En İyi Türk Podcastler

En İyi Türk Podcastler

En iyi Türk Podcastler yayınlarının çok büyük bir kısmı Spotify’da olsa da,herkesin Spotify’a erişimi olmayabiliyor. Bu nedenle bugün sizler için YouTube’da yer alan Türk Podcastler listesini hazırladık.

Podcast yayınlarının amacı  eğlence amaçlı kullanımı dışında, eğitim iş amaçlı olarakta kullanılmaktadır. Örn; öğrencilerin istediği dersleri podcast olarak takip etmesi ve araştırması ya da iş dünyasında ki çeşitli verilerin podcastlar sayesinde bulunabilmesi mümkündür.

YouTube’da da yer alan bu podcast kayıtlarını dilediğiniz zaman diliminde dinleyebilme imkanı en büyük avantajlarından biridir. Var olan bir yayını tekrar izleme veya dinleme şansıda vardır. Çalışırken, uyumadan önce, yürürken, yolculuk yaparken kısacası ne zaman ve nerede isterseniz öğrenmeye devam edebilirsiniz. Podcastlerin en önemli avantajlarından biri de değişen verilerin sık sık güncellenmesi ile doğru bilgiye ulaşabilmenin daha kolay olmasıdır. Podcast yayınlarına ilgi duyuyorsanız aşağıda yer alan örnekler tam size göre..

Denizin Ötesindeki Sesler

YouTube’da Denizin Ötesindeki Sesler isimli kanal tarafından paylaşılan Psikoloji Üzerine Konuşmalar, En iyi Türk Podcastlerarasındadır. Dinlemek için YouTube’aPodcast ismini girmeniz yeterlidir. Kayıt içerisinde Bipolar bozukluk, narsist kişilik bozukluğu, panik atak, sosyal fobi, anksiyete bozukluk gibi hastalıklar ele alınmıştır.

Fularsız Entellik

Fularsız Entellik isimli YouTube kanalının yayınladığı bu podcast, güncel sorunlardan birisi olan Corona Virüsü ele almaktadır. 46 dakika süren kayıt, Covid – 19 virüsü hakkında bütün detayları, salgını ve diğer yönlerini açıklıyor.

Bendenizrecep

Bendenizrecep isimli YouTube kanalında yayınlanan Zenginliğin Sırrı / Ekonomik Özgürlük – Türkçe Podcast isimli kayıt, zenginliğin sırlarını anlatmaktadır. Kolay yoldan nasıl zengin olunur, ekonomik özgürlük nedir, ne değildir gibi konulara değinilmektedir. En iyi Türk Podcastler arasına giren bu kayıt, birçok podcastten farklı olarak; deneyimleri paylaşmaktadır.

Fatih Göker Coach

Fatih Göker Coach isimli kanal tarafından yayınlanan Podcast: Başarı Korkusu | Fear of Success; başarının bedelini anlatmaktadır. Başarı konusunda şüphesi, korkusu ve farklı düşünceleri olan kişiler; motivasyon amacı ile mutlaka dinlemeli. 8 dakika süren kayıt, aynı zamanda başarı fobisini de ele almaktadır.

Great Place To Work Türkiye Şirketleri – En İyi İş Verenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir