Diş Beyazlatma Hakkında Efsaneler ve Gerçekler

Diş Beyazlatma Hakkında Efsaneler ve Gerçekler ;  Hastalar tarafından en sık tartışılan veya internette okunabilen diş beyazlatma ile ilgili efsaneler ve gerçekler hakkında bilgi edinin.

Diş beyazlatma yaptırmaya karar veren hastalar genellikle işleme başlamadan önce birçok soruyla karşı karşıya kalmaktadır . İnternette ağartma hakkında birçok yayın var, ancak bulduğumuz tüm bilgiler doğru değil. İşte bu tedaviyle ilgili bazı gerçekler ve yalanlar.

Gerçek: diş beyazlatma dişlerinizi beyazlatmaz  (Diş Beyazlatma Hakkında Efsaneler ve Gerçekler )

Tedavi, diş minesinin doğal tonunu hafifleterek çalışır, ancak onları “beyazlatmaz”: tamamen beyaz dişler yoktur.

Tıpkı çok beyaz bir cildin asla güçlü bir bronzluk kazanamayacağı gibi, sarımsı dişler de sadece birkaç ton açabilir, ancak asla tamamen beyaz kalmaz.

Efsane: diş beyazlatma bana zarar verebilir.

Talimatlara uyulduğu ve bir profesyonel tarafından denetlendiği sürece zararlı değildir.

Diş beyazlatma, başlangıçta sağlıklı bir ağız gerektiren bir tedavidir, bu nedenle, hastanın ağzının tam bir gönül rahatlığıyla dişleri beyazlatmak için uygun koşulları sağladığından emin olmak için başlamadan önce diş kontrollerinden geçmesi önemlidir.

Gerçek: Beyazlatmanın etkisi hastanın alışkanlıklarına bağlıdır.

Tedavinin beyazlatma etkisi ve süresi her kişinin alışkanlıklarına bağlı olacaktır. Sigara içen kişilerin dişlerinin koyulaşmasının çok daha olası olduğu bir gerçektir.

Ayrıca kahve, şarap veya soya sosu gibi bazı yiyecek ve içecekler , dişte leke yapma veya leke yapma özelliğine sahip oldukları için diş beyazlatma ile uyumlu değildir.

Efsane: diş beyazlatma diş temizliğinin yerini alabilir.  (Diş Beyazlatma Hakkında Efsaneler ve Gerçekler )

Yanlış bir iddia. Beyazlatma estetik bir tekniktir ve hiçbir şekilde temizliğin yerini tutmaz. Temizlik bakterileri yok eder, mineyi güçlendirir ve dişleri korur.

Gerçek: Lazerle diş beyazlatma yok.

Bazı insanlar tedavi lazerlerini hızlandırmak ve geliştirmek için kullanılan farklı ışık cihazlarını çağırırlar, ancak dişleri gerçekten beyazlatan şey beyazlatma jelindeki kimyasal maddedir. Bu nedenle, lazer beyazlatmanın reklamını gördüğümüzde, bu bir pazarlama stratejisidir.

Efsane: tüm tedaviler aynıdır.

Piyasada dişleri beyazlatmak için birçok tedavi vardır, ancak gerekli garantileri karşılamayan profesyonel olmayan bir teknikten geçmek ağız sağlığı için tehlike oluşturabilir: mine hasarı, leke görünümü veya aşırı duyarlılık.

Gerçek: Mükemmel beyaza olan takıntı ağızda bir soruna yol açabilir.

Diş beyazlatma tedavilere sürücüler insanlar sigara ile sık sık gerçekleştirilen beyaz dişlere sahip olan saplantı – profesyonel tedavi tıbbi gözetim olmadan. Bu durum diş minesi başta olmak üzere ağız sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Sizi bu makaleyi paylaşmaya davet ediyoruz, böylece diğer insanlar diş beyazlatma hakkındaki ana efsaneleri ve gerçekleri bilsin.

Diş Hassasiyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir