Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir?

Akıllı Telefonlar Nasıl Temizlenmeli?

Dünyayı Corona salgını ele geçirmişken, doktorlar ve sağlık personelleri korunabilmemiz için uyarılar yapıyor. Akıllı telefon nasıl temizlenir konusunda birçok kişi henüz bilinçli olmasa da, bu içeriğimizde detaylı olarak değineceğiz. Akıllı telefonlar, gün içerisinde sürekli temas ettiğimiz ve hayatımızda önemli bir yere sahip olan cihazlardır.

Yemek yerken, tuvalete giderken ya da çalışırken… Neredeyse her alanda temas ettiğimiz ve aktif bir şekilde kullandığımız bu cihazlar, aynı zamanda virüslerin taşınmasına da neden olabiliyor.

Uzmanlar enfeksiyon riskini azaltabilmek adına, gün içerisinde aktif olarak kullandığımız telefonların sık sık temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini öneriyor. Peki, akıllı telefonlar virüs taşır mı?

Akıllı Telefonlar Virüs Taşır Mı?

Akıllı telefonlar, günün her alanında aktif bir şekilde kullanıldığından dolayı, bakteri de taşıyabilirler. Hava yolu ve temas ile bulaşan Corona Virüsünün telefona nüfuz etmesi, aynı zamanda telefon ile temas eden kişilere de bulaşmasına neden olur.

Kişisel temizliğimizin yanı sıra, aktif olarak kullandığımız alanları ve ürünleri de temizlemek mutlaka gereklidir.

Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir?

Akıllı Telefon Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefon, bakterilerden arındırmak için mutlaka alkol bazlı ıslak bezle silinmelidir. Direkt olarak kumaş parçası ya da pamuklu bez ile temizlemek herhangi bir fayda sağlamamaktadır. Şayet alkol bazlı ıslak mendiliniz yoksa, bir peçeteye kolonya ya da dezenfektan dökerek telefonunuzu silebilirsiniz.

Günde iki kere temizlemeniz sağlığınız ve güvenliğiniz için yeterlidir. Buna ek olarak, direkt olarak temizlik ürünlerinin içerisine daldırmamalı, su ile yıkamamalısınız.

Alkollü mendil ile ekrana çok fazla bastırmadan, özellikle telefonun arkada kasası tamamen temizlenmelidir. Telefonun yan kısımları, görüşme yaparken yüzümüze temas eden alanları ayrıca temizlenmelidir. Yalnızca akıllı telefonlar değil, bilgisayar klavyeleri, kulaklıklar, oyun konsolları da Corona virüsünden korunabilmek için özenle temizlenmelidir.

Zira bu ürünleri bizden başka kullanan olursa, virüs bulaşma ve enfekte olma ihtimali yükselecektir. Akıllı telefonun yanı sıra, ellerinizi de sık sık alkol bazlı dezenfektan ile temizlemeyi unutmamalısınız. Zira her ne kadar akıllı telefonunuz temiz olsa da, ellerinizi temizlemediğiniz sürece Corona Virüs bulaşacaktır.

 

Yılın Otomobili Açıklandı – 2020 Avrupa Yılın Otomobili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir