En İyi Türk Modacılar

Modayı elinde tutan, başarıları ile Türkiye’de olduğu kadar dünyada da tanınmış en ünlü ve en iyi Türk modacılar..

Özgür Masur – En İyi Türk Modacılar

Özgür Masur

1979 İstanbul doğumlu olan Özgür Masur, Marmara Üniversitesi Tekstil bölümünden mezun  olduktan sonra  Moskova’da katıldığı Leather Show’da Geleceğin Tasarım Yıldızı ünvanını almıştır. 2002 yılına İTKİB Genç Tasarımcılar Yarışması’nda ise üçüncü olan ünlü modacı, hazır giyim ve couture koleksiyonlar tasarlamaya devam etmektedir. En İyi Türk Modacılar arasında yer alan ve  Türkiye’de en çok beğenilen modacılardan biri olan Özgür Masur, dünya çapında tanınmakta ve takip edilmektedir.

Cengiz Abazoğlu – En İyi Türk Modacılar

Cengiz Abazoğlu

Türkiye’de moda ve tasarım denilince akla ilk gelen isimlerden ve en iyi Türk modacıları arasında yer alan Cengiz Abazoğlu. Yaratıcılığı, özgün ve zarif tasarımları ile ülke sınırlarını aşmış adını dünyaya duyurmuştur. Bir çok Hollywood yıldızını giydiren ünlü modacı bir çok moda otoritesi tarafından ilgi ilie takip edilmekte ve beğenilmektedir. İlk olarak 1991 yılında kendi atölyesini kuran Cengiz Abazoğlu günümüzde “adL” gibi markalar içinde koleksiyonlar hazırlamaktadır.

Rufat İsmayil – En İyi Türk Modacılar

Rufat İsmayil

1981 Azerbaycan Bakü doğumlu Türk-Azeri moda tasarımcısı olan Rufat İsmail 2014 yılında kendi markasını yaratmıştır. 2019 New York Moda Haftasında “Ateşin Gücü” adını verdiği  İlkbahar-Yaz Kolleksiyonunu muhteşem bir defileyle tanıtmıştır. Ülke sınırlarını aşmış olan modacı  61. Grammy Ödüllerinde Ashanti ve İnas X  gibi isimlerin Rufat İsmayil imzalı kıyafetlerle  katılması ile herkesi büyülemiş ve adından sıkça söz ettirmiştir.

Atıl Kutoğlu – En İyi Türk Modacılar

Atıl Kutoğlu - En İyi Türk Modacılar

1968 İstanbul doğumlu olan ünlü modacı henüz lisede iken yaptığı defileler ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2013 yılında Avusturya’nın Onur nişanına layık görülen Atıl Kutoğlu Avusturya prensesleri Camilla von Habsburg ve Francesca von Habsburg, Naomi Campbell, Karolina Kurkova ve Elizabeth Jagger gibi isimleri  giydirmeye devam etmektedir. Viyana’da tasarımcı olarak kariyerine başlayan ve devam eden ünlü modacı en iyi Türk modacılar arasında yer almak ile kalmamış küresel başarıya imza atmış isimlerin de başında gelmektedir.

İlginizi çekebilir: En İyi Türk Giyim Markaları

Bünyamin Aydın

Bünyamin Aydın

Bünyamin Aydın, 1989 Almaya doğumlu Türk tasarımcı ve fotoğraf sanatçısıdır. Adını ilk kez, Nike’ın Portland’da düzenlediği “Vote Forward” kampanyasında,  Air Max’in geleceğini tasarlamak için seçilen 12 tasarımcı arasında yer aldığında duyurmuştur. 2011 yılında Les Benjamins markasını kurmuştur. Sadece baskılı tişörtler üreten marka zamanla genişleyerek kadın ve erkek hazır giyiminde üretim yelpazesini genişletmiştir. 2018 yılında Esquire Yılın Moda Tasarımcısı Ödülü’nü almıştır. BMW, Beşiktaş, Hennessy, Nike, Apple gibi bir çok global marka ile iş birliği içerisinde olan modacı 2019 yılında Puma’nın dünya çapında seçili ve özel konsept mağazalarında satışa sunacağı iki koleksiyon tasarlamıştır.

Hüseyin Çağlayan

Hüseyin Çağlayan En İyi Türk Modacılar

Dünya çapında “Hussein Chalayan” olarak tanınan tasarımcı, moda tasarımcılığının yanı sıra aynı zamanda heykeltıraş, ressam, yönetmen, koreograf ve fikir adamıdır. 1993 yılında Londra Central St. Martins Güzel Sanatlar Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Akabinde; Soho’da, küçük dükkanlarda tasarımlarını satarak başlamış, İngiltere’de 1999 ve 2000 yıllarında iki kez yılın modacısı seçilen; New York’ta düzenlenen “The Fashion Group International” tarafından da ‘Tasarımın Yıldızı Ödülü’ne layık görülmüştür.  Time dergisi tarafından da, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 100 modacısından biri ilan edildi.

Hüseyin Çağlayan lady gaga

Oldukça yenilikçi tasarımlara sahip olan modacı Michelle Obama ve Lady Gaga gibi isimleri giydirmiştir. Lady Gaga, 2011 yılındaki Grammy Ödülleri’nde de Çağlayan’ın tasarladığı devasa bir yumurta içinde sahneye çıkmıştır.

Raşit Bağzıbağlı

Raşit Bağzıbağlı

12 yaşında tasarımcı olmaya karar veren Raşit Bağzıbağlı, kariyerine couture(kişiye özel tasarım) ile başlamış ve en iyi Türk modacılar arasında yerini almıştır. İlk koleksiyonunu 21 yaşında (2007 yılında) sunan ünlü modacı 2010 yılında Türkiye’de En İyi Genç Tasarımcı seçilmiştir. New York – Face Of Fashion yarışmasında “En İyi Umut Veren Genç Tasarımcı” ödülünün sahibi olmuştur. 2014 ve 2017 yıllarında  FTV Ödülleri’nde Yılın Moda Tasarımcısı seçilen modacı  2015’ten bu yana koleksiyonlarını İstanbul Moda Haftası’nda sergilemektedir.  RASHID ve Coutre adı ile hazır giyim markası bulunan Bağzıbağlı 2017 yılında gelinlik koleksiyonu da eklemiştir. Dünya çağında tanınan modacı, Beyonce, Paris Hilton, Doutzen Kroes, Yolanthe Cabau ve Petra Nemcova gibi pek çok ünlü isme elbise tasarlamıştır.

Erdem Moralıoğlu

Erdem Moralıoğlu En İyi Türk Modacılar

Türk bir baba ve İngiliz bir annenin çocuğu olan Erdem Moralıoğlu 2005 yılında yarattığı “Erdem” markası ile ilk İngiltere’yi sonra da dünya modasını sarsmıştır. 2015 yılında İngiliz Harper’s Bazaar dergisi tarafından Londra’da düzenlenen ‘2015 Yılın Ödülleri’ töreninde ‘Yılın Adamı’ seçilmiştir. Ayrıca başarılı modacı, 2014 yılında da İngiliz Moda Konseyi Ödülleri gecesinde, ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülüne layık görülmüştür. Başarılı modacı, Ryerson Üniversitesi’nde moda okumuş ve stajını ünlü modacı Vivienne Westwood’un yanında yapmıştır. En İyi Türk Modacılar arasında yer alan Erdem Moralıoğlu’nun markası ile  giydirdiği ünlü isimler; Michelle Obama, Sex and The City dizisinin ‘Carrie Bradshaw’u olarak tanınan Sarah Jessica Parker, Sienna Miller, Kate Winslet, Lara Stone, Marion Cottillard, Michelle Williams, Julianne Moore, Anne Hathaway, Keira Knightley ve Emma Stone. Ayrıca markanın en büyük takipçisi ise prenses Kate Middleton.

Nedret Taciroğlu

Nedret Taciroğlu

Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu olan Nedret Taciroğlu 1980 yılında Nedo ev dekorasyon markasını kurmuştur. Akabinde Coutre markasını kuran tasarımcı 2006-2008 Milano Moda Haftasında yer aldıktan sonra New York Moda Haftasında da tasarımlarını sergilemeye başlamıştır. Günümüzde Nedo by Nedret Taciroğlu markası ile bir çok ünlü ismi giydirmeye devam etmektedir. Grammy Ödülleri’nde Jennifer Lopez için tasarladığı elbise ile adından sık sık söz ettiren modacı en iyi Türk modacılar arasında yer almaktadır.

Dilara Fındıkoğlu

Dilara Fındıkoğlu En İyi Türk Modacılar

Yıldızı her geçen gün daha fazla parlamaya devam eden genç moda tasarımcısı Dilara Fındıkoğlu, Lady Gaga tarafından ‘Geleceğin Tasarımcısı’ olarak adlandırılmaktadır. Henüz 30 yaşında olan modacı özgünlüğüyle uluslararası moda otoritelerinin bile hayranlıkla takip ettiği bir isim olmayı başarmıştır.

Dilara Fındıkoğlu Rihanna

Rihanna’dan Madonna’ya, Lady Gaga’dan Rita Ora’ya dünya starlarını giydiren modacı Dilara Fındıkoğlu ayrıca Another Man’e de kapak olmuştur.  En büyük destekçilerinden biri Lady Gaga’dır.

Lazer Epilasyon Nedir ? Lazer Epilasyon zararları nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir