Ecza dolabınız için 10 fikir

Ecza dolabınız için 10 fikir; Biraz daha boş zamanın tadını çıkarmanın, çocuklarla seyahat etmenin ya da yılın geri kalanından farklı maceralar yaşamanın zamanı geldi, bize rutinlerimizi birkaç günlüğüne unutturacak.

Kaçınılması çoğunlukla kolay olsa da, yaz aylarında hazırlıklı olmanız gereken küçük aksilikler veya durumlar olabilir. Bunu yapmak için eksiksiz (ve hafif) bir arazi yaz ilk yardım çantası hazırlamanın temel ipuçlarını göreceğiz.

KİTİNİZİ HAZIRLAMADAN ÖNCE…

Neleri dahil edeceğimizi düşünmeden önce, tatil planlarımızla ilgili birkaç noktayı göz önünde bulundurmalıyız:

 • Gerçekleştireceğimiz faaliyet türü. Genellikle farklı spor veya aktivitelerle bağlantılı riskleri ve yaralanmaları bilmek, ecza dolabındaki ürünleri doğru bir şekilde seçmemizi sağlayacaktır.
 • Günün saati. Güneşe en fazla maruz kalınan saatlerde aktivite yapacaksanız, örneğin ecza dolabında foto koruyucular ve nemlendiriciler için daha fazla yer bırakmanız gerekecektir.
 • Kader. Her yerin kendine has özellikleri vardır – hem iklimi hem de su ve yiyecek türü, böcek ve parazitlerin varlığı vb. – tatillerimizi mahvetmemek için dikkate almamız gereken.
 • İlaç tedavisi. İlaçları kronik olarak alıyorsanız, örneğin kaybetmek gibi öngörülemeyen olaylardan kaçınmak için her zaman başka bir şey taşımalısınız. Gideceğiniz yere bağlı olarak, bazı ilaçları almak kolay olmayabilir.

KİTE NELER DAHİL EDİLMELİDİR?

İhtiyaçların zamanında ortaya çıktığını gördüğümüze göre, ecza dolabınız için temel ürünlerin bir listesini görelim: Ecza dolabınız için 10 fikir

 1. Pansuman malzemesi: pansuman, makas, yapışkan bant, antiseptik (alkol, hidrojen peroksit, povidon-iyot… Giymek kadar doğru kullanmayı bilmek de önemlidir, bu nedenle “Yaralar, tedaviler ve efsaneler”.
 1. Bir  termometre , tercihen kırılmaz.
 1. Ateş  ve  ağrı için her zamanki ilacınız  . Hangi ilacı alacağınızdan şüphe duyuyorsanız,  “İbuprofen vs parasetamol: farklarını biliyor musunuz?” yazımızı hatırlatıyoruz. . Çok yürümeyi planlıyorsanız, yerel bir bölgedeki ağrı veya rahatsızlığı yatıştırmak için ecza dolabına biraz analjezik merhem koymak isteyebilirsiniz. Örneğin, yetişkinlerde ve 14 yaşından büyük ergenlerde morluklar, kontraktürler, incinmeler ve küçük burkulmaların neden olduğu ağrının ve hafif ve ara sıra görülen iltihaplanmanın lokal olarak giderilmesi için endike olan diklofenak dietilamin içeren Diclokern® Forte’miz.

 1. Özellikle su ve yiyeceğin kalitesini bilmediğiniz bölgelere seyahat ediyorsanız, ishal önleyici bir  sindirim takviyesi . İshalin neden olduğu yüksek sıcaklıklar ve dehidrasyon, rehidrasyonu zorunlu kılar, bu nedenle serum da iyi bir müttefik olacaktır. Öte yandan, yaz aylarında rutin ve diyet değişiklikleri nedeniyle yaygın olarak görülen kabızlıktan muzdaripseniz , bağırsak geçişinizi iyileştirmenize yardımcı olan Redilax Pro® gibi bir sindirim takviyesi almalısınız.Bağırsak florasının dengesine katkıda bulunan prebiyotik bir lif olan laktitol ve hindiba inülini bazlı %100 doğal kökenli özlerden oluşur. Nerede olursanız olun, suya ihtiyaç duymadan almanızı sağlayan pratik stick pack formatında sunulan, bağırsak hareketlerinin sıklığını artırarak bağırsak geçişinize ve sindirim işlevinize yardımcı olacaktır.

 1. antasitler Tatilde gereğinden fazla yemeniz veya midenizin “iyi tolere etmediği” yiyecekleri yeme şansınız yüksektir, bu nedenle ağır sindirimlere ve olası mide ekşimesine hazırlıklı olun. Ağır sindirimler için, yakın zamanda , laktoz sindirimini iyileştirmenin yanı sıra gazı ortadan kaldırmanıza ve şişkinlik hissini azaltmanıza yardımcı olacak bitki özleri ve sindirim enzimlerine dayalı bir takviye olan  Redigest Pro®’yu piyasaya sürdük.
 2. Alerjiniz varsa, yanınızda antihistaminikler getirmeyi unutmayın  . Özellikle polen mevsimi olmasa da toz veya akarlara alerjiniz varsa düzenli kullanılmayan tipik yazlık dairelerde sizi etkileyebilir.
 3. Küçük bir şişe  talk pudrası . Yağ lekeleri için iyi bir müttefik olmasının yanı sıra, uyluk ve koltuk altlarında sürtünmeye yardımcı olabilir. Çok fazla yürüyecekseniz ayakkabılarınızın içine de konabilirler.
 1. Böcek kovucu , her zaman seyahatin varış yerini ve kullanacak kişinin yaşını dikkate alarak. Vade mektubumuzda hem çocuklar hem de yetişkinler için etkili ve güvenli bir böcek kovucumuz var. “Sivrisinek ısırıkları nasıl önlenir ve tedavi edilir” yazısındaki ipuçlarımızı okumayı unutmayın  . Sivrisinek veya denizanası ısırıklarından hemen kurtulmak için bir amonyak losyonu taşımanız da tavsiye edilir.
 1. Güneş kremi ve cilt bakım ürünleri. Güneş yanığı yaz mevsiminin en tehlikeli ve tekrarlayan sorunlarından biri olduğu için günlük olarak bir foto koruyucu kullanmayı unutmayın . Evden çıkmadan 30 dakika önce uygulayın, 2 saatte bir yenileyin ve banyo yapıyorsanız her dalıştan sonra tekrar uygulayın.
 1. Samimi hijyen. Tatilinizi plajda veya havuzda geçirecekseniz, yaz mevsimi sistit ve kandidiyazis gibi enfeksiyonların bol olduğu bir dönem olduğundan, samimi hijyeninize daha fazla özen göstermenizi öneririz . Bunları önlemek için, Gynea’nın Melagyn® samimi koruma yelpazesi , mendiller, jeller, spreyler ve vulvar pH’ı fizyolojik değerleri içinde tutmanıza ve bu hassas bölgedeki cildi onarıp korumanıza yardımcı olabilecek yeni Melagyn® Mousse’u içerir. kadınların genital bölgesine bakım yapmak için özel formülasyonuna.

VE HATIRLA…

Bir ilacın tüm özelliklerini koruyabilmesi için kutu ve prospektüs üzerinde yer alan saklama talimatlarına uyulması gerekmektedir. “  İlaçları doğru saklamanın püf noktaları” yazımızda size bazı ipuçları veriyoruz.

Umarım ecza dolabını hiç kullanmak zorunda kalmazsınız, ancak durum buysa, bu küçük kılavuzla, yolunuza çıkan herhangi bir küçük sağlık sorunu için çözüme sahip olduğunuzu umuyoruz. Yazın tadını doyasıya çıkarmak için gerekli tüm arzu ve iyimserliği ecza dolabınıza koymayı unutmayın 😉

Adet ağrısı: neden oluşur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir