En İyi IPL Lazer Epilasyon Aletleri 2022

En gelişmiş ve yüksek teknolojili yöntemlerden biri olan “yoğun darbeli ışık” anlamına gelen IPL, tüy döngüsünü durdurarak ve yeniden büyümeyi önleyerek tüylenmeyi kalıcı olarak azaltır.

Cihazların kendisi ucuz değil – 40 sterlinin altında harika bir tane bulmamıza rağmen – ancak bir tane satın almak, salona yapılan o düzenli gezileri kesmek ve uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlamak anlamına gelmelidir.

Gerçekten ne kadar iyi çalıştıklarını öğrenmek için bir dizi IPL tüy alma cihazını teste tabi tuttuk. İşte en iyi seçimimiz:

 • En iyi IPL tüy alma cihazı: Philips Lumea Prestige IPL BRI954/00
 • İkinci IPL tüy alma cihazı: Philips Lumea BRI921/00 Yüz ve Vücut İçin Gelişmiş IPL
 • En iyi kompakt IPL tüy alma cihazı: Silk’n Infinity 400.000
 • Hassas ciltler için en iyisi: Braun IPL Silk Expert Pro 5
 • En hızlı kullanım: Sensica Sensilight Pro IPL Tüy Alma Cihazı
 • En iyi bütçeli IPL epilasyon cihazı: HoMedics El Tipi IPL Duo Quartz 300k
 • Yeni başlayanlar için en iyisi: SmoothSkin Pure IPL Tüy Alma Cihazı
 • Yüzdeki tüyleri almak için en iyisi: Panasonic ES-WH90

IPL cihazı nedir?

IPL, tüylerin kalıcı olarak azaltılmasına yardımcı olmak için cilde dağılan geniş spektrumlu bir ışıktır. Işığı kıl folikülündeki melanine (cilde/saç rengini veren pigment) yönlendirerek köke zarar verir ve yeniden büyüme döngüsünün kırılmasına yardımcı olur.

Anında sonuç beklemeyin, ancak düzenli kullanımda istenmeyen tüylerin cilt yüzeyine ulaşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Enerji, sıklık, cilt ve saç rengi, tedavinin etkinliğinde belirleyici faktörlerdir.

En iyi IPL epilasyon cihazlarının çoğu vücut ve yüz için uygundur . Bacaklarınız gibi vücudun daha geniş yüzey alanları için en iyisi olan cilt üzerinde kayarak veya daha fazla hassasiyete ihtiyaç duyduğunuz daha küçük alanlar için daha iyi olan damgalayarak (bölgeye bastırarak) çalışırlar.

IPL ve lazer epilasyon arasındaki fark nedir?

IPL’yi lazer epilasyon ile karıştırmayın. Lazer tedavileri farklı bir ışık kaynağı kullanır ve daha yoğun bir alanı hedefler. Lazer yöntemi genellikle daha güçlüdür.

IPL cihazlarını evde kullanabilirsiniz, ancak lazer epilasyon istiyorsanız bunu eğitimli bir profesyonel tarafından yaptırmanız gerekir.

IPL epilasyon güvenli midir?

Cihazın güvenilir, güvenilir bir markadan olması ve talimatların önerildiği şekilde takip edilmesi koşuluyla, IPL’nin kullanımı güvenli kabul edilir. Bazen bazı kişilerde kızarıklık, rahatsızlık veya çok nadiren su toplaması veya yanık gibi yan etkiler görülebilir. Herhangi bir tahriş meydana gelirse, bir tıp uzmanına danışın.

IPL cihazları nasıl kullanılır

IPL epilasyonun etkili bir şekilde çalışması için, ışığın onu hedeflemesine izin vermek için bir miktar tüy gerekir, bu nedenle seanstan önce ağda veya epilasyon yapmamak en iyisidir. Bununla birlikte, ışık saça doğrudan folikülden ulaşabileceğinden önceden tıraş olmanız önerilir. Saçınız çok uzunsa, cildinizi yakma riski vardır.

En iyi sonuçlar için düzenli IPL seansları gereklidir. Her marka, makinelerini ne sıklıkta kullanacağını ve sonuçları ne zaman görebileceğinizi söyler.

IPL epilasyon acıtır mı?

Rahatsızlık düzeyi kişiden kişiye değişir, ancak bu his oldukça hafif ve sıcak olabilir – bazen sıcak bir elastik bantla hafifçe vurulmaya benzetilir. Ancak süreç oldukça hızlıdır, bu nedenle ağrı uzun sürmez.

Çoğu cihaz, özellikle daha hassas alanlarda daha rahat hale getirmek için çeşitli ısı ayarlarına sahiptir. Daha düşük bir yoğunluğun da daha az etkili olduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle bu ayarda tutmak makineyi daha uzun süre kullanmanızı gerektirir.

Epilasyon yapmayı denediyseniz ve gözleriniz ağlamadan geçemediyseniz, emin olun bu daha acısız bir yöntem!

IPL epilasyon cihazını kimler kullanabilir?

IPL cihazları, yalnızca cilde zıt bir renk tonu olan saç pigmentini tanımlayıp hedefleyebildikleri için herkes için uygun değildir.

Doğal olarak açık sarı, kırmızı, beyaz ve gri tüyler çok az pigment içerir, bu nedenle ten rengi ne olursa olsun IPL genellikle bu saç tonlarına sahip kişilerde o kadar etkili değildir. Ayrıca koyu ten tonlarında çalışmazlar. Tipik olarak, soluk ila orta tenli ve koyu renkli saçlı olanlar IPL için en iyi adaylardır.

Hamile kadınlar, belirli cilt/saç sorunları olanlar veya belirli tedaviler görenler için uygun olmadıklarını unutmayın. Ayrıca dövmeler veya kalıcı makyaj üzerinde de çalışmazlar – bu nedenle satın almadan önce daima küçük baskıları kontrol edin.

Sonuçları görmek için kaç IPL tedavisi gerekiyor?

Tipik olarak, görünen tüm saçların tedavi edildiğinden emin olmak için IPL cihazları dört ila 12 hafta boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Saçlar daha ince görünmeye başlamalı ve daha yavaş uzamalı veya hiç çıkmamalıdır.

Herhangi bir yeniden büyümenin olduğu yerde tamamlama seansları yapılabilir. Sonuçlar, cihazın kullanımına ve cilt/saç tipinize göre değişir.

Satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Flaş sayısı : Bu, cihazın flaş yapabileceği sayıdır. Çoğunun minimum 100.000’i vardır, ancak bu bittiğinde, yeni bir lambaya ihtiyacınız olacaktır. Tüm cihazlar için yedek lamba alamazsınız, ancak bazı cihazlar sınırsız flaş sunar.
 • Tedavi başlığı sayısı: Cihazı daha küçük alanlarda kullanmayı planlıyorsanız, daha küçük tedavi penceresine sahip bir başlık daha verimlidir.
 • Yoğunluk düzeyi: Bu, cihazı ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini ve yoğunluğu daha hassas alanlara uyacak şekilde ayarlayıp ayarlayamayacağınızı etkiler.
 • Mod sayısı: Çoğu cihaz kayma ve damga modları sunar, bazıları da “yumuşak” mod sunar.
 • Hız: Flaşlar arasındaki süre ne kadar kısa olursa, tedavi süreci o kadar hızlı olur.
 • Otomatik cilt tonu sensörü: Bazı cihazlar, cilt tonunuz için optimum yoğunluğu ve güvenli ayarları algılar.
 • Kablolu veya kablosuz: Bazı cihazlar, kullanım ve taşıma kolaylığı açısından kablosuz olarak kullanılabilir.

Nasıl test ederiz

Birleşik Krallık genelinde 107 test uzmanından oluşan panelimiz, 12 hafta boyunca bir dizi evde IPL epilasyon cihazını test etmemize yardımcı oldu. Test cihazları, her cihazla birlikte verilen talimatları izleyerek, bunların bacaklar, koltuk altları, bikini bölgesi ve üst dudak üzerindeki tüyleri almada ne kadar etkili olduğunu tespit etti.

Ayrıca her bir cihazın kullanımının ve kontrolünün ne kadar kolay olduğunu, işlemin ne kadar basit olduğunu ve tüyleri alırken ne kadar rahat hissettirdiğini değerlendirdiler. Son olarak, testçiler yeniden büyümenin ne zaman ortaya çıkmaya başladığını bildirdi.

1- Philips Lumea Prestige IPL Kablosuz Tüy Alma Cihazı

Puan: 87/100

Markanın “en etkili IPL’si” olarak tanımlanan bu cihaz, dört tedavi kadar kısa bir sürede sonuç gösterdiğini ve daha fazla seansın yeniden büyümeyi azaltmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor – bu nedenle hızlı sonuçların peşindeyseniz, bu sizin için bir cihazdır.

Ataşmana bağlı olarak cihaz, ilgili vücut veya yüz bölgesine özel bir programa geçecektir. Cilt tonunuz için en rahat ayarı belirlemek için beş ayar ve bir sensör vardır. Ayrıca her alan için özel bir tedavi programı oluşturmak için ücretsiz bir uygulama indirebilir ve tavsiye ve ipuçları alabilirsiniz.

Cihaz, testçilerimiz için tüy büyümesinde önemli bir azalma gösterdi ve %83’ü dört hafta içinde bir fark gördü. Ürünü 12 hafta boyunca kullandıktan sonra %87’si çoğu tüyün uzamasının durduğunu ve inatçı tüylerin daha ince çıktığını söyledi.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz:
 Evet
Özellikler:
 Beş ışık yoğunluğu, iki tedavi modu (damga ve slayt), Lumea uygulaması, cilt sensörü Kutunun
içindekiler:
 Cihaz, adaptör, kese, üç bağlantı başlığı ve talimatlar
Kullanım:
 ilk dört seans, ardından gerektiğinde rötuş
Flaşlar:
>250.000

2 – İKİNCİLİK IPL EPİLASYON CİHAZI
Yüz ve Vücut için Philips Lumea BRI921/00 Gelişmiş IPL

Puan: 84/100

Kazanandan sadece biraz daha az puan alan Philips’in bu ikinci girişi, biraz daha uygun bir fiyat noktasında geliyor. Testçiler, sadece dört haftalık kullanımdan sonra tüylerin yeniden büyümesinin azaldığını, çıkan tüylerin ise daha ince olduğunu ve dolayısıyla daha az fark edildiğini buldu.

Bu cihaz aynı cilt sensörüne sahiptir (hangi ayarda olmanız gerektiğini otomatik olarak belirlemek için) ve daha küçük alanlar için kullanışlı bir hassas ek ile birlikte gelir. 12 hafta sonra, panelimiz vücuttaki ve yüzdeki tüylerde gözle görülür bir azalma gördü ve kullanım sırasında hiç kimse herhangi bir ağrı veya tahriş yaşamadı.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz: Yok
Özellikler: Beş cilt tipi ayarı, Lumea uygulaması, cilt sensörü
Kutunun içindekiler: Saten Kompakt kalem düzeltici, kaş tarağı ve temizleme fırçası, temizleme bezi, bağlantı başlığı, hassas bağlantı başlığı, cihaz, kılavuz.
Kullanım: İlk dört seans için her iki haftada bir, ardından gerektiğinde rötuş
Flaşlar : >250.000

3 – EN İYİ KOMPAKT IPL EPİLASYON CİHAZI
Silk’n Infinity 400.000

Puan: 83/100

Bu cihaz, saç büyümesini azaltmayı ve anız ve batık tüyleri önlemeyi amaçlayan tüm vücut tedavisini 20 dakikadan daha kısa sürede gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Yerleşik bir cilt sensörüyle, doğru ışık darbesini yaydığından emin olmak için cilt uyumluluğunu da kontrol eder. Ayrıca, tedavi planı ve hafif nabız sayacı sunan Bluetooth aracılığıyla bir uygulamaya bağlayabilirsiniz.

Panelimiz, dört hafta sonra saç büyümesinde ve kalınlığında bir azalma olduğunu fark etti ve %79’u önerilen 12 haftadan sonra önemli bir fark olduğunu söyledi. Panel, ulaşılması zor alanlara erişime izin veren basit tasarımı ve hassas başlığını beğendi. Ayrıca, depolama alanı kısıtlı olanlar için ideal olan kompakttır.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz:
 Yok
Özellikler:
 Beş yoğunluk, cilt tonu sensörü, mobil uygulamada uyumlu tedavi planı
Kutunun içindekiler:
 Güç kablosu, cihaz, İngiltere, AB ve ABD elektrik fişleri ve talimatları
Kullanım:
 Başlangıçta iki haftada bir, iki ay sonra her dört haftada bir ve bu tedaviden sonra gerektiğinde
Flaşlar:
 400.000

4 – HASSAS CİLTLER İÇİN EN İYİSİ
Braun IPL Silk Expert Pro 5

Puan: 83/100

Ömrü boyunca 22 yıllık tedaviye eşdeğer olduğunu iddia eden bu alet, sözde beş dakikadan daha kısa sürede bacaklarınızı tedavi edebilir. Etkileyici 10 yoğunluk seviyesine sahip olan testçilerimizin %90’ı, bu cihazın ne kadar hızlı sonuç verdiğinden etkilendi ve hem dört hem de sekiz hafta sonra yeniden büyümelerinde bir düşüş gördü.

Panelimizin vücudun çoğu bölgesine ulaşmayı kolaylaştırdığını söylediği bir dizi değiştirilebilir başlık (ve ek bir bonus olarak bir Venüs tıraş makinesi) ile birlikte gelir. Test uzmanlarımız, kısa sürede çok fazla cilt kapladığını ve tek kontrol düğmesi sayesinde kurulumu ve kontrolü kolay olduğunu buldu.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz:
 Yok
Özellikler:
 İki tedavi başlığı, 10 ışık yoğunluğu, iki tedavi modu (damga ve kayma), cilt tonu sensörü
Kutunun içindekiler:
 Hassas başlık, tıraş makinesi, cihaz, talimatlar
Kullanım:
 Vücut tüyleri bir tedavi gerektirir bir hafta (dört ila 12 hafta boyunca) daha sonra ne zaman ihtiyacınız olursa (bir ila iki ayda bir)
Yanıp sönme:
 400.000 kez yanıp sönme

5 – EN HIZLI KULLANIM
Sensica Sensilight Pro IPL Tüy Alma Cihazı

Puan: 78/100

Bu akıllı cihaz hem darbe hem de kayma modlarına sahiptir; ikincisi, düğmeye art arda basmaya gerek kalmadan cildi kapatmanıza izin vererek kullanımı daha hızlı hale getirir.

Konu yeniden saç büyümesi olduğunda, test uzmanlarımız dört hafta içinde bir fark gördüler ve zaman geçtikçe saçın yeniden büyümesini yavaşlatmada daha da etkili hale geldiğini ve saçları daha seyrek hale getirdiğini fark ettiler.

Panel, tasarımın oldukça hantal olduğunu ve kafaları değiştirmenin biraz zor olduğunu söyledi, ancak belirli alanlarda daha iyi hassasiyet sağlayan farklı ataşmanları takdir ettiler.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz:
 Evet
Özellikler:
 İki tedavi başlığı, altı yoğunluk, iki tedavi modu (darbe ve kayma), cilt tonu sensörü
Kutunun içindekiler:
 Cihaz, tedavi başlıkları, şarj kablosu, saklama çantası ve talimatlar
Kullanım:
 Vücut kılı ilk dört hafta iki haftada bir, daha sonra dört haftada bir tedavi gerektirir; sakal için ilk beş hafta iki haftada bir, ardından dört haftada bir; vücut kılları için yedi hafta ve yüz kılları için sekiz hafta sonra, gerektiği kadar ve gerektiği zaman tamamlama
Flaşlar:
Sınırsız

6 – EN İYİ BÜTÇE IPL EPİLASYON CİHAZI
HoMedics El Tipi IPL İkili Kuvars 300k

Puan: 77/100

IPL’nin size göre olup olmadığından emin değilseniz veya fazla yatırım yapmak istemiyorsanız bu bütçe cihazını deneyin. Hafiftir, sizin için doğru ışık ayarını bulmak için atomik bir cilt tonu sensörüne sahiptir ve daha küçük, daha hassas bölgelerin üstesinden gelmeyi kolaylaştıran yüz için bir ek ile birlikte gelir.

Özellikle bacaklar gibi daha geniş alanlarda en hızlısı olmasa da, saç büyümesini yavaşlatmayı başardı ve %90’ı ulaşılması zor alanlarda gezinmeyi kolay bulduklarını söyledi. Genel olarak, para için büyük bir değerdir.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz: Evet
Özellikler: Beş tedavi seviyesi, cilt tipi sensörü
Kutunun içindekiler: Koruyucu gözlüklü yüz adaptörü, saklama kutusu, adaptör
Kullanım: 12 haftaya kadar iki haftada bir ve bu işlemden sonra gerektiğinde kullanın
Flaşlar: 300.000

7- YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN EN İYİSİ

SmoothSkin Muse IPL Tüy Alma Cihazı

Puan: 76/100

Çok fazla tedavi seçeneğinin bunaltıcı olduğunu düşünüyorsanız, bu cihaz yalnızca üç ayarla her şeyi basitleştirir – ancak yine de ışık yoğunluğunu cilt tonunuza göre ayarlayan dahili bir cilt sensörü içerir.

Testçilerimiz sorunsuz cihazı sevdi, %85’i tüm vücuttan hızlı bir şekilde geçtiğini, rahat ve cilde nazik olduğunu söyledi. Hiç kimse herhangi bir ağrı veya tahriş bildirmedi ve hepsi, kullanımdan sonraki 12 hafta içinde saçın gözle görülür şekilde azaldığını söyledi. Hatta tüm panellerimiz deneme sonunda üründen memnun kaldıklarını söylediler.

Temel özellikler
Güç: Şebeke
Kablosuz: Yok
Özellikler: Üç cilt tipi ayarı, cilt sensörü
Kutunun içindekiler : Cihaz, manuel.
Kullanım: 12 hafta boyunca haftada bir, ardından gerektiğinde rötuş
Flaşlar: Sınırsız

8 – YÜZ EPİLASYONU İÇİN EN İYİSİ

Panasonic ES-WH90 Kablosuz IPL Tüy Alma Cihazı

Puan: 73/10

İşte asıl endişesi çevresinde veya yüzünde istenmeyen tüyler olan herkes için bir cihaz. Vücutta da kullanılabilir ve %83’ü denemeden sonra saç büyümesini başarılı bir şekilde engellediğini ve çoğunluğun saçların daha ince çıktığını fark ettiğini söyledi.

Vücudun daha geniş bölgelerini konumlandırmak ve kapatmak kolaydı, ancak bazıları koltuk altlarında kullanmayı zor buldu ve en hafifi değildi. Bununla birlikte, kullanımı basitti ve test uzmanlarımız, sizin için en rahat olanı bulmanızı sağlayan beş yoğunluk seviyesinin yanı sıra birlikte gelen hassas kafayı takdir etti.

Temel özellikler
Güç: Pil veya şebeke
Kablosuz: Evet
Özellikler: Evrensel voltaj, 5 yoğunluk ayarı, UV filtresi Kutu içeriği
: Yüz aparatı, vücut aparatı, şarj cihazı ve kullanım kılavuzu.
Kullanım: 2 ay boyunca her 3 günde bir kullanın.
Flaşlar: 100.000

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: