Diş Temizliği

Diş temizliği mineyi aşındırır mı? Bazen bazı hastalar diş temizliğinin diş minesini aşındırıp yıpratmadığını veya bir şekilde dişlere zarar verip vermediğini soruyor. Hızlı cevap, diş minesini aşındırmamaları veya daha kırılgan hale getirmemeleridir , diş taşı oluştuğunda gerekli olur. Ancak daha fazla bilgi istiyorsanız, sizi makalenin tamamını okumaya davet ediyoruz.

Diş temizliği yapmak için ne kullanılır?

Diş hekimleri ve diş hijyenistleri, bir temizlik yapmak için, titreşim dalgalarını kullanarak diş yüzeyindeki tartarı diş minesine zarar vermeden kıran sonik ve ultrasonik sistemler kullanırlar .

Ayrıca lekeleri çıkarmak için hava püskürtmeli aletler kullanırlar ve diş yüzeyini cilalamak için bir fırça veya cilalı sakızı bir macunla çalıştırırlar.

Gerektiğinde temizlik yaptırmamanın sorunları nelerdir?

Diş temizliğinin diş minesini aşındırıp aşındırmadığını merak etmek yerine , yeterli günlük ağız hijyenine sahip olmanın yanı sıra diş eti iltihabı ve periodontitis gibi diş eti hastalıklarının yanı sıra diş eti iltihabını da önlemeye hizmet ettiğinden, gerektiğinde temizlememenin risklerinin neler olduğu sorgulanmalıdır. dişlere yapışan tartar ve bakteri plağını çıkarmak için. Gerçek şu ki, bu sorunları erken önleyerek ve/veya tedavi ederek en yaygın ağız patolojilerinin büyük bir kısmından kaçınmak mümkündür.

Ek olarak, diş temizliği, diğerlerinin yanı sıra kahve, çay, kırmızı şarap veya tütünün neden olduğu dış lekeleri ortadan kaldırmaya veya en aza indirmeye yardımcı olabilir ; Bu, temizliklerin beyazlatma etkisi olmadığı anlamına gelmese de. Dişlerinizin daha temiz olacağı söylenebilir, ancak daha beyaz olmayacaklardır. Diş beyazlatma tedavisi hakkında bilgi almak için tıklayınız .

Diş temizliği çok sık yapılırsa diş minesini aşındırır mı?

Diş temizliğinin ne sıklıkta yapılması gerektiği konusunda, kılavuz olarak genellikle yılda bir veya iki kez önerildiği doğrudur , ancak gerçek şu ki, ağız hijyeni alışkanlıkları gibi konuların dikkate alınması gerektiğinden her vaka farklıdır. her kişinin, dişlerin genel durumu, uygulanan diyet veya tartar biriktirmeye daha fazla veya daha az doğal yatkınlık.

Açıkça kötüye kullanılmamalıdır, çünkü örneğin ilaçlarda olduğu gibi, belirli bir bağlamda faydalı etkilerinin olabileceği gerçeği, onları aşırı ve kontrolsüz kullanmanın iyi olduğu anlamına gelmez.

Her nasılsa, bilgisayar ekranını veya evdeki pencereleri temizlediğimizde olduğu gibi olur: doğru ürünleri ve prosedürleri kullanırsak sorun olmaz. Ve bu nedenle diş konusunda uzman profesyonellere bahis oynamanın önemi.

Dişlerinizi ne sıklıkla temizletmeniz gerektiğini öğrenmek için her zaman diş hekiminize danışın.

Kürdan Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir