Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

1- Abc Wow

Abc Wow - Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama listemize ABC Wow uygulaması ile başlıyoruz. Öncelikle uygulama ücretsiz ve hem İos hem de Android telefonlar için uygun. Uygulama ingilizce kelimeleri şirin grafikler ile eşleştirerek ingilizce öğrenimine katkı saplar. Kelime dağarcığını genişletir. görsel ve zihinsel hafıza gelişimine destek sağlar. Ayrıca, Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.

2- Petting Zoo-Hayvanat Bahçesi by C. Niemann

Petting Zoo-Hayvanat Bahçesi by C. Niemann

Çizimleri Christoh Niemann’a ait olan 21 tane hayvanın bulunduğu bu uygulamada bebekleriniz oldukça kaliteli bir zaman geçirecek. Hayvanların break dance yapıyor, duş alıyor ve dokunduğunda eğlenceli müzikler çalıyor.  Bu uygulama için yabancı dil bilgisine gerek yok fakat uygulama ücretli.

3- Çocuklar İçin 384 Yapboz

Çocuklar İçin 384 Yapboz -Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

384 adet nesnenin bulunduğu bu uygulama, meyveler, sebzeler, hayvanlar, eşyalar ve daha bir çok nesneyi bir arada bulunduruyor. Aynı zamanda bu nesnelerin isimleri ve telafuzları da yer almakta. Hafıza gelişimine büyük katkı sağlayan bu uygulama ücretsiz ve 30 farklı dil seçeneğine sahip. İos ve Android telefonlara uygun olan bu uygulama, çocukların zihninde neden sonuç ilişkisini kurmayı öğrenme açısından Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama arasında yer almaktadır.

4- Dinle-Anla

Dinle-Anla

Tohum Otizm Vakfı’nın otizmli çocuklar için tasarlanan uygulamalardan birisi olan Dinle-Anla, otizmli çocukların dinlediğini anlama becerisini geliştirmek üzere ortaya çıkmıştır. Otizmli çocuklar için tasarlanmış evet ama diğer çocukların anlama becerisini geliştirmek adına da kullanılabilir bir uygulama. Dili Türkçedir ve ücretsizdir.

5- Artie’nin Sihirli Kurşun Kalemi

Artie'nin Sihirli Kurşun Kalemi - Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

Artie’nin sihirli kurşun kalemi ile çocukların ince motor becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.  Oyunlaştırılmış bir eğitim uygulaması olan Artie’nin sihirli kurşun kalemi temel geometrik şekilleri yapı taşı olarak kullanıyor. Çocuklar, oyun içerisinde yoluna çıkan bir canavarın yarattığı zorlukları kalemi ile yeniyor ve yine aynı kalem ile kendi dünyasını tekrar inşa edebiliyor. Dili Türkçe ve ücretli olan bu uygulama İos ve Android telefonlar için uygun. Çocuğunuzun yaratıcılığını, empati ve paylaşım gibi değerleri öğrenebilmesi adına bu uygulamaya göz atmalısınız.

İlginizi çekebilir : En İyi Türk Yapımı Çizgi Filmler

6- Star Walk

Star Walk

Çocuğunuzun yıldızları ve tüm gök bilimlerini öğrenebileceği harika bir uygulama. Gezegenler, gök cisimleri, gökyüzü, gün batımı, gün doğumu gibi bilgi sahibi olacağı konular ile çocuğunuzun yaratıcılığı muhakkak gelişecektir. Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan bu uygulamanın dili Türkçe’dir. Star Walk, gökyüzünde algıladığı tüm cisimlerin isimlerini ve 3 boyutlu görüntülerini ekrana getiriyor.

7- Lalala-Ezo Sunal

Lalala-Ezo Sunal - Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

Usta oyuncu Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal tarafından geliştirilen bu uygulama, şarkılar, oyunlar, danslar gibi bir çok faaliyeti bir arada bulunduruyor. Çocuğunuzun eğlenmesini sağlayacak bu uygulama ücretsiz ve dili Türkçe. Aynı zamanda, çocuğunuza okuyabileceğiniz bir çok hikayeyi ve birlikte gerçekleştirebileceğiniz bir çok aktiviteyi içinde barındırıyor.

8- Color Drops-Draw and Paint

Color Drops-Draw and Paint

Bir çok kategori de 200’den fazla boyama görseli içeren bu uygulama çocuğunuzun hayal gücünü geliştirmeyi amaçlar. Farklı renklerin öğrenilmesini de sağlayan uygulama da çocuğunuz tek bir hareket ile boyama yapabilir. Uygulamanın dili İngilizce ve her kategoride bir boyama ücretsiz.

9- Sago Mini Bebekler

Sago Mini Bebekler

Sago mini bebeklerin temel amacı çocuğunuza sorumluluk ve empati duygusu kazandırmaktır. Uygulama içerisinde yer alan bir bebeğin tüm sorumluluk ve bakımı ile ilgilenen çocuğunuzun sorunlara nasıl yaklaşması gerektiği anlatılır ve öğretilir. Bebeğin karnını doyurmak, banyo yaptırmak, birlikte dans etmek ve oyun oynamak gibi bir sürü faaliyeti bulunan uygulama Türkçe ve ücretli.

10- Baby Zoo Piano

Baby Zoo Piano - Çocuklar İçin Faydalı En İyi 10 Mobil Uygulama

Çocuklarınızın sanat ve müzik algısını değiştiren ve notaları öğreten harika bir uygulama. Notaları sevimli hayvanlar ile birlikte öğrenen çocuğunuz eğlenirken müzikal anlamdaki temelini oluşturabilecektir. Uygulamanın dili Türkçe ve ücretsiz.

 

Evden Çalışma : Çocuklu Aileler İçin 6 Öneri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir