En İyi Türk Lise Dizileri

En İyi Türk Lise Dizileri

En iyi Türk lise dizileri, genellikle yurt dışında çekilen yapımlardan uyarlanmış olsa da, Türk oyuncularımızın da gerçekten iyi iş çıkardığı bir çok yerli yapım lise dizileri bulunmaktadır.  Yalnızca gençleri değil, her yaş grubunu ekrana kilitleyen bu dizilere içeriğimizde yer verdik. En İyi Türk Lise Dizileri listemizde bulunmayan fakat severek izlediğiniz bir dizi varsa, yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Pis Yedili Orço’dan Arka Sıradakiler Gamze’ye kadar… Birçok karakter zamanla efsaneleşmiş durumda.

Koçum Benim (2002-2004)

Koçum Benim - En İyi Türk Lise Dizileri

2002-2004 yılları arasında TRT’de yayımlanan gençlik dizisi. Bir lise’de öğrencilerin özellikle de okulun basket takımında olan öğrencilerin maceralarını konu almaktadır. Usta oyuncu Tarık Akan‘ın yer aldığı dizi yayımlandığı 2 sezon boyunca büyük beğeni toplamıştır. Dizinin çekimleri, İstek Acıbadem Lisesi ve İstek Belde lisesinde gerçekleşmiştir.

Hayat Bilgisi  (2003-2006)

Hayat Bilgisi - En İyi Türk Lise Dizileri

Perran Kutman’ın Tarih öğretmeni olarak karşımızda yer aldığı gençlik dizisi. 2003-2006 yılları arasında televizyonda yerini almış dizi. Ezberci eğitimden değil de yaratıcı eğitimden yana olan Afet Öğretmen ve kardeşi Kerem ile Anadolu’yu dolaşmış, en son İstanbul’a gelmiştir. Afet öğretmen ve öğrencilerin maceralarını konu alan dizi En İyi Türk Lise Dizileri arasında yer almaktadır.

Lise Defteri  (2003)

Lise Defteri - En İyi Türk Lise Dizileri

2003 yılında televizyonlarda yayımlanan dizi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde çekilmiştir. Pek çok simanın tanınmasını sağlayan dizi, lise dönemindeki gençlerin, ailelerinden gizledikleri sırları, ergenliğin getirdiği sıkıntıları, öğretmenlerine ve hayata isyanlarını, mutluluklarını ve hüzünlerini sıcak bir dille anlatılmasını konu edinmektedir.

Pis Yedili (2011)

Pis Yedili

Bir grup lise öğrencisi; mahalle lisesi yanınca devlet tarafından özel okula yerleştirilirler. Okulda burslu olarak okumaya başlayan gençler, zengin çocuklar ile sürekli çatışma halindedir. Mahalle hayatından zengin ailelerin çocukları ile tek çatı altında yaşamaya başlayan 7 öğrenci, tam anlamıyla pis yedili çetesidir. Her bir öğrencinin lakabı bulunmaktadır. Orço, Bayrampaşalı, Trafo ve PC erkek öğrencilere verilen lakaplarken, Salça, Cimbom ve Kara Biber ise kız öğrencilere verilen isimlerdir. Bu 7’li, kısa süre içerisinde okulun altını üstüne getirecektir.

Arka Sıradakiler  (2007-2012)

Arka Sıradakiler

En iyi Türk lise dizileri sıralaması yapılıyorsa, hiç şüphesiz 5 yıl boyunca yayın hayatına devam eden Arka Sıradakilere yer vermemek olmazdı. Mercan’ın peşindeki kişiler Oktay’ı öldüresiye döverek denize atar. Saffet kurtarmış olsa da, Oktay komadan uzun süre çıkamaz. Saffet’in annesi Meral, Oktay’ı kimsenin bilmediği bir hastaneye götürür. Saffet ise Kerem’in babasını tartışırken yanlışlıkla öldürür. Meral bu kez oğlunu kurtarabilmek için, yurt dışına kaçırır. Tayfa bütün olumsuz olaylara el birliği ile karşı koysa da; başarabilecekler midir?

Babam Sınıfta Kaldı  (2013)

Babam Sınıfta Kaldı 

Zorlu bir lise sürecinden geçen Yağmur, nihayet üniversiteyi kazanmıştır. Tam özgür olacağını sandığı anda, babasının da üniversiteye kayıt olacağını öğrenir ve tüm umutları yıkılır. Oysa babası için durum hiç de kötü değildir. Zira hem üniversite okuyacak, hem de Yağmur’a göz kulak olacaktır. Yağmur’u üniversite hayatında zor ama güzel günler beklerken, babası için durumlar değişir. Erman için oldukça zor bir dönem başlıyordur. Zira Erman, Yağmur’un annesi ile evlenmeden önce sözlüsü olan Çiğdem terk etmiştir. Ve Çiğdem, bu üniversitenin dekanıdır.

90’ların En İyi Türk Dizileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir