En İyi Türk E Spor Takımları – LoL – CSGO – Zula – PubG

En İyi Türk E Spor Takımları şu sıralar çok merak ediliyor. Son zamanların gözde sporu olan e spor, hızla yayılarak takımlar halinde oynanmaya başlandı. Her geçen gün yeni oyuncu kazanan e-spor, Türkiye’nin yükselen sektörlerinden biri olmayı başardı. Bilgisayar oyunu seven birçok kişi tarafından izlenen espor takımları, büyük sponsorlar tarafından desteklenerek kendin geliştirdi.

Peki en iyi Türk e spor takımları hangileri ? E Spor Nedir ? E spor csgo takımları, e spor lol takımları, nonstop zula nedir ? Lol Şampiyonluk Ligi Nedir ? E sporcu kimdir ? merak edilen tüm sorular bu yazımızda.

CS Go ilk çıktığı zamanlar CS 1.6 oyuncuları tarafından fazla ilgi görmese de daha sonrasında e spor takımlarının sevdiği en iyi oyunlar arasına girmiş durumda.

türkiye'nin en iyi espor takımları hangileri ? nonstop zula lol şampiyonluk ligi

Beşiktaş E spor

Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından kurulan Beşiktaş Espor, bu alanda 2015 senesinde faaliyet göstermeye başlamıştır. Normal sporlarda elde ettiği başarılara ek olarak espor alanında da birçok başarıya imza atan Beşiktaş, büyük taraftar kitlesi ile dikkat çekmektedir.

CS:GO oyununda espor takımı oluşturan ilk espor takımı Beşiktaş Espor olmuştur. Buna ek olarak CS:GO oyununda ilk kadın takımını oluşturan espor takımı olmayı başarmıştır. Başarıları her geçen gün artan Beşiktaş Espor, League of Legends oyunu için de bir kadın takımı oluşturmuştur.


İlginizi Çekebilir : En İyi Türk Oyunları


Bahçeşehir SuperMassive

2015 senesinde kurulan bir diğer takım olan Bahçeşehir SuperMassive, kurulduğu ilk sezonda şampiyon olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra kurulduktan sonraki 3 sene boyunca şampiyonluk tatmış bir espor takımı olmuştur. Lol oyunundaki en iyi türk e spor takımlarından biridir. Bu sektöre büyük yatırımlar ile giren Bahçeşehir SuperMassive espor takımı, League of Legends oyunundaki başarıları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

1907 Fenerbahçe E Spor

Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulan 1907 Fenerbahçe Espor, 2016 senesinde kurulmuştur. Beşiktaş Espor takımından sonra Türkiye’nin en iyi espor takımı olan 1907 Fenerbahçe Espor takımı, Aykut Başkal koçluğunda maçlarına çıkmaktadır.


İlginizi Çekebilir : En İyi Türk PubG Oyuncuları


Galatasaray E Spor – En İyi Türk E Spor Takımları

1907 Fenerbahçe Espor ile aynı sene kurulan Galatasaray Espor, Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi espor takımıdır. Espor sektöründe aktif bir şekilde maçlara çıkan bu takım, Wolfteam ve Zula oyunlarında elde ettiği başarılar ile konuşulmaktadır. Zula e spor takımları arasında yerini almıştır.

Youthcrew – En İyi Türk E Spor Takımları

Beykent Üniversitesi öncülüğünde kurulan Youthcrew, ilk olarak Crew adı ile bu sektöre giriş yapmıştır. Oyuncu kadrosunu yenileyen Youthcrew espor takımı, daha güçlü bir şekilde sektöre dönmüştür. Özellikle Wolfteam oyununda kazandığı başarılar ile Türkiye’de adını duyurmayı başarmıştır.


İlginizi Çekebilir : En İyi Türk Twitch Yayıncıları


Dark Passage – En İyi Türk E Spor Takımları

Yurtdışındaki espor takipçileri tarafından en çok bilinen takım Dark Passage olmaktadır. FIFA, Point Blank, Starcraft ve League of Legends (lol) oyunlarının hepsinin liglerinde yer alması ile birlikte Türkiye ve Dünya’da adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Furkan Arıkovan’ın koçluk yaptığı Dark Passage takımı, ilk olarak bir oyunda başarı aldıktan sonra daha büyük yatırımla ile birlikte diğer liglere de giriş yapmıştır. Kadın takımı da bulunun Dark Passage takımının birçok şampiyonluk altında imzası bulunmaktadır. DP e spor takımının geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Bundan yıllar önce Call of Duty 2 (cod2) e-spor takımları, Call of Duty 4 (cod4) espor takımları ve cs e spor takımları da bulunmaktaydı

Eğer Lords Mobile oyunu oynuyorsanız Lords Mobile Canavar Avı Rehberine de göz atmayı unutmayın.

Ayrıca Cs Go Dünya Şampiyonu Türkiye E Spor Takımı röportajına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir