Cildinizi Nemlendirmeniz Gereken 5 Neden

Sabah yapmanız gereken her şeyin yanı sıra, cildinizi nemlendirmek başka bir angarya gibi gelebilir – öyleyse neden yapasınız? Görünüşe göre nemlendirme sadece harika hissettirmekle kalmaz, cildinizin gelecekte temiz, pürüzsüz ve kırışıksız kalmasına yardımcı olabilir. Eğer ikna olmadıysanız işte, cildinizi nemlendirmeniz GEREKEN 5 neden;

Nemlendirme cilt problemleri olasılığını azaltır.

Cildiniz için doğru türde nemlendirici kullanmak, cildinizin dengesini korumaya yardımcı olabilir. Cilt çok kuru veya yağlı olduğunda, sivilce gibi birçok yaygın cilt problemi ortaya çıkmaya başlar. Dermatologlara  göre, cildiniz yağlı olma eğilimindeyse, kremler yerine losyonlar aramalı ve peeling içerikli bir nemlendirici bulmaya çalışmalısınız. Cildiniz kuru olma eğilimindeyse, bir krem arayın – daha yüksek yağ içeriğine sahip olma eğilimindedirler.

Nemlendirme, diğer lekelerin görünümünü azaltabilir.

Taze nemlendirilmiş cilt, sağlıklı bir parlaklığa sahiptir ve mevcut tüm kusurları bile ortadan kaldırabilir. Bazı nemlendiriciler, herhangi bir cilt tonuyla çalışabilen bir miktar renk tonuna veya kendi kendine bronzlaştırıcıya sahiptir.

Nemlendirici cildinizin genç kalmasına yardımcı olur.

Cildinizin en hassas bölgeleri – yüz, kulaklar, boyun ve göğüs – cildinizdeki diğer bölgelerden daha sık yer değiştirir. Bu günlük cilt hücresi kaybı, bu bölgeleri kuruluğa ve elementlere karşı savunmasız bırakır – aslında bunlar cilt kanseri için en yüksek riskli bölgelerdir. Nemlendirme, hassas cildinize kendi kendini onarması ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaya yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: Gül Suyunun Faydaları

Nemlendirici kırışıklıklarla savaşır. – Cildinizi Nemlendirmeniz Gereken 5 Neden

Nemlendirmeden sonra yüzünüzde oluşan bu dolgun, sert his bir illüzyon değildir. Sıcak bir duşun mükemmel sonu. Kabul edelim – sıcak bir duş harika ve canlandırıcı hissettirir, ancak cildinizdeki nemi alır. Biraz nemlendirici sürmek için sadece bir dakikanızı ayırmak, cildinizin sadece temiz olmasını değil, aynı zamanda günün stresinden korunmasını ve harika hissetmesini sağlayacaktır.

Cildinizin doğal yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. – Cildinizi Nemlendirmeniz Gereken 5 Neden

Yağlı cildiniz varsa, cildinizi kurutmanın en iyisi olduğunu düşünebilirsiniz. Dengeli, güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, gerçekten yapabileceğiniz en kötü şey budur. Cildi kurutmak yerine cildinizin doğal yağ üretimini dengelemeyi hedeflemelisiniz. Cildi kuruttuğunuzda, cildinizin yağ üreten bezlerini daha fazla yağ üretmeleri gerektiğini düşünmeleri için kandırırsınız. Bu nedenle, cildiniz geçici olarak kuru olabilir – ki bu soyuluyorsa veya gerginleşiyorsa oldukça rahatsız edici olabilir – ancak kısa süre sonra kaygan, parlak bir yüzeye dönecektir. Cildinizi kurutmak yerine temizledikten sonra cildinizi nemlendiriciyle yenileyerek dengeli, güzel bir cilt elde edin.

Cildinize uygun bir nemlendirici seçtiğinizden emin olun.

Yüz Maskesi Nedir? Faydaları ve Türleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir