En İyi Türk Korku Filmleri – IMDB Puanına Göre (Güncel)

En iyi Türk korku filmleriImdb’si yüksek yerli korku filmleri.. Korku filmi sevenler için IMDB puanına göre mutlaka izlenmesi gereken yerli filmleri sizler için listeledik. IMDB yüksek puan alan en iyi Türk korku filmleri genel olarak büyü, cin ve dini öğeleri konu almakta. Türk seyircisi yabancı korku filmlerindeki canavar vb. korku karakterleri yerine gizemli ve gözle görülmeyen yani para normal olayları daha çok seyrediyor. Bu nedenle ülkemizdeki yerli korku filmi senaryoları da son dönemde cin, büyü ve dini ögeler içermektedir. En iyi siccin serileri, en iyi dabbe filmi ve daha fazlası bu yazımızda.

1. Üç Harfliler:Beddua (2018) IMDB : 7.2

Üç Harfliler Beddua - En İyi Türk Korku Filmleri

Üç Harfliler serisinin son filmi olan Beddua, 4 genç kızın yaşadıklarını konu almaktadır. Şaman bir kadın ile tesadüf eseri tanıştıktan sonra kimin tarafından edildiği bilinmeyen beddua ile yüzleşmek zorunda kalır, hayatları cehenneme döner. Alper Mestçi’ nin yönetmen koltuğunda oturduğu film En iyi Türk Korku filmleri listesinde en yüksek IMDB puanına sahip film.

 

2. Siccin 3 : Cürmü Aşk  (2016) IMDB : 6.9

 

Siccin serisinin en beğenilen filmi olan Cürmü Aşk, talihsiz bir trafik kazası sonucu hafızasını kaybeden karısını tekrar geri kazanmak isteyen bir adamının korkunç tercihleri sonucunu gözler önüne sermektedir. En iyi Türk korku filmleri arasında üst sıralarda yer alan film serisinin yönetmedi de Alper Mestçi.

 

3. Siccin 6 : Cin Çarpması (2019) IMDB : 6.9

 

Babasının ölümünden sonra zor zamanlar geçiren Yaşar, kalan miras, üvey annesi ve baldızı ile uğraşırken, akli dengesi bozuk kızı Efsun’un geçmişinde kalan karanlık sırlar ortaya çıkar ve birbirinden korkunç olaylar başlar.

 

İlginizi Çekebilir : En İyi Türk Cezaevi Filmleri

 

4. Dabbe 4 : Cin Çarpması (2013) IMDB : 6.8

dabbe 4 -En İyi Türk Korku Filmleri

Evlenmek üzere olan bir genç kızın kına gecesinde ele geçirilen bedeni ile başlayan olaylar. Genç kızı tedavi etmek isteyen psikiyatristin araştırmaları sonucunda köydeki lanet herkesin yakasına yapışacaktır.

 

5. Siccin 4 (2017) IMDB : 6.7

Siccin 4 -En İyi Türk Korku Filmleri

Maddi imkansızlıklar yüzünden babaannelerinin evine yerleşen Yılmaz Ailesi, evi sahiplenen başka alemden olanlar tarafından hoş karşılanmayacaktır.

 

6. Siccin 2 (2015) IMDB : 6.6

 

İki yaşındaki çocukların kaza sonucu hayatını yitirmesinden sonra mutlu evlilikleri yıkıma uğrayan bir karı koca aynı evde yaşayan iki yabancı gibi olur. Anne, tuhaf olaylar yaşamasının ardından bir hocaya görünür ve kendine büyü yapıldığını öğrenir. Genç kadının büyüyü bozmak için yapan kişiyi bulması gerekmektedir.

 

7. Küçük Kıyamet (2006) IMDB : 6.3

Küçük Kıyamet- En İyi Türk Korku Filmleri

Depremde annesini kaybeden Bilge, yaşadığı travma ile depresyona girmiş paranoya eşiğini çoktan aşmıştır. Daha fazla İstanbul’da yaşayamayan bilge yeğenleri ile birlikte bir güney kasabasına yerleşir fakat ne kadar istese de korkularından kaçamaz ve onlar ile yüzleşmek zorunda kalır.

 

İlginizi Çekebilir : En İyi Siccin Serisi – Siccin Serisinin En İyisi Hangisi ?

 

8. Siccin (2014) IMDB : 6.3

 

Teyzesinin oğluna delice aşık olan ve gizli ilişki yaşayan Öznur, Kudret’in karısından ayrılmaması üzerine Kudret’in karısı Nisa’ya büyü yaptırır. Büyüye göre Nisa’nın kanından olan herkes ölecektir. Saplantılı aşkının medeti için başka alemleri aralayan Öznur için başka bir geri dönüş yoktur.

 

9. Dabbe 5 : Zehr-i Cin (2014) IMDB: 6.1

 

Birden bire gördüğü rüya ile hayatları değişen Dilek ve Ömer çifti üzerilerindeki lanetten kurtulmak için Bitlis’te ki bir hocaya giderler. En iyi Türk korku filmleri arasında yer alan Dabbe serilerinin yönetmeni Hasan Karacadağ.

 

10. Musallat (2007) IMDB: 6.1

 

Türk korku filmlerinin öncüsü olan filmlerden biri Musallat. Birbirini çok seven Suat ve Nurcan’ın hayatlarına düşen kara gölge. Evlendikleri zaman ortaya çıkan ve farklı bir alemden Nurcan’a aşık olan bir varlığın dahil olduğu evlilikte hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

 

11. Siccin 5 (2018) IMDB: 6.1

 

Tuhaf davranışları yüzünden insanlarla iletişim kuramayan 12 yaşındaki genç bir kızın ailesi ve ailesi dışındaki varlıklar ile verdiği mücadeleyi konu alıyor. Hiç görmediği babasını bir gece rüyasında gören Hale gizemli bir eve davet edilir. Bu ev yıllar önce Karain köyünde yasak bir ayinin gerçekleştirildiği eski evleridir.

 

12. Dabbe 3 : Bir Cin Vakası (2012) IMDB: 6.0

 

Film, Türk korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Hasan Karacadağ’ ın kendi öğrencilik yıllarında karşılaştığı gerçek bir olaydan esinlenerek kurgulanmıştır. Ankara’da kendi halinde yaşayan bir aile. Ceyda da sıradan bir annedir. Fakat bir gün kocası ve kızındaki gariplikler dolayısıyla evine kameralar yerleştiren ve bunun nedenini araştıran kadın çok korkunç gerçekler ile karşı karşıya kalacaktır.

 

13. Baskın: Karabasan (2016) IMDB: 5.8

baskın karabasan - En İyi Türk Korku Filmleri

Gece devriyesinde ki 5 polisin telsizlerine gelen ani yardım çağrısı ile gittikleri tarihi bir karakolda başlarına gelen para normal olayların aktarıldığı film. Film, yönetmeni Can Evrenol’ un “Baskın” adlı kısa filminden uyarlanmıştır.

 

14. Dabbe 6  (2015) IMDB: 5.7

 

Hasan Karacadağ’ ın Dabbe serilerinin son filmi olan Dabbe 6 en tehlikeli cin kabilesini konu alıyor. Annelerinin esrarengiz ölümünü sorgulayan iki genç kadın ve engel olamadıkları korkunç olaylar silsilesinde hem gerçekleri öğrenmeye hem de hayatta kalmaya çalışıyorlar. Dabbe serileri en iyi yerli korku filmleri arasında en çok izlenen seridir. 

 

15. Magi  (2016) IMDB: 5.5

Magi - En İyi Türk Korku Filmleri

Türkiye’de yaşayan Amerikalı Marla, ablasının yanına geldiği gün esrarengiz bir şekilde ölür. Gazeteci olan ablası, kardeşinin ölümünün ardındaki gizemi bulmaya çalışır. Senaristliği ve yönetmenliği Hasan Karacadağ’ a ait olan bir korku filmi daha sizler ile.

 

16. Musallat 2 : Lanet (2011) IMDB: 5.4

Musallat 2 - En İyi Türk Korku Filmleri

Alper Mestçi^’ya ait olan film, küçük bir kız çocuğuna musallat olan bir varlığın yıllar sonra kendini göstermesi ve büyüyen genç kızın bebekliğine kadar dönmesini konu alan korkunç serüven.

 

17. En İyi Türk Korku Filmleri : El-cin (2013) IMDB: 5.0

El-cin - En İyi Türk Korku Filmleri

Küçük bir kızın kaybolmasının ardından aynı kasabada güzel vakit geçiren 5 üniversite öğrencisinin başına gelen olayların anlatıldığı film. Küçük kız neden? Nasıl kayboldu? Bu lanetten nasıl kurtulabilirler?

 

18. En İyi Türk Korku Filmleri : Dabbe 1 (2006) IMDB: 4.6

 

Birbirinden korkunç ölüm yöntemleri ile intihar eden insanlar. İzmir’de Tarık isimli bir gencin intiharından sonra arkadaşlarını sorgulayan polis Tarık’ ın ölümünden önce de ölümünden sonra da korkunç e-postalar aldıklarını öğrenir. Tarık’ın ölümünden sonra, arkadaşlarının hayatları da korkunç düşler ve gerçekler arasında ayırt edilemez bir hal alır. Biri, bu felaketlerin Kur’an da geçen ve dünyanın sonunun geldiğini belirten Dabbe’ tül Arz olduğunu ve bunun gerçeklemeye başladığını fark eder.

 

19. En İyi Türk Korku Filmleri : Şeytan-ı Racim (2013) IMDB: 4.0

Şeytanı Racim - En İyi Türk Korku Filmleri

Salih ve Emrah birlikte yaşayan iki üniversite öğrencisidir. Her şey günlük rutininde devam ederken Salih’in büyüye heves vermesi ile Emrah’ın da huzuru kaçar. Arkadaşından da rahatsız olan Emrah ailesinin yanına döner fakat kurtulamaz. Çareyi hocaya gitmekte bulan ailesi fakat hocalara da inanmayan Emrah bu beladan nasıl kurtulacaktır?

 

20. En İyi Türk Korku Filmleri : Dabbe 2 (2009) IMDB: 3.3

Dabbe 2 - En İyi Türk Korku Filmleri

Dabbe serisinin 2.si olan bu film teknolojiyi kullanarak sinsice ilerleyen cinler ile kıyametin habercisi oluyor. İnsanlığın sonunu getirmek için var gücüyle ilerleyen bu bilinmez varlıklar ile insanoğlunun mücadelesini konu alan filmin yönetmeni ilk filmde olduğu gibi Hasan Karacadağ.

En İyi Dabbe Serisi – En Korkunç Dabbe Filmi Hangisi ?

IMDB puanına göre En İyi Türk Filmleri listemize de bakmayı unutma !