En İyi Türk Hackerlar

Teknolojinin gelişmesi, beraberinde savaş yöntemlerinin de değişmesini getirdi.Türk hackerler, yeni nesil savaşlarda ülkemizi temsil eden en önemli kişi ya da gruplardan oluşmaktadır. Hackerler, genel olarak beyaz şapkalı ve siyah şapkalı olarak ikiye ayrılır.

Beyaz şapkalı hackerlar, sistemlere herhangi bir zarar vermez ve sistem sahiplerini, yetkilerini bilgilendirir. Fakat siyah şapkalı hackerlar sızdıkları sisteme zarar verir, kişisel ya da önemli bilgilerin çalınmasını ve dağıtılmasını sağlar.

En iyi Türk hackerlar listesini hazırlarken, aktivist grupların ya da bireylerin ülkemiz menfaatleri için yaptıkları çalışmaları göz önünde bulundurduk. Sıralama karışıktır, hazırsanız başlayalım…

Türk Hack Team

Türk Hack Team  En İyi Türk Hackerlar

Türk Hack Team 2002 yılında kurulan, milliyetçilik duyguları ile faaliyet gösteren hacker gruplarından birisidir. İddialara göre grubun çekirdek ve beyin takımını oluşturan kişilerin yurt dışında yaşadığı düşünülmektedir. 2015 yılında yapmış oldukları ciddi siber saldırılar tanınan grup, Alman gizli servisi, gazetelerin internet sitelerine, Vatikan’a düzenledikleri saldırlarla uzun süre gündemde kalmıştır.

Skorsky

Skorsky En İyi Türk Hackerlar

Skorsky, hiç şüphesiz ki en iyi Türk hackerlar arasına girecek kadar başarılı bir aktivisttir. Türk hacker gruplarının aksine, tamamen bireysel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Rusların geçmişte Türkmenlere yaptığı zulümlerden dolayı birçok kez Rus internet sitelerini ele geçirmiştir.

Yüzlerce Rus internet sitesine Türk bayrağı eklemesi ile tanınan Skorsky, aynı zamanda siber anlamda PKK’yla da savaşmaktadır.

Börteçine Siber Tim

Börteçine Siber Tim

Kaç kişiden oluştuğu bilinmeyen en iyi Türk hackerlar ile oluşturulan tim, yurt içindeki terör sempatizanlarını hedef almaktadır. Türk düşmanlığı yapan gazeteciler, partiler ve daha birçok internet sitesini ele geçiren tim, yurt dışında da birçok faaliyette bulunmuştur.

Türk Güvenliği

Türk Güvenliği En İyi Türk Hackerlar

En iyi Türk hackerler ile oluşturulan bir diğer grup ise Türk Güvenliği’dir. Türk güvenliği, 10 kişiden oluşan topluluk ile herhangi bir siyasi görüş belirtmeseler de, İslamcı bir görüşe sahiptir.

Dünyaca ünlü internet siteleri ve markaları hackleyen grup, yapmış olduğu çalışmalar ile dünya gündeminde uzun bir süre konuşulmuştur.

Ayyıldız Tim

Ayyıldız Tim

Ayyıldız tim, Türkiye’de ve dünyada en çok bilinen Türk hacker grubudur. 2002 yılında kurulan tim, Türkiye ile husumeti bulunan birçok ülkeye siber savaş açmıştır. Buna ek olarak, yurt dışından ülkemize yapılan savaşlara karşı da ülkemizi savunmuştur.

 

En İyi Türk Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir