En İyi Türk Oyunları

En İyi Yerli Yapım Oyunlar (Pc-Mobil)

Birkaç yıl öncesine kadar yabancı menşeli oyunların popüler olduğu bilgisayar oyunları dünyası, son dönemlerde tasarlanan birbirinden güzel Türk yapımı oyunlarla bir hayli zenginleşmiş bulunuyor. Binlerce kişiyi çalıştırarak ürettiği oyunları piyasaya süren yabancı şirketlerin kalitesinde oyun üreten Türk oyun tasarımcıları, ürettikleri birbirinden heyecanlı oyunlarla dünyada adını duyuruyor. Türk yapımı bilgisayar oyunlarının sayısı bir hayli fazla olduğundan dolayı, oyunları araştırdığımız bu yazımızda en popüler oyunları kısaca tanıtmaya çalıştık.

Zula

zula En İyi Türk Oyunları

En İyi Türk Oyunları listemizin ilki Zula. Bilgisayar ve cep telefonlarına ücretsiz olarak indirilip oynanabilen Zula, hareket ve macera sevenlerin en çok tercih ettiği online oyunlar arasında yer alıyor. Demir adlı bir bordo berelinin maceralarını konu edinen Zula, yabancı istihbarat servislerine karşı verilen amansız mücadeleyi muhteşem görsel ve efektlerle canlandırıyor. Çok oyuncu ile eş zamanlı oynanabilen zula ’da oyuncular çevrimiçi olarak birbirleriyle savaşabiliyor.

Mount & Blade Warband

Mount&Blade Warband En İyi Türk Oyunları

Türk oyun yapımcılarının uzun uğraşları sonrasında oyun dünyasına kazandırdıkları kaliteli bir rol yapma oyunu olan Mount&Blade Warband, ortaçağda geçen bir savaş oyunu. Eski döneme ait görsellerle zenginleştirilen oyunda yapılan savaşlar da ait oldukları dönemin savaş malzemeleriyle gerçekleştiriyor. Türk bir çiftin projesi olan bu oyunda, birbiri ardına yaşanan maceralar, oyuncuların bilgisayar veya telefon başında keyifli anlar yaşamasına olanak sağlıyor. Mount & Blade Warband  En İyi Türk Oyunları arasında oldukça ilgi gören bir oyun. 

The Last One

The Last One En İyi Türk Oyunları

Yabancı oyun kurgularını aratmayacak kalitede bir tasarım olan The Last One, İstanbul’da yaşanan bir zombi hikâyesini konu edinmiş. Online olarak oynanabilen The Last One bir FSP oyunu olarak öne çıkıyor. 2023 yılında İstanbul’un zombi istilasına uğramasıyla başlayan olaylar, bireysel olarak bu tür saldırılara karşı koyabilme yönünde becerileri ortaya çıkarıyor. Hem tek, hem de çok oyunculu olarak oynanabilen bu oyunda İstanbul’un en popüler yerlerini görebilmek ve ziyaret edebilmek mümkün.  Kıyasıya bir zombi savaşı sırasında diğer oyuncularla birlik olup zombilere karşı savaşabiliyor, her aşamada farklı silahlarla donanarak daha büyük saldırılara karşı koyabiliyorsunuz. Ayrıca oyuncu her başarı kazandığı mücadele sonrası türbe ile ödüllendirilerek savaşın sonraki aşamalarında yeni silahların kilidini açarak elde ettiği güçleri kişiselleştirebiliyor.

 

En İyi Türk Yapımı Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir