Bir Başkadır Ferdi Özbeğen Şarkıları – Netflix Türk Dizisi

Bir Başkadır Ferdi Özbeğen şarkıları dizi ile yeniden izleyicilerle buluştu. Geçmişten günümüze unutulan, özlem duyulan doğu batı sentezi şarkılar 3 bölüm sonunda yer almaktadır. İşte Bir Başkadır dizisinde yer alan o meşhur Ferdi Özbeğen şarkıları.

Ferdi Özbeğen Gündüzüm Seninle – Aşkımı Bir Sır Gibi

Dizideki 3 bölümün kapanış jeneriklerinde Ferdi Özbeğen’in canlı kayıtları bulunmaktadır. Yabancı besteleri Türkçe sözler ile buluşturan Ferdi Özbeğen’in şarkılarını dizinin duygu halini yansıtan bölümlerinde kullanarak izleyicileri daha da etkisi altında bırakıyor.

Aşkını bir sır gibi senelerdir sakladım

Geceleri rüyamda ismini sayıkladım

Dizeleriyle dizinin ilk bölümünde gizli tutulan, saklanan ve söylenemeyenleri anlatan ilk bölüm sonunda bu şarkı ile bitiyor.

Ferdi Özbeğen – O Günler

Ne varsa her şey hatırımda sanki daha dünmüş gibi

Senden gelen senin olan ne varsa her şey hatırımda

Ay o günler, o günler. Şimdi yabancı gibiler…

Ruiye’nin üzerine kara bulutlar gibi çöken o depresyon halini ve eşiyle aralarında geçen o zor günlerin anlatıldığı bu bölüm de yine Ferdi Özbeğen’in O Günler şarkısı ile bitmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Bir Başkadır Dizi Müzikleri

Netflix’in yeni Türk dizisi Bir Başkadır bir Berkun Oya dizisidir. Berkun Oya aynı zamanda daha önce yine herkes tarafından çok sevilen Masum dizisinin de senaristliğini yapmıştır.

8 bölümden oluşan dizide birbirinden farklı sosyo ekonomik geçmişlerden gelen, İstanbul’un kozmopolit hayatında şaşırtıcı derecede tesadüflerle yolları kesişen bir grup karakteri konu almaktadır.

Ferdi Özbeğen – Seni Terkedeceğim

Beni böyle yapayalnız bırakmasan olmaz mı…

Altıncı bölüm sonunda yine kapanış jeneriğinde bu sefer karşıma Seni Terk Edeceğim şarkısı yer almaktadır. Ali Sadi Hoca’nın eşini kaybetmesiyle yaşadığı üzüntü, Ruiye’nin kimselere haber etmeden evden çekip gitmesi ve eşinin onu araması, Sinan’ın duygusal bir bağ kuramadığı ilişkilerin tek tek çökmesi ve daha birçok olay meydana gelmektedir.

8 bölümden oluşan dizide birbirinden farklı sosyo ekonomik geçmişlerden gelen, İstanbul’un kozmopolit hayatında şaşırtıcı derecede tesadüflerle yolları kesişen bir grup karakteri konu almaktadır.

Siz de dizide yer alan ve beğendiğiniz şarkıları yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir