇİN GÜL SUYU KULLANMANIN 5 SIRADIŞI YOLU

Gül suyu , gül yapraklarının iyiliği ile aşılanmış sudan başka bir şey değildir. Ama oğlum, cilt faydalarıyla güzellik endüstrisini fırtınaya soktu.  Gül suyu hepimizin günlük olarak kullandığı bir şeydir ve her cilt tipine uygun çok yönlü bir bileşendir. Ancak, bu güzellik toniğinin pek çok başka kullanımı vardır. İşte Gül Suyunun Faydaları;

– Cildinizin pH seviyelerinin korunmasına yardımcı olur.

– Fazla sebum üretimini kontrol eder.

– Cildiniz için mükemmel bir nemlendirici ve besleyicidir.

– Egzama, dermatit, akne ve diğer cilt iltihabı türleri gibi cilt sorunlarının çözümüdür.

– Cildin bariyer işlevini güçlendirir ve cildi zararlı çevresel saldırganlara karşı korur.

Artık gül suyu kabuğunun birçok faydasını bildiğinize göre, işte günlük güzellik rutininizde gül suyunu nasıl  kullanabilirsiniz;

Gül suyunun faydaları

1.Tıraş sonrası olarak kullanın.

Evet, gül suyunu tıraş sonrası olarak kullanabilirsiniz! Bacaklarınızı tıraş ettikten sonra alma eğiliminde olduğumuz tüm cilt yanıklarına ve kızarıklıklarına elveda demek mümkün. Gül suyu cildinizi yatıştırır, tahrişi yatıştırır ve iltihabı azaltır. En iyi sonuçları görmek için işiniz bittikten hemen sonra tıraş edilen bölgeye gül suyu sıkın.

2.Cildinize nem desteği verin. -Gül Suyunun Faydaları

Kuşkusuz, gül suyu cildiniz için güçlü bir dozdur. Cildinizin nemini geri vererek gençleştirir. Kuru, donuk ve cansız ciltle savaşmanın harika bir yolu, bu güzellik iksirini günde en az bir kez kullanmak gerekir. Yüzünüzün her yerine sıkın ve cildinize nüfuz etmesine izin verin. Yeterince kolay.

3.Cilt tonunuzu eşitleyin.

Gül suyu, cilt pigmentasyonunu hafifletmek için de kullanılabilir . Biraz pürüzlü bir cildiniz varsa gül suyunun faydasını fazlası ile görebilirsiniz. Gül suyu cildinizin pH dengesini geri kazandırır ve gözeneklerinizi açarak cildinizdeki yağı ve kiri temizler. Yüzünüze ve boynunuza gül suyu
sıkın ve 3-4 dakika boyunca cildinize nazikçe masaj yapın. Ardından yüzünüzü soğuk suyla durulayın. Zamanla aradaki farkı göreceksiniz.

4.Stresinizi azaltın. -Gül Suyunun Faydaları

Görünüşe göre, bu sihirli iksir aynı zamanda stres için bir panzehir. Zihninizde ve bedeninizde devam eden tüm stres ve gerginlikten kurtulmak için gül suyu kullanın. Bir kısmını boynunuza, bileğinize, kulağınızın arkasına püskürtün ve tatlı kokusu stresinizi atsın.

5 Makyaj temizleyici olarak kullanın.  -Gül Suyunun Faydaları

Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, cildinize uygun bir makyaj temizleyici bulmak gerçek bir görev olabilir. Yanlış tür bir makyaj temizleyici kullanmak sizi kırabilir ve cildinizin çiğ hissetmesine neden olabilir. Ancak gül suyunun doğal büzücü özellikleri, besleyici ve nemlendirici özellikleriyle birleştiğinde, makyajı cildinize birazcık bile zarar vermeden nazikçe ve etkili bir şekilde çıkarmanın harika bir yoludur.

 

Kırmızı ruj nasıl kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir