Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar

Pandemi koşulları nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi  ve online eğitime geçildi hepimizin bildiği üzere.  Her ne kadar eğitim devam etse de yüz yüze eğitimin online eğitimden daha verimli olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Özellikle bulunduğumuz süreci dikkate alarak eğitim kalitenizi arttıracak bazı uygulamalar mevcut. Sizler için bu uygulamaları derledik. İşte karşınızda, Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar;

1. Kunduz

Kunduz uygulamasının hedefi herkes için fırsat eşitliği. Yirmibinden fazla eğitmenin bulunduğu Kunduz, YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı oluyor. Temel liselere ve özel derslere alternatif olan uygulamada yaklaşık 8 milyon soru çözülmektedir. Hem öğrenciler hem de eğitmenler için Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar arasında yer alan Kunduz’un çalışma prensibi de oldukça basit.  Çözemediğiniz sorunun fotoğrafını gönderiyorsunuz, çözümü ortalama 10 dk içerisinde bir öğretmen tarafından net ve açıklayıcı bir şekilde öğrenciye geri gönderiliyor. Özellikle LGS ve YKS’ye hazırlanan  öğrenciler için son derece faydalı olan bu uygulama hem Android hem de İos telefonlar için kullanıma uygun.

Detaylı bilgi için; kunduz.com

2. Duolingo

Bir parça başımızın derdi olan yabancı dil 🙂 . Duolingo ile yabancı dil öğrenmek hem keyifli hem de kolay. Doğru ve yanlışlarınızı ölçen servisi ile durumunuzu puanlayan duolingo ile hangi seviyede olduğunuz hangi konuda desteğe ihtiyacınız olduğunu öğrenmek dil öğrenmenizi kolaylaştıracak.

3. CamScanner

Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar arasında yer alan CamScanner dünyanın 1 numaalı mobil belge tarama ve paylaşma ünvanına sahip. 100 milyondan fazla yüklemeye sahip olan uygulama ile belgelerinizi yazdırabilir, bulut sisteme kaydedebilir veya fax göndermek üzere PDF olarak kaydedebilirsiniz.

4. Evernote

Not alma, aldığınız notları düzenleme ya da bir fotoğraf üzerine not almak istiyorsanız kullanacağınız uygulama Evernote. 225 milyon kişinin kullandığı uygulama, mobil ve masaüstü uygulama ile sadece öğrencilerin değil hepimizin hayatını kolaylaştırıyor.

5. Any Do

Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar arasında yer alan Any Do, bir nevi online ajandanız. 2011 yılında en iyi android uygulaması seçilen uygulama İos işlemci tüm cihazlarınıza da uyumlu.

6. Google Keep

Kaydetiğiniz notlarınıza tüm platformlardan ulaşmak istiyorsanız kullanacağınız uygulama Google Keep. Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar bulunan Google Keep mobil ve web sürümü ile de kullanılabiliyor.

7. TED

Türkçe altyazı desteği ile ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. En ilham verici kişilerin yapmış olduğu konferansların yayınlandığı konuşmaları takip etmeniz mümkün.

8. Scribd

Ders Çalışmayı Kolaylaştıran Uygulamalar arasında yer alan Scribd, dünyanın en büyük online kütüphanesi. Aynı zamanda en iyi e-kitap uygulamaları arasında yer almaktadır.  10 milyondan fazla dökümana ulaşabildiğiniz uygulama ile tüm uzantılardaki dosyaları açabiliyorsunuz.

9. Memorado

Mottosu, Güçlü Beyin. Güçlü Hayat. Memorado, kullanıcıların beyin kaslarını güçlendirmesi için çeşitli oyunlar sunmaktadır. Uygulama Berlin Freie Üniversitesi tarafından onaylanmıştır ve Nörobilimsel çalışmalar ışığında geliştirilmektedir.

10. QualityTime

Akıllı telefonların sadece faydalı olarak kullanılmasını amaçlayan uygulama QualityTime. Özellikle de eğitim hayatınız için oldukça gerekli. Hangi saatlerde hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığını raporlayarak zaman yönetimi konusunda destek sağlamaktadır. Özellikle öğrencilerin telefon kullanılmasını azaltarak derslerine daha çok vakit ayırmasına yardımcı olmaktadır.

Güneş Sistemi Ve Gezegenler Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Bilgi [Güncel]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir