Among Us Oyunu Nasıl Oynanır ? Among Us İndir

Among Us uzayda bazı görevler yapmanızı ve rakiplerinizi aldatabileceğiniz eğlenceli bir oyundur. Daha önce vampir-köylü oynayan bu oyuna hızlıca adapte olacaklardır. Vampir köylü oyunun uzay versiyonu olan bu oyunda arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Şu sıralar çok popüler olan PubG oyununu geride bırakan Among Us, internet üzerinden en çok oynanan oyunlar arasında yerini aldı.

Maksimum 10 ve en az 4 kişi ile oynanabilen Among Us, online bir sosyal çıkarım oyunu olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Uzay formatında bir ortamda takım içindeki haini bulmak, hain rolündeki oyuncunun ise rakiplerini öldürmeye çalışması ve onları aldatmak zorunda.

Amoung Us Yeni Oyun Nasıl Kurulur ?

Among Us, oyunlara katılmanıza ve ev sahipliği yapmanıza izin verir ve birçok özelleştirme seçeneği sunar. İlk başta bunaltıcı görünebilir, bu yüzden ilk defa yapıyorsanız veya hala her şeyin nasıl çalıştığını anlamaya çalışıyorsanız, oyunun önerilen ayarlarını kullanın. Oyunun nasıl çalıştığını anladıktan sonra , oyunlarınızı karıştırmak için diğer ayarları kullanmayı deneyin .

En İyi Ekip Üyesi Nasıl Olunur ?

En iyi crewmember olmak için sadece görevleri tamamlamanız malesef yetmiyor. Daha fazlasını yapmalısınız.

Aktif bir katılımcı olun – Hiç kimse AFK olan veya tüm oyun boyunca sessiz kalan bir oyuncuyu sevmez. Haritanın etrafında koşarken ve görevler üzerinde çalışırken görüldüğünüzden emin olun. Diğer oyuncular sizi çalışırken görürse, sizin sahtekar olduğunuzdan şüphelenmeleri çok daha az olasıdır. Tartışmalarda nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun ve mümkünse masumiyetinizi kanıtlamak için kullanabileceğiniz bir göreviniz olduğundan emin olun.

Dost Edin – Ekibin başka bir üyesine yeterince güveniyorsanız, onlarla arkadaş olmayı teklif edin. Skeld’deki Elektrik Odası gibi, haritanın cinayete yatkın bir alanında bir görevi tamamlıyorsanız, bu son derece yararlı olabilir.

Görevlerinizi tamamlayın – Bir Sahtekar (Impostor) tarafından öldürülmek için yeterince talihsiz olsanız bile, görevlerinizi hayalet olarak tamamlayarak takımınızın zafere ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Yine de herhangi bir sabotajı durduramazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Lords Mobile Canavar Avı Rehberi Tüm Detaylarıyla

En İyi Sahtekar (Impostor) Nasıl Olunur ?

Impostor olmak için yeterince şanslıysanız, amatör dedektiflerin bir adım önünde olmalısınız. İşte uygulayabileceğiniz bazı yöntemler.

Aralarına Karışın – Bir Sahtekar olarak hayatta kalmanın ve tespit edilmekten kaçınmanın anahtarı ortama uyum sağlamaktır. Görevden göreve geçerken amaçsızca ama kendinizden emin bir şekilde dolaşmaya çalışın. Onları kandıracaksın, bu yüzden pozisyonunu dikkate al. Diğer oyuncular tarafından görülmek, bir mazeret oluşturmanıza yardımcı olur.

Çabuk bir kaçış yapın – Başarıyla öldürmek bir şeydir, ancak vücutla yalnız yakalanmak istemezsiniz. Hızlı bir kaçış yapmak ve mürettebatın diğer üyeleri tarafından yakalanmamak için havalandırma deliklerini kullanın.

Buna göre sabotaj – Bazen tüm mürettebatı parmağınızı bile kıpırdatmadan öldürebilirsiniz. Sahtekarlar, geminin O2 odası veya Reaktör gibi belirli alanlarını sabote edebilir ve mürettebat sorunu yeterince hızlı çözmezse tüm mürettebatı anında ortadan kaldırabilir. Taklitçi aynı zamanda kapıları kilitleyebilir, bu da başıboş bir kişinin kaçmasını engellemede yararlı olabilir. Sahtekarlar, mürettebat tarafından yakalanıp çıkarılsalar bile kapıları sabote etmeye devam edebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En İyi Türk Twitch Yayıncıları

Tartışma Süresi

amoung us indir oyna

us

Tartışmalar, bir ölü bulunduğunda veya bir acil durum toplantısı çağrıldığında gerçekleşir. Oyuncuların suçlamalarda bulunma ve kendilerini mürettebatın diğer üyelerine karşı savunma şansı vardır. Şüphelendiğiniz ilk kişiyi oylamak cazip gelse de, herkesin nerede olduğuna dair kanıt toplamaya çalışmalısınız.

Mürettebat üyesi iseniz, cesedin nerede bulunduğunu ve onu kimin keşfettiğini öğrenin. Bölgede ne yapıyorlardı? Masumiyetlerini kanıtlayabilirler mi? Sahtekarlar da not almalı ve katılmalıdır. Birisi gerçeğe çok yaklaşıyorsa, onu bir sonraki hedefiniz yapın.

Among Us Haritalar

Amoung Us için şu anda üç farklı harita bulunmakta. İster bir Sahtekar’ın mürettebatının bir parçası olun, hepsini öğrenmek hayatta kalmanız için çok önemlidir.

Skeld – Siz ve ekibin geri kalanı, kozmosta hızlanan bir gemide bulunuyorsunuz. Bu muhtemelen çevrimiçi oynarken karşılaşacağınız en yaygın haritadır. Bu seviyedeki benzersiz özellikler, Mürettebat üyelerinin mürettebatın bulunduğu yeri kontrol etmesine olanak tanıyan bir güvenlik sistemi içerir.

MIRA HQ – Skeld indi ve ekip gökyüzünde bir karargah inşa etti. Oyundaki en küçük harita, ancak bu onu daha güvenli hale getirmiyor. Bu haritada çok sayıda uzun koridor ve bir Sahtekar için mükemmel bir ölüm alanı olan bir dekontaminasyon alanı bulunuyor. Kapı kayıtlarına bir göz atın ve kimin girip kimin çıkmadığını izleyin.

Polus – Mürettebat aktif bir yanardağa karşı ana kamp kurar. Bu, oyundaki en büyük harita, yani katilin dolaşması için çok yer vardır. Sabotajlara dikkat edin ve Ofisin yanındaki bilgisayarı kullanarak herkesin hayati değerlerine dikkat edin. Saatinizde biri öldürülürse, en kısa zamanda bir toplantı arayın.

Amoung Us Görevler

Görevler üç farklı türde gelir:

  • Kısa görevler , tek bir adım veya çok az çaba gerektirir.
  • Uzun görevlerin birden çok adımı vardır ve genellikle oyuncunun belirli bir süre beklemesini veya geminin farklı bölümlerine geçmesini gerektirir.
  • Her Mürettebat arkadaşına ortak görevler verilir.

Bazı görevler, bulunduğunuz haritaya özgüdür. Masum olduğunuzu diğer oyunculara kanıtlamaya yardımcı olabilecek görsel görevler de vardır. The Skeld, Mira HQ ve Polus harita kılavuzlarını kullanarak her seviyede bulunan her görev hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir