En İyi Instagram Uygulamaları

Milyarlarca kişinin kullandığı Instagram, artık bir sosyal medya platformunun çok daha ötesinde. En iyi Instagram uygulamaları 2020 yılında; kişiselleştirmiş bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamalardan bazıları fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlarken; bazıları da takipçi kitlenizi kontrol etmenizi sağlayacaktır.

En iyi Instagram uygulamaları, oldukça şık ve düzenli bir profile sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor. İyi bir fotoğraf düzenleme işlemi, ne yazık ki Instagram’ın var olan özellikleri ile pek mümkün değil. Bu nedenle sıralamış olduğumuz uygulamaları hem iOS hem de Android akıllı telefonlarınıza indirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Instagram hesabınızı ilgi çekici bir hale getirmek istiyorsanız; bu içeriğimiz tam da size göre!

1. TAGSFORLIKES : Hashtag uygulaması

TAGSFORLIKES En İyi Instagram Uygulamaları

İlk olarak Twitter’da başlayan hashtag, Facebook ve Instagram uygulamalarında da kendisini göstererek kullanıcıların vazgeçilmesi haline gelmiştir. Seçmiş oldunuz anahtar kelimeleri # sembolü ile bitişik bir şekilde yazılması ile oluşan hashtagler, paylaştığınız fotoğrafın sadece sizi takip eden arkadaş çevreniz tarafından değil de, o hashtag ile atılmış tüm resimlerin görülmesini sağlar. TagsForLikes uygulaması ile de kullanacağınız hashtagleri tek tek yazma zahmetinden kurtulmuş oluyorsunuz. Max. 30 hashtag kullanabildiğiniz bir gönderi için en popüler ve güncel konulara ait hashtagleri bulup paylaşımınızın altına tek dokunuşla ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca, bu uygulama Android ve IOS uyumlu.  

2. PHOTOREPOST : Instagram’ın retweet yöntemi

PHOTOREPOST

Photorepost uygulaması ile takip ettiğiniz hesaplardaki fotoğrafları kolayca kendi profilinizde paylaşabilirsiniz. Uygulama ile birlikte instagramı açtığınızda paylaşımların sağ üst köşesinde yer alan “Repost” butonu ile kendi profilinizde bir başka hesapta yer alan fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Ayrıca, sadece takip ettiğiniz hesapları değil katalog bölümünde yer alan popüler paylaşımları da kendi profilinize ekleyebilirsiniz. 

3. SOCIALSAFE : Hesabınızı yedekleme aracı

SOCIALSAFE

Her ne kadar teknoloji çağında olsak bile tam anlamı ile teknolojiye güvenmemek gerekmektedir. Instagram hesabınızda paylaştığınız ffotoğraflarınızı, taglerinizi ve yorumlarınızı korumak için, hesabınızı kapattığınız takdirde geri dönüşü olmayan kayıpları önlemek için çıkarılmış bir uygulamadır Socialsafe. “İçerik yedeklemesi, Aramalar, Olası Tehlikelerden Kaçınma” seçenekleri ile Facebook, Twitter, Linkedin gibi önemli sosyal ağlarınızı da yedekelemeniz mümkün 

4. INSTAORDERS: Instagram’da e-ticareti kolaylaştıran platform

İnstaorders En İyi Instagram Uygulamaları

 “Hızlı, kolay, ücretsiz” sloganları ile Instagramda bulunan butik ve girişimlere yönelik hazırlanmış olan bu uygulama ile ürünlerinizi fiyatlandırıp sipariş alabileceğiniz bir sistem oluşturulmuş. Ödemeleri Paypal ya da benzeri araçlar kullanarak yapabiliyorsunuz. InstaOrders ile gelen her yeni siparişiniz size e-mail olarak gönderilmektedir. Kurulumu ve kullanımı da oldukça basit. Bu uygulama ile instagram mağazanız kurulmuş oluyor ve sipariş almaya hazır hale geliyor. Instaorders, sosyal medya üzerinden ticaret ağını genişletmek isteyenler için en iyi instagram uygulamaları arasında yer almaktadır. 

5. INSTAGETTER : Instagram’dan fotoğraf ve video indirme aracı

INSTAGETTER En İyi Instagram Uygulamaları

Instagram’dan video indirmemiz mümkün değil, ya da bir fotoğrafı ekran alıntısı dışında kaydetmemiz de. Instagetter ile dilediğiniz fotoğrafı çözünürlüğü düşmeden indirebilirisiniz. Ayrıca videoları da aynı şekilde kalitesi düşmeden indirebilmeniz mümkün. Tek yapılması gereken uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra istediğiniz gönderinin, URL’sini alıp, istediğiniz yere yapıştırdıktan sonra “Save Image” veya “Save Video” seçenekleri ile indirme işlemini gerçekleştirmektir. 

6. INSTAFOLLOW : Takipçi listenizi kontrol eden araç

INSTAFOLLOW

Bizi takip eden ya da etmeyen kişileri instagram profiline girdiğimizde direkt göremiyoruz. Anca takip ettiği profillere girip kendimizi arayarak bir sonuca ulaşabiliriz. Hem Android hem de Ios için geliştirilmiş olan Instafollow ile sizi takip etmeyenleri, sizin takip etmediklerinizi, karşılıklı takipleştiklerinizi ve sizi engelleyenleri görebilirsiniz. Bu uygulama ile ayrıca, aldığınız beğeni ve yorumların istatistiklerini görmeniz de mümkün. 

7.Flipagram 

Flipagram

Android ve iOS sürümü mevcut olan Flipagram, fotoğraflarınızdan video oluşturmanızı sağlıyor. Ek olarak oluşturduğunuz videolara ilgi çekici sesler de ekleyebilirsiniz.
Oluşturulan videoları direkt olarak Instagram’a yükleme olanağı da bulunuyor. İndirebilmek için APP store ya da Google Play Store marketlerine girebilirsiniz.


8.Retrica

Retrica

Bir zamanların en çok kullanılan uygulamalarından birisi… İlgi çekici efektleri, logosu ve yapısı ile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu fotoğrafları direkt olarak Instagram’a da yükleyebilirsiniz.
Uygulama içerisinde olan ücretsiz uygulamalardan sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ücretli olan efektleri de satın alarak kullanabilirsiniz.


9.Canva  

CanvaBilgisayarda tarayıcınızdan kullanabileceğiniz gibi; aynı zamanda Android ve iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlardan da kullanılabilir. Neredeyse herkesin bildiği ve tanıdığı uygulamalardan birisi olan Canva, En İyi Instagram Uygulamaları arasında yer alıyor. Çoğu ürünü tamamen ücretsiz olan Canva, binlerce düzenleme seçeneğine sahip.
Sosyal medya hesaplarınız için post oluşturabilmenizin yanı sıra, aynı zamanda gönderilerinizi de oldukça çarpıcı bir hale getirebilirsiniz.

 

Twitter Koronavirüs Engelleme Nasıl Yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir