Burçlar Ve Özellikleri

 

İnsanlık tarihi kadar eski bir bilim olan astroloji, gezegenler ve yıldızların yörüngede yer alan hareketlerine istinaden insan üzerindeki etkisini yorumlar. Astrolojiye ait ilk kayıtların M.Ö. 5800 yılına kadar gittiği bilinmektedir. Günümüz astrolojisi, Yunan matematikçi astronom Ptolemy tarafından M.S.180 yılında bugünkü şekline getirilmiştir.  Temelinde semboller ile akıl yürütme ve tümevarım bulunan astroloji diğer bilim dalları ile de bağlantılıdır. Doğum haritası ile insan kişiliğinin özellikleri, alışkanlıkları, potansiyelleri ve yetenekleri keşfedilebilir. Bu nedenle astroloji, burçlar ve özellikleri  bize kendimiz ile ilgili pek çok bilgi vermektedir.  Astroloji kişiye dair dönemleri inceler, şanslı ve şansız zamanları, karşılaşabilecek fırsatları, gezegenlerin hareketleri ile sahip olduğunuz burçlar ve özellikleri doğrultusunda etki altında kalabileceğiniz durumları bildirir.

Astrolojiye göre karakterimizi etkileyen burçlar ve özellikleri;

1. Kova  (20 Ocak – 18 Şubat)

Gezegeni : Uranüs  /  Grubu : Hava

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova buru kadını, kafası rahat özgürlüğüne düşkündür. Genel olarak neşeli ve keyifli bir kişiliği vardır. Duygusal olarak derin hislere sahip olurlar. Paylaşmayı seven eğlenceli bir eş ve düşünceli bir anne olur.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova burcu erkeği, mükemmeliyetçidir, dürüst ve güvenilir oluşu çevresi tarafından takdir edilir. Zeki ve kişilikli kadınları tercih ederler. Karşısındakini iyi algılayan yapıları sayesinde eşini mutlu eden sadık ve iyi bir eş olacaktır.

 

2. Balık  (19 Şubat – 20 Mart)

Gezegeni : Neptün  /  Grubu : Su

Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri

Balık burcu kadını, duygusaldır.Romantizmi sever. Bakımlı olmaya çok dikkat eder. Aşk’ a çok önem verir. Hayal ettiği aşka sahip olduğunda ilişkisinde tutkulu ve sadık bir eş olacaktır. Sadece biraz fazla kıskanç olabilir.

Balık Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Balık burcu erkeği, hayalperest olması ile dikkat çeker. Nazik ve duygusaldır fakat düzenden hoşlanmazlar. Sanatçı ruhludur ve güzel olan her şeye hayranlık duyarlar. Derin duygulara sahip olan Balık erkeği ideal bir eş ve son derece düşünceli bir baba olur.

 

3. Koç  (21 Mart – 19 Nisan)

Gezegeni : Mars  /  Grubu : Ateş

Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Koç burcu kadını, iş hayatında oldukça hırslıdır.Eleştirilmekten hoşlanmaz ve hoşlanmadığı şeyleri dile getirmekten kaçınmaz. Kıskançtır ve her zaman en iyi olmak ister. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konu da fazlasıyla mükemmeliyetçidir. Sabırsız ve aceleci olmaları zaman zaman hata yapmalarına neden olur.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Koç burcu erkeği, kendine güvenen ve otorite kurmayı seven erkektir. Özgürlüğüne fazlası ile düşkündür.Hata yaptığında dahil bunu inkar eder ve zaman zaman bencilce davranışlarda bulunabilir.

 

4. Boğa  (20 Nisan – 20 Mayıs)

Gezegeni : Venüs  /  Grubu : Toprak

Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri

Boğa burcu kadını,ağırbaşlı tavırları ile dikkat çeker fakat süslenmekten de çok hoşlanır.Duygusal açıdan fazlası ile hassastır. Sadakate çok önem verir. Hırslıdır fakat risk almaz. Rahatına düşkünlüğünden dolayı huzursuzluktan nefret eder.

Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Boğa burcu erkeği, bakımlıdır ve en az kendisi kadar süslü ve bakımlı kadınlardan hoşlanır. Sadakate fazlasıyla önem veren Boğa burcu erkeği iyi bir eş ve iyi bir baba olur. Çalışkandırlar ve konforuna çok düşkündür.

 

5. İkizler (21 Mayıs – 21 Haziran)

Gezegeni : Merkür  /  Grubu : Hava

İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri

İkizler burcu kadını, tatlı dilli, konuşkan ve dost canlısıdır. Fakat ciddi anlamda kısa zaman zarfında değişkenlik gösterebilir. Sürekli tez canlıdır, farklılıktan çok hoşlanır. Daima daha iyi şartlara sahip olmak için çok uğraşır çok çalışır. İlişkilerinde fazlasıyla fedakardır.

İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri

İkizler burcu erkeği,etkili konuşmasını bilen ve bu özelliği ile istediği kadını kolayca etkileyebilen bir erkektir. Seyahat etmeyi sever. Değişken bir hayatı tercih ettikleri için aşk hayatlarından da çabuk sıkılabilir. Harcamayı severler bu nedenle pek tutumlu oldukları söylenemez.

 

6. Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)

Gezegeni : Ay  /  Grubu : Su 

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Yengeç burcu kadını, çekicidir, sıcak kanlıdır, ailesine ve geleneklerine fazlası ile bağlıdır. Evcimen bir yapıları vardı ve yemek yapmayı sever. En ideal anneler Yengeç burcundan olur. Duygusal olarak fazlasıyla hassastır, çok kolay incinebilir. Çevresindeki insanlarında kendisi kadar şefkatli ve nazik olmasını ister.

Yengeç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Yengeç burcu erkeği, de en az kadını kadar duygusal ve hassastır. Hayatında her şeyden önce sevgi ve saygıya önem verir. Bu nedenle ilişkilerinde güvenilirdir. En hassas çizgilerinden biri yalandır. Karşısındaki insanın da kendisi gibi dürüst olmasını ister.

 

7. Aslan  (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Gezegeni : Güneş  /  Grubu : Ateş

Aslan Burcu Kadını Genel Özellikleri

Alsan burcu kadını, kendini beğenen ve kendine güvenen kadındır. Aynı zamanda rol yapmayı da sever.Canlı ve enerjik halleri ile insanları etkiler. İş hayatında oldukça başarılı olur. Süsüne ve giyimine fazla para harcar ve bu nedenle para biriktiremez. Her şeyin en iyisine sahip olmak için çok uğraşır. Emretmeyi ve hükmetmeyi severler bu nedenle evinde sert ve disiplinli bir yapı sergileyebilir.

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Aslan burcu erkeği zekidir, üstünlük kurmaktan hoşlanır. Fakat şefkatli ve yardımseverdir. Neşeli tavırları ile arkadaş ortamında her zaman çok sevilir. Romantik ve sadık bir eş olur. Aynı zamanda evine bağlı çocuklarına düşkün bir baba olur.

 

8. Başak  (23 Ağustos – 22 Eylül)

Gezegeni : Merkür  /  Grubu : Toprak

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Başak burcu kadını, detaylarda boğulabilir. Temizlik ve düzen konusunda takıntılı olabilirler. Evlerine ve çocuklarına çok bağlı olan başaklar her şeyin sorumluluğunu üstlenebilir. Her şeyi kontrol edebilmek onu rahatlatır.

Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Başak burcu erkeği de, kadını gibi titiz ve düzenlidir. Sadık bir eş olurlar fakat karşı cinste en önem verdikleri şey en az kendisi kadar titiz ve kibar olmasıdır.

 

9. Terazi  (23 Eylül – 22 Ekim)

Gezegeni : Venüs  /  Grubu : Hava

Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri

Terazi burcu kadını, güzeldir ve güzelliğe çok önem verir.Maddiyata önem verir.Rahatına çok düşkün olan Terazi kadını ağır iş yapamaz. Fakat evlilikte mükemmel bir eş ve anne olabilir. Sevgi ve mutluluğu paylaşmayı çok sever.

Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Terazi burcu erkeği, kararsız fakat iyi huyludur. Dostları ile sohbet etmekten çok hoşlanır. Arkadaşları onun için önemlidir. Karşı cinste akıl ve güzellik ararlar. Yumuşak mizaçlı kadınlardan hoşlanır. Saygı dolu, sadık bir eş olacaktır ve iyi bir baba olmak için elinden geleni yapacaktır.

 

10. Akrep  (23 Ekim – 21 Kasım)

Gezegeni : Pluto-Mars  /  Grubu : Su

Akrep Burcu Kadını Genel Özellikleri

Akrep burcu kadını, zekidir. Sezgileri çok kuvvetlidir ve genel olarak herkesten şüphelenir. Dürüstlüğe çok önem verir. Gururludur ve emin olduğu konularda asla taviz vermez . İlişkisinde sorumluluk sahibidir. Çocuklara düşkün değildir fakat çocuğu olursa mükemmel bir anne olabilir.

Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Akrep burcu erkeği, fedakardır, yemek yemeye, içki içmeye ve cinselliğe karşı zaafı vardır. Hayatın zevklerine aşırı düşkündür. Maddiyata önem verir. Para ile kazanılan güce güven duyar. Dostları onun için önemlidir ama o da en az Akrep kadını kadar şüphecidir. İlişkilerinde kıskanç ve sahiplenicidir. İyi bir eş ve baba olmak için elinden geleni yapar.

 

11. Yay  (22 Kasım – 21 Aralık )

Gezegeni : Jüpiter  /  Grubu : Ateş

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri

Yay burcu kadını, kültürlü ve esprilidir.Aynı zamanda eğlenmeye ve gezmeye çok meraklıdır. Her zaman parası olsun ister. Arkadaşlarına önem verir ve onlar için fedakarlıklardan kaçınmaz. Özgürlüğüne çok düşkün olan Yay kadını, ilişkisinde kısıtlanmış hissederse devam edemez. Fakat evlendiğinde eğlenceli bir eş, çocukları ile arkadaş olabilecektir.

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Yay burcu erkeği de, kadını gibi entelektüel, meraklı ve arkadaş canlısıdır. Aynı şekilde özgürlüğüne düşkün olan Yay erkeği de yalnızlıktan hoşlanır. Tam anlamı ile sevdiğinde bağlanmaktan korkmaz ve evlenebilir. Çocukları sever.

 

12. Oğlak  (22 Aralık – 19 Ocak)

Gezegeni : Satürn  /  Grubu : Toprak 

Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri

Oğlak burcu kadını için bilgi ve kültür çok önemlidir. Sürekli kendilerini geliştirir.İş konusunda iddialıdır ve iddialarını gerçekleştirecek kapasitededir. İlişkisinde fazla sahiplenici olan Oğlak kadını neşeli ve sadık bir eş olacaktır.

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Oğlak burcu erkeği çalışmayı sever çünkü maddiyata çok düşkündür. Karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirir ve tasarruf etmeyi iyi bilir. Karşı cinse karşı duygularını hemen belli etmeyen soğuk kanlı bir yapısı vardır. Ne istediğini bilen akıllı kadınlardan hoşlanır. İdeal bir eş ve babadır. 

 

2020’de Kaç Gün Tatil Var ? Bu Yıl Hangi Günler Tatil ?