En İyi Su Markaları 2020 – Sağlık Bakanlığı İçilebilir Su listesi Yayımladı!

Sağlık Bakanlığı İçilebilir Su listesi Yayınladı! 2020 En İyi İçme Suyu Markaları!

Özellikle Koronavirüs salgını ile daha çok dikkat etmeye başladığımız sağlığımız için aldığımız en temel önlemlerden biri de sağlıklı su tüketimi olmalıdır. Her gün litrelerce tükettiğimiz suların ne kadar temiz ya da ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor musunuz ? Ambalajlı satılan su şişeleri ya da damacanalardaki suların pH değerleri, içinde yer alan kimyasallar ve katkı maddeleri ile ilgili ne kadar bilgimiz var ? Sağlık Bakanlığı tarafından test edilerek onaylanan ve En İyi Su Markaları 2020 yılı için en iyi içme suyu ilan edilen markalar listemiz sizler ile.

En İyi Su Markaları 2020 ve  pH değerleri; 

Buzdağı  7,6 pH

Fuska  7,5 pH

Beyyap  7,4 pH

Atlantis  8,03 pH

Sultan 7,14 pH

Taşkesti  7,9 pH

Javsu 7,63 pH

Efem Su  7,1 pH

Munzur  8,11 pH

Kipa  7,8 pH

 

Buzdağı Doğal Mineralli Su

Buzdağı - En İyi Su Markaları 2020

Sakarya ili Geyve ilçesi Doğançay köyü Keremali Dağlarından çıkan Buzdağı Doğal Mineralli Su En İyi Su Markaları 2020 arasında yer almaktadır. Kaynağı yerleşim yerlerine ve sanayi bölgelerine uzak olduğu için vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin ve temiz bir sudur. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı incelemeler ve analizler de kendini kalite bakımından onaylanmıştır.Ayrıca, hem ambalajlama hem de dağıtım işlemleri oldukça hijyenik ve teknolojik donanımlarla gerçekleşmektedir.

Fuska Doğal Kaynak Suyu

Fuska

Yılın beş ayı karlar ile kaplı olan Sapanca’nın yüksek dağlarından gelen Fuska Doğal Kaynak Suyu mineral açısından en zengin su ürünlerinden biridir. Hijyenik ve kalite standartlarında yapılan ambalajlama ve dağıtımı ile mineral zenginliklerinden ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden tüketiciye sunulmaktadır.

Beyyab Su

Beyyab Su - En İyi Su Markaları 2020

Kaynağı Çankırı olan Beyyab Su En İyi Su Markaları 2020 arasında yer almaktadır. Ambalaj ve dağıtımda hijyenik koşullara oldukça dikkat eden marka, oldukça uygun fiyatları ile de su hizmeti veren en kaliteli firmalardan biridir.

Atlantis Su

Atlantis su

Kaynağı Toros Dağları olan Atlantis Su 8,3 pH derecesi ile en iyi içilebilir su ürünleri arasında yer almaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu testler ile de En İyi Su Markaları 2020 arasında yer almaktadır.

Sultan Doğal Kaynak Suyu

Sultan Su - En İyi Su Markaları 2020

Kaynağı Uludağ’dır. Sağlık Bakanlığı testlerinin yanı sıra Bursa Halk Sağlığı Laboratuvarı kapsamında yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda oldukça kaliteli ve yüksek mineral değerine sahip olduğu saptanmıştır. Ayrıca, yapılan ambalajlama işlemleri de son derece hijyenik ve teknolojik donanımlara sahip tesislerde gerçekleştirilmektedir.

İlginizi çekebilir : En İyi Türk Zeytinyağı Markaları

Taşkesti Doğal Mineralli Su

Taşkesti

Kaynağı Bolu- Mudurnu’ya bağlı Taşkesti ilçesinde bulunan Taşkesti Su Mineral ve kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Ambalaj ve dağıtım kanallarında hijyen ve kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ile En İyi Su Markaları 2020 arasında yer almaktadır.

Javsu Kızılcahamam Doğal Mineralli Su

javsu - En İyi Su Markaları 2020

Kaynağı Kızılcahamam Ankara olan Javsu, 2003 yılından bugüne Jandarma Asayiş Vakfını Destekleme A.Ş. kapsamında hizmet vermekte ve gelirinin tamamını da bu vakfa başlamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan analizler ve testler ile ürünlerinin kalitesi tescillenmiştir.

Efem Su Doğal Kaynak Suyu

efem

Kaynağı Sapanca olan Efem Su, teknolojik ve hijyenik üretim tesisleri ile Türkiye’de içilebilir en iyi 10 suyu arasında yer almaktadır. Kalitesi, zenginliği ve tadından dolayı Sağlık Bakanlığınca da onaylanan Efem Doğal Kaynak Suyu En İyi Su Markaları arasında yer almaktadır.

Munzur Efsane Su

Munzur Su - En İyi Su Markaları 2020

Kaynağı Tunceli – Erzincan arasında bulunan Munzur Dağlarıdır. 8,45 pH derecesine sahip olan, çıkarıldığı bölgede yerleşim alanı ya da sanayi bölgesi bulunmayan, mineral zenginliği içerisinde olan su efsane su olarak ta adlandırılmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından da kalitesi ispatlanan su En iyi ve en içilebilir sular arasında yerini almaktadır.

Hangi Yumurtayı Yemeliyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir