En İyi Türk Yapımı Çizgi Filmler

1. Pepee

pepee - Türk Yapımı Çizgi Filmler

Çok sevilen ve izlenen çizgi filmlerden biri olan PePee’ nin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç’tir.Özellikle 3-6 yaş arası çocuklara hitap eden, kültürümüzü öğrenme ve zeka gelişimi için büyük görev üstlenmiş  en iyi Türk yapımı çizgi filmler listesinde ilk sıra yer almaktadır..

 

2. Keloğlan Masalları

Keloğlan Masalları - Türk Yapımı Çizgi Filmler

TRT Çocuk bünyesinde yayımlanan çizgi dizi, masal kahramanı Keloğlan’ın maceralarını, karşılaştığı aksilikleri ve zekası ile bunların nasıl üstesinden geldiğini konu alır. Doğruluğun ve iyiliğin sembollerinden biri olan Keloğlan ve arkadaşlarının maceraları çocuklar tarafından keyifle izlediği bir çizgi film serisidir.

 

3. Niloya

Niloya - Türk Yapımı Çizgi Filmler

Türk yapımı çizgi filmlerde en çok izlenenlerden biri olan Niloya, mutluluk demek. Niloya zeki ve meraklı bir kız çocuğudur ve sürekli sorgulayan yapısı ile sürekli yeni şeyler öğrenmektedir. Çizgi Film TRT Çocuk bünyesinde yayımlanmaktadır.

 

4. Rafadan Tayfa

rafadan tayfa - Türk Yapımı Çizgi Filmler

Yerli yapım çizgi filmlerden biri olan Rafadan Tayfa , yetişkinlerde dahil çocuklar tarafından büyük beğeni topluyor. Kaynağını 80’li yıllarında çocukluğunu sokaklarda geçiren hikayelerden alıyor. Yerli çizgi dizi TRT çocuk ekranlarında yer almaktadır.

 

5. Kukuli

Kukuli -  Çizgi Filmler

İki küçük çocuk ve bir maymunun keyifli serüveni. Şarkılarla doğruyu öğretmenin en eğlenceli yolu.

6. Doru

Doru - Türk Yapımı Çizgi Filmler

Doru kendi halinde gurubu ile yaşayan bir yılkı atıdır. Bir gün öğrendiği geçmiş ile babasını bulma hayali ile grubundan ayrılır ve macera başlar. Senaristliğini Gökhan Temel’e ait yerli yapım çizgi dizi.

 

7. Leliko

Leliko -  Çizgi Filmler

Leliko’ Pepee’nin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç tarafından okul öncesi yaş grubu (3-5) izleycisi için hazırlanmıştır. Leli, Liko ve Kulabuz’un maceralarını anlatan çizgi film Planet Çocuk kanalında yayımlanmaktadır.

 

8. Aslan

Aslan -  Çizgi Filmler

TRT Çocuk bünyesinde yayımlanan,hayal gücü geniş, sürekli icatlar peşinde koşan Aslan ve arkadaşlarının maceralarını anlatan yerli yapım çizgi dizi.

 

9. Pisi 

pisi -  Çizgi Filmler

Okul öncesi yaş grubu için tasarlanmış, meraklı, zeki ve sevimli Van kedisi Pisi, hem öğreniyor hem öğretiyor.

 

10. RGG Ayas

rgg ayas - Türk Çizgi Filmler

Türkiye’nin ilk animasyon filmi olan Ayas, bir İstanbul çizgi filmi. Ayas’ın heyecanlı ve eğlenceli maceralarını anlatan çizgi film Planet Çocuk kanalında yayınlanmaktadır.

 

Film severler, Mutlaka İzlenmesi Gereken Nostaljik Türk Filmleri için Tıkla!