En İyi Türk Twitch Yayıncıları

En İyi Türk Twitch Yayıncıları

Twitch ya da bir diğer adı ile Twitch.tv, e-spor ve video oyunları odaklı olan; canlı yayın ile konukların buluştuğu platformdur. En iyi Türk Twitch yayıncıları yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil, aynı zamanda yurt dışında da tanınan kişilerdir.

Twitch, LOL yani League of Legends’in popülerleşmesinin ardından; neredeyse herkes yayın yapmaya başladı. Fakat farklı olanlar, farkını yaratanlar ise sıradanlıktan uzaklaşarak adeta Twitch’in kralları haline geldi. Bugün kemik kitlesi olan, milyonlarca izlenme sayısına ulaşan en iyi  Twitch yayıncıları listesini sizler için hazırladık. Twitch ve oyun severseniz, başlayalım…

Mert Aybakış : “browlish”

en iyi türk twitch yayıncıları browlish

Mert Aybakış, 30 yaşında ve evli bir yazılım geliştirici. Oyunlarda kullandığı nick’i genelde “TReeM”. Lakabı ise “BAYKUŞ”. Tüm temalarında kullandığı baykuş lakabından gelmektedir. Geçimini yazılım geliştirme üzerinden sağlamakta. Diğer zamanlarında ise oyun oynayarak ve oynadığı oyunları twitch kanalı üzerinden yayınlar yaparak geçirmekte.

Kendisini çok iyi bir oyuncu olarak görmese de yıllardır oyun oynayan ve oyun sektöründe belli başlı tanıdıklarla geyik ve muhabbet ettiği, sürekli izleyicileriyle diyalog halinde bulunduğu kanalına bakmanızı tavsiye ederiz. Hem güncel oyunları keşfetmek hem de biraz geyik yapmak için buradan kanala göz atabilirsiniz.

Ahmet Sonuç “Jahrein”

Ahmet Sonuç “Jahrein” En İyi Türk Twitch Yayıncıları

Twitch yayıncılarından bahsederken; Ahmet Sonuç yani Jahrein’den bahsetmemek olmazdı. Twitch yayıncılığı öncesinde Minecraft kanalı bulunan Sonuç, çok sonradan Twitch yayınlarına başladı. Diğer tüm yayıncıların aksine LoL ve DOTA gibi oyunlardan ziyade küçük ve pek tanınmayan oyunlar ile ilgilenenmektedir. Yayınlarda hikayeler anlatması, eğlenceli oluşu ve izleyicilerini güldürmesi; Ahmet Sonuç yani Jahrein’i vazgeçilmez yapıyor.

Necati Akçay ”zeoNNN’’

Necati Akçay ''zeoNNN'’ En İyi Türk Twitch Yayıncıları

İlk Twitch yayıncılarından birisi olan Necati, yani namı diğer zeoNN 23 yaşında başladığı Twitch yayıncılığında birçok oyun yayını gerçekleştirmiştir. LoL, GTA, Counter – Strike: Global Offensive de dahil, birçok oyunu başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Binlerce ziyaretçisi bulunan Necati, En iyi Twitch yayıncıları arasında yer almaktadır.

Duygu Köseoğlu “duygubie”

Duygu “duygubie” Köseoğlu

Genellikle erkek kullanıcılar Twitch yayını açıyor diye bilinse de; Duygu Köseoğlu bu geleneği değiştiren başarılı bir yayıncıdır. Kadınlar erkekler kadar iyi oyun oynayamaz yanılgısını değiştiren Duygu, GTA’dan Counter Strike’a kadar birçok oyunu oynadı. En iyi Twitch yayıncıları arasında giren Duygu Köseoğlu, milyonlarca izlenme sayısına sahip.

Levent Balım  “levo”

Levent Balım  “levo” 

Levo yani Levent Balım, Riven karakteri ile ünlü olan ilk ve tek yayıncı. LoL ( League of Legends ) karakterlerinden birisi olan Riven’a adeta aşık olan Balım, sürekli aynı karakter ile oyun oynuyor. Genellikle matrak, eğlenceli yayınlar yapan Levo – Levent Balım, kimi zamanda kederli yayınlar yapıyor.  Listemizin sonunda olduğuna bakmayın, kendisi en iyi Türk Twitch yayıncıları – oyuncuları arasında yer alıyor.

Sizinde bildiğiniz ve bu listede bulunmasını gerektiğini düşündüğünüz twitch üzerinde yayın yapan isimler varsa lütfen yorum kısmından bizlere ulaştırın.

En İyi Türk Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: